OICA. دریافتشده در ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

هنری فورد در سال ۱۸۹۱ یک موتور کوچک گازوئیلی طراحی کرد و سه سال بعد، یک ماشین گازوئیلی ساخت که به نام کالسکه بدون اسب شناخته میشود. خودرو یا ماشین (به روسی: Машина) یا اتومبیل (به فرانسوی: Automobile) یا در فارسی افغانستان موتر، به وسیلهی نقلیهی چرخداری گفته میشود که نیروی محرکهی خود را از موتور بهدست میآورد. طراح این خودرو که از سال ۲۰۰۸ بر روی این طرح کار میکند هدف از ساخت آن را تغییر کاربری سریع برای حرکت در زمین و آسمان اعلام کردهاست، زیرا این خودرو به خاطر سبکی قادر است در اندک زمان ممکن از حرکت در آسمان به حرکت در سطح زمین و بالعکس مبادرت کند. ۴. در مرحله آخر نیز سوپاپ خروجی باز شده و با حرکت رو به بالای پیستون، همه گازهای حاصل از احتراق، از سیلندر خارج میشوند. این خودروها همگی دارای موتورهای درونسوز هستند که با سوزاندن بنزین، گازوئیل یا گاز طبیعی انرژی ذخیره شده در این سوختها را به شکل انرژی جنبشی قابل استفاده درمیآورند.

1. در مرحله اول، سوپاپ ورود هوا، باز شده و با حرکت رو به پایین پیستون، مخلوط هوا و سوخت وارد سیلندر میشود. در بخشی از رمان ایلیاد هفاستوس ،(خدای آتش و فلزکاری) یک سهچرخه متحرک میسازد و از آن برای جابهجایی استفاده میکند. گفتنی است، در خودروها، برای افزایش توان خروجی، از موتورهای ۴، ۶، ۸ یا ۱۲ سیلندر استفاده میشود. صنعت خودروسازی بزرگترین صنعت تولیدی جهان است به طوری که شرکت خودروسازی فولکسواگن در سال ۲۰۱۹ در هر ثانیه ۹۲۰٫۲۸۸ دلار درآمد داشته است. قیمت این خودرو در آن زمان، ۸۵۰ دلار بود. موتور احتراقی در سال ۱۸۶۰ میلادی بهوسیله یک فرد بلژیکی به نام اتین لونوار اختراع شد. مهمترین مزیت خودروهای هیبریدی مصرف سوخت پایین و در نتیجه آلایندگی کمتر میباشد که باعث شده این خودروها به خودروهای سبز نیز شهرت پیدا کنند. پس از آن، روند تکامل صنعت خودروسازی تداوم یافت و در میان سالهای ۱۸۶۰ تا ۱۹۷۰ میلادی در اروپا اختراعات مختلفی به وسیله چند تن از مهندسان انجام گرفت. امروزه بزرگترین صنعت خودروسازی جهان، صنعت خودروسازی چین است. کاربرد دیگر خودروها در تولید توان کششی است که در بخشهایی مثل کشاورزی یا صنعت یا خدمات مورد استفاده قرار میگیرد.

2. در این مرحله، سوپاپها بسته شده و با حرکت رو به بالای پیستون، مخلوط هوا و سوخت به شدت فشرده میشود. همچنین در سطح زمین میتواند با سرعتی معادل یکصد کیلومتر در ساعت حرکت کند و میزان ذخیره سوخت آن برای پرواز به مدت ۳ ساعت کافی است. اما در جهان واقع، این وسیله برای نخستین بار در سال ۱۶۷۸ توسط پدر، فردیناند فربیست مبلغ مسیحی بلژیکی در چین طراحی و ساخته شد که توسط فشار بخار کار میکرد. ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی ۸۸۴٬۸۶۶ دستگاه خودروی سواری تولید کردهاست و از نظر شمار خودروی تولیدی در این سال در رتبهٔ ۱۶ام جهان قرار گرفتهاست درحالیکه ایتالیا تولید ۶۶۳٬۱۳۹ دستگاه خودرو در جایگاه ۲۰ام قرار داشت. ↑ «سازنده اولین اتومبیل جهان کیست؟ ↑ «بزرگترین خودروسازان دنیا کدامند؟ ↑ “EV Price Parity Coming Soon, Claims VW Executive”. ↑ Fowler, H.W.; Fowler, F.G., eds. ↑ “A brief note on Ferdinand Verbiest”. Curious Expeditions. 2007-07-02. Archived from the original on 2013-03-10. Retrieved 2008-04-18. – Note that the vehicle pictured is the 20th century diecast model made by Brumm, of a later vehicle, مجله خبری mycarrental not a model based on Verbiest’s plans. در Tesla Model S که از بدنهای آلومینیومی ساخته شدهاست، یک موتور الکتریکی ۱۶٬۰۰۰ دور بر دقیقه با گشتاور ۶۰۰ نیوتن-متر بهکار رفتهاست.

بایگانیشده از اصلی در ۱ مه ۲۰۱۴. خودروهای امروزی جهت تولید قدرت از سوختهای فسیلی استفاده میکنند. در خودروهای هیبریدی سری موتور درونسوز بهطور مستقیم به چرخها متصل نمیباشد و تنها وظیفه آن شارژ باتری خودرو میباشد و این موتورهای الکتریکی هستند که نیروی لازم برای حرکت خودرو را تأمین میکنند. باتریها در هر شکل و اندازهای میتوانند باشند. ارتش فرانسه از تولید این خودرو استقبال کرده و برای تولید هر دستگاه ۶۰ هزار یورو سرمایهگذاری میکند. به عبارت دیگر هر دو موتور درونسوز و الکتریکی به چرخها متصل میباشند. روند تولید خودروها روندی افزایشی است که بیشترین نرخ رشد خودرو مربوط به کشورهای چین، هند و سایر کشورهای تازه صنعتیشده میباشد. ۶- سامانه هدایت و فرمان: نیروی متوسطی که لازم است تا بتوان خودرو را در یک پیچ معمولی هدایت کرد میان ۵ تا ۱۰ کیلوژول میباشد اما سامانههای جدید فرمان این نیرو را به حدود ۳۰ ژول کاهش دادهاست. مدل T خودرویی بود که در همه جای آمریکا بهراحتی استفاده میشد و موتورش آنقدر قوی بود که در زمینهای ناهموار به راحتی حرکت میکرد. شاید بتوان نخستین ایده مکتوب در مورد وسیله نقلیهای را که بدون نیروی انسان یا جانوران قادر به حرکت باشد، در کتاب ایلیاد اثر هومر، شاعر یونانی یافت.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری mycarrental لطفا از صفحه ما بخواهید.