چرا باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم؟ دوخت برتر

مجله خیاطی سیماکده با رویکرد آموزش متدهای خیاطی و سایر آموزش ها و ارائه مدل ها و الگوهای خیاطی با روشی آسان است. مطالب وب سایت همگی مطالبی دست اول هستند که توسط استاتید مجرب ارائه می شوند. برای نمونه اگر می‌خواهید بلوزی ساده بدوزید، شاید فقط ۴ تکه الگو بخواهید؛ یک تکه برای بخش جلوی لباس، یک تکه برای پشت، یک تکه برای آستین و یک بخش هم برای یقه.

  • روش دیگری که برای برش الگو وجود دارد و یکی از روش های قدیمی در دنیای خیاطی است، روش گرلاوین است.
  • برای مثال می‌توانید بخش‌های مختلف لباس را با عدد یا شماره روی الگو مشخص کنید یا بنویسید پشت تی‌شرت، الگوی جلوی لباس و… .
  • به اندازه‌هایتان نگاه کنید و روی خط سینه را در نقطه‌ای علامت‌گذاری کنید که یک‌چهارم طول اندازه‌گیری‌شده برای این قسمت است.
  • وقتی تازه خیاطی را آغاز می ‌کنید و به سراغ دنیای گسترده و جذابِ این هنر می ‌روید، در قدمِ اول، باید الگوی خیاطی را بشناسید و نحوۀ استفاده از آن را یاد بگیرید.
  • هنگامی که الگوی خیاطی به شما می گوید که باید برش دولا بزنید، به این معناست که باید پارچه ها را در کنار هم قرار دهید – هر دو طرف راست یا چپ آنها را در مقابل یکدیگر بگذارید – و تکه های الگو را بر روی آنها قرار دهید.

البته باید بگوییم که اگر پارچه ‌تان خیلی لیز و نازک است، مثل حریر یا ساتن، نباید پارچه را تا کنید و باید اجازه دهید یک لا باشد؛ چرا که اگر دو لا باشد، ممکن است لایۀ زیرین چروک شود یا لیز بخورد و شما متوجه نشوید و در نهایت، پارچه‌ تان ناقص شود. یادتان باشد که برای بُرش زدنِ الگو، از قیچی مخصوص کاغذ استفاده کنید، نه قیچی مخصوص پارچه. سلام دوستان سال نو رو به شما همراهان عزیز الگو تبریک میگم و انشالله سالی سرشار از موفقیت براتون باشه… دوستان عزیز یه خبر خوش خیاطی شایسته افتتاح شد با ما همراه باشید. شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 18 عصر پاسخ‌گوی شما برای انتخاب دوره مناسب هستیم. در صورت استفاده از محتوای وب‌سایت بدون دادن لینک مستقیم، محتوای شما هم به صورت خودکار و هم به صورت دستی به فرم DMCA گزارش خواهد شد.

هنگام چرخ کردن و کوک زدنِ پارچه، باید نقطه چین را چرخ کنید، نه انتهای زاپاس را. دستورالعمل استفاده از الگوهای دیجیتالی، به صورت پی دی اف وجود دارد. ما نمی توانیم این لیست را بدون برخی از قطعات خیاطی مدرن در زیر کامل کنیم.

بعلاوه ، ساختن شلوار چسبان و پانچو مخصوص خود می تواند باعث منحصر بفرد تر بودن شما باشد. برای این جلسه قصد داریم الگوکشی یک مدل مانتو زیبا را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید. سلام دوستان همون طور که گفته بودیم از امروز آموزش های سایت به طور مرتب قرار خواهد گرفت لطفا با ما همراه باشید و نظرات و پیشنهادهای خودتون رو برامون بفرستید. برای این جلسه قصد داریم یک مدل شیک و جدید به شما همراهان الگویی تقدیم کنیم با ما همراه باشید.

اندازه هایی که شما در الگوهای خیاطی شرکت های مختلف مشاهده می کنید می توانند مانند تفاوت اندازه ها در فروشگاه های لباس، دقیقا متفاوت باشند. اندازه 16 در الگوهای شرکت های بوردا یا سیمپلی سیتی خیلی متفاوت تر از اندازه sixteen در الگوهای شرکت های کلوزت کیس فایل یا نایمد پترن است. شما می توانید سه روش اندازه گیری یا تعداد بیشتری را در نظر بگیرید. بیشتر الگوهای تجاری خیاطی، مثلث های کوچکی بر روی الگوها دارند که در واقع چرت الگو خیاطی سیماکده محسوب می شوند. الگوی قدیمیتر بعضی از شرکت ها که در زمینه طراحی الگو فعالیت می کنند، چرت های نقطه ای به سمت خارج دارند. بیشتر طراحان مستقل در الگوهای خود از چرت های نقطه ای به سمت داخل استفاده می کنند.

مزایای استفاده از الگوی خیاطی

جایی که جیب ها باید بر روی لباس الصاق شوند، معمولا با دایره (سوراخ های سطحی ریز) بر روی تکه های الگو نشان داده می شود. این دایره ها معمولا با نمادهای مشابه بر روی الگوی جیب ها ارتباط کامل دارند. بیایید با بخشی شروع بکنیم که بیشترین سردرگمی را برای مبتدیان خیاطی ایجاد می کند.

خطوط جمع کننده

نحوه مشخص کردن چین ها با نحوه مشخص کردن پلیسه ها بر روی الگوهای خیاطی متفاوت است، زیرا پلیسه ها جهت دار هستند و در تمام مسیر به پایین دوخته نمی شوند. بر روی الگوی خیاطی یک فلش وجود دارد که نشان دهنده جهت پلیسه است و یک خط نقطه چین نیز موجود است که نشان دهنده جایی است که لبه چین خورده پلیسه باید تنظیم شود. الگوهای خیاطی، بعضی اوقات «تو در تو» هستند که به شما این مکان را می دهند تا یک یا چند اندازه را برای چاپ و برش انتخاب کنید. این ویژگی باعث می شود تا این الگوها به سهولت قابل استفاده باشند، زیرا در این صورت خطوط برش کمتری روی کاغذ وجود دارد و احتمال اینکه خطوط اشتباه را برش بزنید، کمتر خواهد بود.

من به تمام موارد زیر پاسخ خواهم داد و سپس برای هر نماد الگویی و کاربرگ های قابل چاپ، یک تصویر و توضیحات کافی ارائه می دهم. مهارت خیاطی واقعا جذاب است؛ اما در عین حال وقت زیادی از شما خواهد گرفت و از همان ابتدا نمی‌توانید مانند یک خیاط حرفه‌ای پروژه‌های دوخت را زیبا و منحصر به فرد پیش ببرید. اما با خرید الگو آماده به راحتی می‌توانید روند یادگیری خیاطی را سرعت بدهید و از همان ابتدای راه تبدیل به یک خیاط حرفه‌ای شوید. این روش به‌عنوان یکی از آسان‌ترین روش‌های الگو کشی محسوب می‌شود که وقت زیادی از شما نمی‌گیرد و تنها با کمی دقت می‌توانید این روش را یاد بگیرید. علاوه بر آن، ترسیم الگو با این روش به سرعت امکان‌پذیر است و نیازی به وسواس‌های مختلف برای دقت در اندازه اندام ندارد.

الگو بلوز آستین بلند مردانه

چرا باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم؟ دوخت برتر