ویتنام و سنگاپور در آمریکا کارخانه ساخت خودروی برقی تاسیس می کنند


یک شرکت خودروساز ویتنامی به نام وین فست قراردادهایی با کردیت ایشوی سنگاپور و بانک سیتی گروپ امضا کرده تا حداقل 4 میلیارد دلار برای تأسیس کارخانه خودروهای برقی هزینه شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، همکاری سنگاپور و ویتنام برای تأسیس یک کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در کارولینای شمالی نشان دهنده گسترش این پدیده و پایان دوران اقبال به خودروهای مبتنی بر سوخت های فسیلی است.

وین فست که در سال 2019 فعالیت خود را آغاز کرد، در بازار ایالات متحده جایگاه قابل قبولی داشته و امیدوار است با خودروسازان قدیمی و استارت آپ های خودروساز این کشور رقابت کند.

تولید دو خودروی شاسی بلند تمام برقی و یک مدل خودروی ساده برقی ارزان قیمت در دستور کار این شرکت ویتنامی قرار گرفته است.

به گفته این شرکت، کارخانه آن در کارولینای شمالی، با مساحت 800 هکتار، در ابتدا 150000 خودروی الکتریکی در سال تولید خواهد کرد.

وین فست وعده ایجاد 7500 شغل در این کارخانه را داده و گفته است که قصد دارد تا سال 2024 تولید خود را آغاز کند.

طرف ویتنامی قرار است اولین نمایشگاه خود را در کالیفرنیا برای عرضه تولیداتش در روزهای آینده افتتاح کند و برای تأمین منابع دولتی نیز تلاش کند.

انتهای پیام /
کلید واژه ها: کارولینای شمالی – کارخانه – خودروساز – ویتنام – سنگاپور – خودروهای الکتریکی – برقی – خودروی شاسی بلند – سوخت های فسیلی – شرکت خودروساز – خودروهای برقی – خبرگزاری فارس – شرکت – ایالات متحده – علم و پیشرفت – خودروی برقی – تولید – تأسیس – خودروسازان – سیتی گروپ – دستور کار – شاسی بلند – استارت آپ – قرار – الکتریکی – خبرگزاری – خبرنگار – میلیارد – پیشرفت – استارتمنبع