پیش بینی افزایش اخذ مالیات در نیمه دوم سال

وی درباره ارائه وام به متقاضیان در راستای اجرای قانون طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده گفت: بانک مرکزی نسبت به سال‌های گذشته سرعت عمل قابل قبولی برای ارائه وام‌ها از جمله وام ازدواج و فرزندآوری داشت و این قانون هم به موقع مصوبه و ابلاغ شده بود.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرجهان ادامه داد: افرادی که سرباز بوده اند و یا کارت پایان خدمت داشته اند هم با مشکلاتی در دریافت این وام‌ها روبرو بودند که با پیگیری و نظارت‌های لازم این مشکل رفع شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس افزود: در قانون جوانی جمعیت، ۱۲ هزار میلیارد تومان به این موضوعات اختصاص داده شده و کمیسیون‌های دیگر هم به موازات باید این موضوع را پیگیری کنند.منبع

زارع با اشاره به وضعیت معیشت مردم و تورم یک تا دوسال گذشته و تاثیر آن در آمدها و هزینه‌های زندگی مردم گفت: همچنان توسط نهادهای نظارتی باید موضوع پرداخت وام‌هایی مانند وام‌های قرض الحسنه که در بودجه هم منابع آن اختصاص یافته و درخصوص آن با بانک مرکزی توافق شده، صورت بگیرد.

به گزارش بازار، رحیم زارع اظهار داشت: در بخش قانون اخذ مالیات خودروهای لوکس تنها ۸۰۰ میلیارد درآمد مالیاتی محقق شده است. باتوجه به نوسانات ارز برخی قیمت‌ها واقعی نیست ودر موضوع خانه وخودروهای لوکس درآمد مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰ ناچیز بوده است.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس افزود: پیش بینی می‌شود میزان اخذ مالیات در ۵ ماه اول سال نسبت به نیمه دوم کمتر باشد. اصلاح زیر ساخت‌ها توسط سازمان مالیاتی در اخذ مالیات و جبران کسری بودجه اثرگذار خواهد بود.