گرانی خودرو نسبتی با شاخص های اقتصادی و وضعیت تولید ندارد

آنچه امروز در بازار خودرو رخ می دهد نسبتی با شاخص های اقتصادی و وضعیت تولید ندارد و متأثر از فضای سازی و ایجاد نااطمینانی نسبت به آینده اقتصاد ایران است که در دو ماه اخیر در فضای مجازی آغاز شده و توسط برخی رسانه ها به آن دامن زده و موجب در هم ریختن بازار ارز، کاهش ارزش پول ملی و ایجاد انتظارات تورمی می شود.

وزارت اقتصاد اعلام کرد افزایش قیمت خودرو در حالی رخ داده که شاخص تولید این صنعت وضعیت مطلوبی داشته و با عرضه خودرو در بورس کالا معضل بزرگ قیمت گذاری دستوری به سمت اصلاح پیش رفت، – بنابراین نسبت دادن این گرانی به رویکردهای دولت و شاخص ها صحیح نیست.

دولت بیش از یک سال گذشته تمرکز خود را بر خاموش کردن موتورهای تورم زا معطوف کرده و کاهش شتاب رشد نقدینگی، مدیریت خلق پول، کاهش کسری بودجه، عدم استفاده از تنخواه، کاهش هزینه آوری دولت در همین راستا قابل ارزیابی است و البته آثار این اقدامات بر شاخص های اقتصادی مشهود است.


برچسب ها: خودرو – افزایش قیمت خودرو – بازار خودرو – شاخص های اقتصادی – اقتصاد – وزارت امور اقتصادی و دارایی – وضعیت
آخرین اخبار سرویس:گرانی خودرو نسبتی با شاخص های اقتصادی و وضعیت تولید ندارد

گرانی خودرو نسبتی با شاخص های اقتصادی و وضعیت تولید ندارد
همه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.

تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
منبع

، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره وضعیت بازار خودرو توضیح داد: افزایش قیمت خودرو در حالی در هفته های اخیر رخ داده که شاخص تولید این صنعت در وضعیت مطلوبی است و در عین حال دولت با مکانیسم عرضه این کالا در بورس کالا تلاش کرد تا دست دلالان و سفته بازان را از بازار خودرو قطع کند.چهارشنبه، 30 آذر 1401 ساعت 14:152022-12-21اقتصادي