کاهش ۱۶۰ هزار دستگاه از خودرو‌های ناقص در پارکینگ خودروساز‌ها

آقای فاطمی امین گفت: ما اکنون در وضعیتی قرار داریم که مردم در معیشت خود دچار مشکلاتی هستند. مشکلاتی در حوزه‌های مختلف از جمله بانک‌ها، صنعت و تجارت خارجی وجود دارد، اما نکته مهم این است که ما چه مسیری را در حال پیمودن هستیم و آینده چگونه خواهد بود.

به گفته فاطمی امین در حوزه برق طی هشت سال گذشته هیچ سرمایه‌گذاری قابل توجهی در احداث نیروگاه‌ها وجود نداشت و خاموشی‌های گسترده برای مردم و واحد‌های تولیدی مشکل ایجاد کرده بود که در این راستا در یک سال گذشته دو اقدام از جمله افزایش ظرفیت نیروگاه انجام گرفته است.

 


منبع

او همچنین اعلام کرد در وزارت صمت تولید حدود ۱۲ هزار مگاوات برق را آغاز شده که یکی از این نیروگاه‌ها در هفته آینده افتتاح خواهد شد.

فاطمی امین گفت: مشکلات بسیاری از جمله پایین بودن ذخایر مواد غذایی، کسری بودجه بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان و دو نرخی بودن ارز هنگام تحویل دولت وجود داشت که درحال حاضر بسیاری از این مشکلات برطرف شده اند، لذا این مهم نوید بخش یک ثباتی برای یک مسیر است؛  از این رو بسیاری از کار‌هایی که در این مدت انجام شد شاید در کوتاه‌مدت قابل ظهور و بروز نباشد، اما در بلند مدت مردم قطعاً نتایج آن‌ها را لمس خواهند کرد.

فاطمی امین با اشاره به اقدامات در حوزه تجارت خارجی نیز افزود: در یک سال گذشته در ۱۸ کشور از جمله روسیه، قطر، و عمان مرکز تجاری ایجاد کردیم که همگی زیرساخت‌هایی هستند که به گسترش روابط اقتصادی کشور منجر می‌شود.به گزارش جدید پرس:

وزیر صمت یکی از مشکلاتی که در حوزه معادن وجود دارد را شناسایی ذخایر معرفی می‌کند، ولی دلیل آن را ضعیف بودن اکتشافات در این حوزه می‌داند. اما در این راستا نیز کار بسیار بزرگی برای شناسایی ذخایر معدنی آغاز شد.

وزیر صمت می‌گوید: یکی از معضلاتی که سال گذشته وجود داشت بحث خودرو‌های ناقص بود. در دی ماه گذشته ۱۷۰ هزار خودروی ناقص در پارکینگ خودروساز‌ها وجود داشت که در حال حاضر این میزان به کمتر از ۱۰ هزار دستگاه رسیده است.