کیفیت هوای تهران در پنجمین روز عید برای گروه های حساس ناسالم شد

   با شکل گیری ناپایداری جوی تا اواخر وقت یکشنبه و وزش باد مؤثر از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبالمنبع

   حاکمیت جو نسبتاً آرام تا ساعات پایانی شب و افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

افزایش نسبی تندی باد در طول روز سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون (5 فروردین) با شاخص 113 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز(5 فروردین) با توجه به کاهش نسبی تندی باد همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده می شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند.

   طی روز یکشنبه (6 فروردین) با کاهش تندی باد هم زمان با افزایش ترافیک صبحگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.