گام به گام برای ساخت تابلوروان

طبیعی هست که باید ابعاد تابلوی روان و یا تلویزیون شهری بیشتر و ویدئو وال بزرگتر باشد.. در بسیاری از موارد می توان از یک تابلو روان دست دوم استفاده کرد که در این صورت هم مشکل تبلیغاتی و سردرمغازه مان را حل کرده ایم و هم هزینه گزافی برای خرید تابلوی روان متحمل نشده ایم. به دلیل عدم استفاده از نیروی انسانی هزینههای اضافی نیروی کار کاهش پیدا کرده و محصول ارزانتر به دست مشتری میرسد. علاوه بر اینها بهتر است بدانید که ساخت ماژول SMD به صورت کاملا خودکار بوده و نیروی انسانی در آن نقشی ندارد. می باشد.یکی از مزیت های فوق العاده تبلیغات محیطی که سبب برتری آن نسبت به دیگر رسانه های تبلیغاتی گردیده این است که مخاطب ناگزیر به دیدن تبلیغات محیطی بوده و چون نمی توانند چشم خود را از رنگ ها و طرح های اطراف خود بپوشانند. در تعریف محتوایی این رسانه میتوان اینگونه گفت : رسانه تبلیغات محیطی آگاهی و اطلاعات مخاطبان را نسبت به ورود یک محصول نو به بازار یا ارائه یک خدمت نو از سوی صاحبان خدمات برای مخاطبان آنان فراهم می آورد.

کلیه آموزشها در این دوره بهصورت عملی و با هدف ورود کارآموزان به بازار کار میباشد. تمامی ماژول ها فوق العاده پرنور و کیفیت آن تضمینی میباشد . ولکام لوگو لایت فابریک جولیتا و میتو بصورت جایگزین چراغ های روی در – فابریک با نور عالی دیگر لوازم آلفا روئو نیز موجود میباشد. بالطبع در مورد تلویزیون های شهری اوتدور فونداسیون مناسبی نیز مورد نیاز است. با ما همراه باشید تا به بررسی تلویزیون شهری بپردازیم. به همین خاطر در ادامه هر کدام را به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم تا بیشتر با آن آشنا شوید. طبق مطالب ذکر شده، هر ال ای دی جریان و ولتاژی خاص نیاز دارد که با کاربرد مقاومت مناسب آن را دریافت می کند.

این نوع ماژول، یعنی ماژول P4 قادراست 4398 بیلیون رنگ مختلف را ارائه دهد. در این نوع ماژول به دلیل دات پیچ کوچکتر و نزدیک بودن پیکسلها، تصویر کیفیت بالاتری دارد و جزئیات بیشتری از تصویر مشخص است. حضور آلیاژ ترکیبی چلنیوم در ایران و استفاده از آن در ساخت تابلو های برجسته چلنیوم نزدیک به 30 سال سابقه دارد. تابلو های چلنیوم به علت استفاده SMD ها در آن قابلیت های متنوعی می توان به آنها داد. به فاصله کانونی بین پیکسلهای ماژول SMD یا LED دات پیچ (Dot Pich) گفته میشود. برق مصرفی SMD ها بسیار کم است که باعث بالا رفتن بازدهی محصول میشود.

قطعات اس ام دی سایز کوچکتری دارند و این باعث میشود که فشردگی و تراکم قطعات بیشتر شده و به دنبال آن اندازهی برد کاهش پیدا کرده و حجم و وزن نهایی دستگاه کم شود. بهترین فاصله دید برای وضوح تصویر عالی از این نوع ماژول، 4 متر می باشد در واقع در زمانیکه فاصله ی ماژول از بیننده کم باشد بهتر است از ماژول p4 استفاده شود تا وضوح تصویر عالی را برای بیننده به ارمغان آورد. در این مقاله سعی کردیم نقش بسیار مهم تلویزیونهای شهری در تبلیغات شهری و ویژگیهای غیر قابل مقایسه این محصول قدرتمند را بررسی کنیم.

نکته مهم : دمای کارکرد قطعات معمولا زیر 30 تا 40 درجه سلسیوس می باشد. در ضمن برای حفظ تلویزیونهای شهری خود آنها را در محیطهای مناسب نصب کرده تا دچار مشکل نشوید. این آموزشگاه علاوه بر دوره تابلو روان دورههای متعدد دیگری را برگزار مینماید. باید از ابتدای طراحی، به فکر خنکسازی و نصب فن یا کولر بر روی پایه تلویزیون باشیم. ویدئو وال ها نمایشگرهای بزرگی هستند که از چندین صفحه نمایش به صورت پیوسته تشکیل شده اند و یک تلویزیون غول پیکر بزرگ را می سازند. تشکیل می شود. تمامی این قطعات در کنار یکدیگر ساختار فیزیکی مجموعه را تشکیل میدهند که روی یک صفحهی پلاستیکی سوار شدهاند و توسط پیچهایی به قاب فلزی اصلی و یا توسط پیچ مگنت به سازه متصل می شوند(برای نمایشگر های ایندور) وصل میشوند. ماژول ها در چندین سایز مختلف تولید می شوند، ابعاد ماژول و همچنین دات پیچ آن از عوامل تعیین کننده ی قیمت در این محصول است.

