پژو 508 سدان لوکس فرانسه در راه ایران

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از مجله خبری mycarrental دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

پژو ۵۰۸ دارای طراحی ظاهری بهروز است و نمایی خارجی آن، توانسته به این خودرو، ظاهری شیک و قدرتمند دهد.بدنهی پژو ۵۰۸ به واسطهی عرض بیشتر نسبت به رقبای موجود در این کلاس، نمایی عضلانیتر به بینندگان القاء میکند. این خودرو را می توان کوچک ترین نمونه موجود در لیست بهترین و ارزان ترین کراس اوورهای 2019 قلمداد کرد. برای سال 2019 تیپ پایه ES نیز به امکانات کمکی رانندگی و ایمنی جدیدی مجهز شده با توجه به قیمت پایه ۲۱.۵۰۰ دلاری و ظاهر جذاب و موتور قدرتمند آن، به یکی از بهترین کراس اوورهای 2019 تبدیل شده است. پژو سدان لوکس خود را به سیستمهای ایمنی مختلفی مجهز کرده است تا خیال کاربران از این بخش راحت باشد. پژو ۵۰۸ از شاسی مشابهی با خودروی فوقالعاده راحت سیتروئن C5 بهره میبرد. تویوتا کمری، هیوندای سوناتا و کیا اپتیما را میتوان اصلیترین رقبای ۵۰۸ دانست که تمامی آنها در کلاس خود جزو بهترین و پرفروشترینهای جهان هستند.

مصرف سوخت آن نیز نسبت به بیشتر رقبا پایین تر بوده و توانایی پیمودن مساقتی به طول ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری را دارد. مصرف سوخت نیز نسبتا پایین بوده و توانایی پیمودن مسیری به طول ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر داخل شهر را به آن می دهد. موتور استفاده شده در تیپ پایه اکو اسپرت، یک نمونه فوق العاده کوچک ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری ۱۲ سوپاپه بوده که با حجم دقیق ۹۹۹ سی سی و استفاده از سیستم توربوشارژر، توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۲۳ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۲۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۹ نیوتون متر) در دور موتور ۳.۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. شوی ترکس 2019 توانایی پیمودن ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را دارد.

این خودرو به دلیل ساخته شدن بر اساس یک اتومبیل سواری، عملکردی شبیه به خودروهای عادی داشته و از لحاظ فرمان پذیری (یا هندلینگ) یکی از بهترین نمونه های موجود در بازار به حساب می آید. مواردی مانند ظاهر جنگنده و مشابه با خودروهای آفرود، سیستم چهار چرخ متحرک یا دو دیفرانسیل و هندلینگ مناسب، جایگاهی را در بین بهترین شاسی بلندهای ارزان قیمت 2019 به کراس ترک اختصاص داده است. تویوتا C-HR 2019 هرچند از لحاظ شتاب و سرعت با توجه به موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری در رده پایین تری نسبت به رقبا قرار می گیرد، اما نکاتی مانند مصرف سوخت کم، ظاهر جذاب و امکانات مدرن پیشگیری از تصادف و کمکی رانندگی آن را به یکی از بهترین نمونه ها در جمع ارزان ترین شاسی بلندهای 2019 مجله خبری mycarrental تبدیل نموده است. اما موتور و پیشرانه مجهز به سیستم توربوشارژر (Turbocharger) آن عملکرد مناسبی نداشته و به نوعی آن را در حد یک کراس اوور ضعیف و کم توان قرار می دهد.

مصرف سوخت خودرو در شهر ۷.۵، در خارج شهر ۴.۸ و در سیکل ترکیبی ۵.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. مصرف سوخت نیز برابر با ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) میز شهری، ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین اعلام شده است. البته تیپ ها و امکانات بالاتر، قیمت آن را تا نزدیک به ۳۰.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۵ میلیون تومان) بالا برده اما هنوز هم در رده بهترین شاسی بلندهای ارزان قیمت 2019 قرار می گیرد. موتور مزدا CX-۳ مدل 2019 یک نمونه ۴ سیلندر DOHC با ۱۶ سوپاپ و بلوک آلومینیومی ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی بوده که با حجم دقیق ۱.۹۹۸ سی سی نیرویی معادل ۱۴۶ اسب بخار را در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیقه در اختیار راننده قرار می دهد. در مجموع و علیرغم سرعت و شتاب پایین و عدم وجود سیستم چهار چرخ متحرک، به دلیل قیمت پایین، طراحی جذاب، امکانات و تکنولوژی های مدرن و مصرف سوخت بسیار پایین، می توان کیکس را در جمع ارزان ترین کراس اوورها و شاسی بلندهای 2019 قرار داد.