40 درصد از خودروهای عملیاتی آتش نشانی در مرز استهلاک هستند

این مقام مسؤول با بیان اینکه بخشی از خودروهای آتش نشانی کرج در آستانه استهلاک قرار دارند، تاکید کرد: حدود 40 درصد از خودروهای آتش نشانی حدود 15 سال از عمرشان می گذرد و کم کم باید اورهال شوند.

– محمد یساولی، سرپرست سازمان آتش نشانی کرج، امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در کرج، با اشاره به وضعیت امکانات و تجهیزات سازمان آتش نشانی کرج، گفت: در حال حاضر 568 نیروی عملیاتی در 32 ایستگاه آتش نشانی به همشهریان خدمات رسانی می کنند.

وی ادامه داد: طبق استانداردهای کشوری به ازای هر 2500 نفر باید یک آتش نشان، به ازای هر 17 هزار و 500 نفر یک خودروی عملیاتی و در هر 150 متر یک شیر هیدرانت وجود داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت ایستگاه های آتش نشانی هم گفت: برای رسیدن به استانداردهای کشوری باید سه ایستگاه جدید به ایستگاه های موجود اضافه شود.

انتهای پیام/ج
کلید واژه ها: آتش نشانی – سازمان آتش نشانی – آتش نشانی و خدمات ایمنی – سازمان – ایستگاه آتش نشانی – خودروی آتش نشانی – خدمات – عملیاتی – سرپرست – نیروی انسانی – خبرنگار فارس – 40 درصد – کیفیت خدمات – خدمات رسانی – شهرداری کرج – سنگین – نیروی – اشاره – صورت – بازنشسته – درصد – جدید – امکانات – جایگزین – ایستگاه – تجهیزات – خبرنگار – شهرداری – گفت وگو – دستگاهمنبع

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج” افزود: آموزش هر نیرویی که جذب این سازمان می شود حدود یک سال و نیم زمان می برد به همین دلیل باید به طور جدی به فکر جذب نیروهای جدید باشیم.

یساولی افزود: تا کنون 53 شیر هیدرانت در مناطق مختلف شهر نصب شده و به دنبال اضافه کردن شیرهای جدید هستیم تا در صورت وقوع حوادث، سرعت خدمات رسانی بالا برود.

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: تا سال 1404 حدود 40 درصد از نیروهای موجود بازنشسته می شوند بنابراین از حالا باید برای جایگزین کردن نیروهای جدید اقدام شود چون در غیر این صورت با کاهش نیروی انسانی و افت کیفیت خدمات مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانی کرج به 100 خودروی آتش نشانی سبک، نیمه سنگین و سنگین مجهز است، ادامه داد: در صورت اضافه شدن سه دستگاه خودروی جدید، آتش نشانی کرج در این حوزه به استانداردهای کشوری می رسد.

یساولی همچنین با بیان اینکه به زودی تعدادی از نیروهای آتش نشانی بازنشسته می شوند، ابراز کرد: تا سال 1404 حدود 40 درصد از نیروها بازنشسته می شوند و باید از حالا برای جایگزین کردن نیروهای جدید اقدام شود چون در غیر این صورت با کاهش نیروی انسانی و افت کیفیت خدمات مواجه خواهیم شد.