در این نوع از تابلو های چلنیوم طبق اسم عنوان شده رنگ طلایی ویژگی منحصر به فرد آن محسوب می شود. حرکت و سرعت این رنگ ها بسته به برنامه زمانی است که از قبل به آنها داده می شود و قابلیت تغییر دادن آنها وجود خواهد داشت. همچنین برای طراحی تمیز و حرفه ای تر اتاق مانیتورینگ می توانید از قبل محل اشیا دیگری مانند آرم شرکت، ساعت، شاخص های فرکانس و … تلویزیون شهری با توجه به محل نصب برروی پایه و فنداسیون یا برروی نما ساختمان و در ارتفاع نصب میشوند تا در معرض دید همگان قرار گیرند. البته اندازه تلویزیون شهری فقط یک عدد دقیق و غیر قابل انعطاف نیست زیرا که مانند تلویزیون درون منزل شما، متناسب با ابعاد محل قابل نصب، میزان بودجه، بهترین فاصله دید برای نزدیک ترین فرد تا دور ترین و بسیاری ملاحظات دیگر در یک چشم انداز درست، مطابق سلیقه مشتری تهیه می شود. نزدیک بودن پیکسل ها به یکدیگر باعث به کار بردن بیشتر آنها و در نتیجه بهبود کیفیت تصویر می گردد.

بنابر این در ماژول P10 ماژول ها نسبت به ماژول P20 به هم نزدیک ترند و ماژول P10 تصویر واضح تری نسبت به ماژول P20 تولید می نماید. انواع ماژول ها با توجه به تعداد ال ای دی هایی که در هر پیکسل قرار می گیرد، متفاوت است. با بزرگترشدن صفحهنمایش، ماژولهای استفاده شده و همچنین تعداد پاورهاو کنترل بردها افزایش پیدا خواهدکرد. تصاویری که روزانه توسط میلیونها نفر دیده میشوند و میتوانند افزایش فروش را برای شرکتها به دنبال داشته باشند. در نهایت باتغییر ابعاد تلویزیون، هزینه تمامشده افزایش پیدا میکند. برای اینکه سارقین یا هکرها نتوانند به تلویزیون و تجهیزات آن دسترسی پیدا کنند باید تجهیزات ایمنی بر روی آن نصب شود. با این کار لامپ های ال ای دی در حین افکت ها و چشمک زدن فرصتی برای خاموش بودن پیدا می کنند و در این زمان حرارت و انرژی اضافی که به سبب ولتاژ یا جریان بیشتر دریافت می کنند و این عمل سبب سالم ماندن آن ها می شود در نتیجه طول عمر ال ای دی ها بالا می رود . ماژول های ال ای دی خود از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده اند که از آن میان می توان به IC ماژول، برد آدرس دهی ماژول، چیپ ست و قاب پلاستیکی اشاره کرد.

به عنوان مثال برای نصب یک تلویزیون شهری در سایز ۳ در ۵ متر با یک پایه باید گودالی را در متراژ ۱٫۵ در 2 متر حفر کرد که توصیه ما به شما این است که برای ساخت تلویزیون شهری از دو پایه استفاده کنید؛ چرا که علاوه بر استحکام بنا و نیز بالا بردن توان تحمل بنای تلویزیون شهری، میتواند در برابر بادهای با سرعت بالا از سازه محافظت کرده و مانع سقوط آن شود ولی متاسفانه زیبایی سازه یک پایه را ندراد. البته در بازار انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی از جمله تابلوهای نئون پلاستیک، تابلوهای کامپوزیت، تابلوهای چلنیوم، تابلوهای چلنیوم الماسی، تابلوهای پلاکسی گلاس و تابلوهای برجسته اشاره کرد. همانطور که اشاره شد تابلوهای روان انواع گوناگونی داشته و ساخت هر یک از آنها با یکدیگر دارای تفاوتهایی است. تلویزیون شهری سه بعدی با کمک جلوههای ویژه بصری میتواند یک تجربه جدید را برای مخاطب خلق کند.

