۴ پیش‌بینی از قیمت خودرو در آینده

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو به تجارت‌نیوز گفت: درحال‌حاضر میزان عرضه و تقاضا در بازار خودروی کشور به تعادل نسبی رسیده است. البته در نقطه تعادل نیز نوسان جزئی در قیمت‌ها طبیعی است. به نظر می‌رسد این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد. مگر اینکه نوسانی در نرخ ارز رخ دهد و مجدد بازار با افزایش نوسان قیمتی همراه شود.

کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو نیز در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز گفت: درحال‌حاضر نرخ خودرو با تغییر چندانی همراه نیست. زیرا خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد. سرمایه سرگردانی که به‌دست مردم است، باعث بالا رفتن تقاضا و پاسخگو نبودن میزان عرضه خودرو به بازار می‌شود. تا زمانی که تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار نشود، روند بازار به همین شکل ادامه خواهد داشت.

همچنین، بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو گفت: درحال‌حاضر بازار در رکود قرار دارد. اما نکته قابل توجه این است که در ده روز گذشته شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. در روزهای گذشته میزان عرضه خودرو به بازار افزایش یافت و عرضه و تقاضا مقداری در حالت تعادلی قرار گرفت. به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز این روند کاهشی در بازار خودروی کشور ادامه داشته باشدمنبع

 

به گزارش 9 صبح؛ عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو گفت: بازار خودروی کشور همچنان مانند هفته‌های گذشته در رکود قرار دارد. به نظر می‌رسد در روزهای آینده این رکود سنگین‌تر نیز خواهد شد.درحال‌حاضر توقف تولید دو خودروی تیبا و سمند و همچنین ابهامات موجود در بحث واردات، باعث افزایش نرخ آنها در بازار شده است. اما خرید و فروش چندانی در بازار صورت نمی‌گیرد.

تاثیر افزایش عرضه بر قیمت‌ها

 

البته برخی دیگر از کارشناسان افزایش عرضه خودرو به بازار را عامل این ثبات نسبی می‌دانند.