در دنیا و بازار کار تبلیغ بخش ویژه ای از کار تلقی می شود که به کمک آن می توان حرفه و زمینه کاری یا محصول خود را به دیگران شناساند. نمونه ای از تبلیغات که همه روزه با آن ها روبرو هستیم، تابلو های تبلیغاتی می باشند. در این حالت نیاز دارید تا این تعداد مانیتورها را به گونه ای مدیریت کنید. هر کابینت از تعداد ماژول تشکیل شده است، ولتاژ مورد نیاز ماژولها، توسط چندین منبع تغذیه (Power Supply) تامین میشود. تابلو ما در اینجا یک تابلو فول کالر با ماژول P5 و برد C15 و اندازه 192 در 96 سانت شرکت ASI است. از کنار هم قراردادن ماژول ال ای دی تمام رنگ (ماژول فول کالر ) همراه با کنترلر مخصوص و تعداد کافی منبع تغذیه کابینت تلویزیون شهری و از کنار هم قرار دادن کابینت ها تلویزیون شهری و یا نمایشگر LED به وجود می آید . ماژول ال ای دی از یک صفحه پی سی بی و تعداد زیادی ال ای دی در یک سمت و در سمت دیگر پی سی بی از قطعات الکترونیکی مانند ای سی و خازن و… همچنین هرچقدر تعداد پیکسل ها در ماژول بیشتر باشد، قیمت آن نیز به همان نسبت بالاتر است.

فاصله دات پیچها هر چقدر کمتر باشد، تراکم پیکسلی بالاتری در متر مربع ایجاد میشود. در خرید تلویزیون شهری تراکم پیکسلی(رزولیشن) به چه میزانی باشد و از چه ماژولی استفاده کنیم؟ با کمی دقت و توجه به ساده گی می توان دریافت که قیمت خرید تلویزیون شهری مدل هایOutdoor نسبت به مدل Indoor بالاتر هست. تابلو فول کالر P4 یکی از تابلو های تمام رنگی است که فقط در فضای داخلی indoor استفاده می شود و دارای ویژگی هایی مخصوص به خود است. در تلویزیون شهری فول کالر و آفلاین از برد های کنترلی خاصی برای عمل راه اندازی استفاده می شود که فقط برای انجام برنامه ریزی به کامپیوتر نیاز دارند و برای پخش کردن فیلم و نشان دادن تصاویر مستقل آن عمل خود را انجام می دهد و نیازی به کامپیوتر ندارد.

بسته به ابعاد تلویزیون باید فنداسیون مناسب با آن اجرا شود. ما در این مقاله قصد داریم با استفاده از تخصص شرکت ASI به معرفی نسل جدید تلویزیون شهری هوشمند که این روزها بسیار پرکاربرد هستند و تقریبا در همه جا مورد استفاده قرار میگیرند بپردازیم. به طور کلی ویدئو وال مجموعهای از چندین نمایشگر بوده که در کنار یکدیگر با هدف ایجاد تصاویر بزرگتر قرار میگیرند. ارائه می گردد. از سویی دیگر تکنولوژی DLP انواع دیگری از نمایشگر ها در ابعاد 50، 60، 67 و 70 اینچی در ویدئو وال ها بکارگیری می شود. ساخت انواع تابلو ال ای دی ثابت.روان.تک رنگ .سه رنگ.هفت رنگ. رنگ این LED بسته به نوع ماژول ممکن است قرمز ، سبز ، سفید ، آبی و حتی زرد باشد . مدل اول توانایی تولید سه رنگ قرمز و سبز و زرد را دارد اما دیگری توانایی تولید سه رنگ قرمز و آبی و بنفش را دارد . این نوع ماژول با ترکیب رنگ های اصلی قرمز، سبز و آبی قابلیت نمایش ۱۶ میلیون رنگ را دارند. بنابراین دیگر نیازی نخواهد بود که تنها بخشی از یک دیوار را به ویدئو وال مجهز نمایید، بلکه می توانید کل دیوار را به صورت یک نمایشگر یکپارچه و بدون هیچ فاصله و حاشیهای جهت تصویر سازی استفاده نمایید.

در این تکنولوژی به واسطه فویل های بک پروجکشن rear film و دستگاه ویدئو پرژکتور تصاویر با قابلیت دید از دو طرف صفحه نمایشگر پخش می گردند . تکنولوژی رنگها و تصاویر خیره کننده با میلیونها رنگ و اجرای بینظیر برنامه ها و بک گراند های حرفه ای و فوق العاده. پیوند پی ان فقط و فقط یک رنگ را می سازد. حتماً تا به حال در هنگام مراجعه به مراکز خرید، پاساژها یا سالن های کنسرت با مجموعه ای از مانیتورها که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و تشکیل یک دیوار تبلیغاتی بزرگ را داده اند، مواجه شده اید!