ویتنام و سنگاپور در آمریکا کارخانه ساخت خودروی برقی تاسیس می کنند

طرف ویتنامی قرار است اولین نمایشگاه خود را در کالیفرنیا برای عرضه تولیداتش در روزهای آینده افتتاح کند و برای تأمین منابع دولتی نیز تلاش کند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، همکاری سنگاپور و ویتنام برای تأسیس یک کارخانه تولید خودروهای الکتریکی در کارولینای شمالی نشان دهنده گسترش این پدیده و پایان دوران اقبال به خودروهای مبتنی بر سوخت های فسیلی است.

وین فست که در سال 2019 فعالیت خود را آغاز کرد، در بازار ایالات متحده جایگاه قابل قبولی داشته و امیدوار است با خودروسازان قدیمی و استارت آپ های خودروساز این کشور رقابت کند.

یک شرکت خودروساز ویتنامی به نام وین فست قراردادهایی با کردیت ایشوی سنگاپور و بانک سیتی گروپ امضا کرده تا حداقل 4 میلیارد دلار برای تأسیس کارخانه خودروهای برقی هزینه شود.

تولید دو خودروی شاسی بلند تمام برقی و یک مدل خودروی ساده برقی ارزان قیمت در دستور کار این شرکت ویتنامی قرار گرفته است.

وین فست وعده ایجاد 7500 شغل در این کارخانه را داده و گفته است که قصد دارد تا سال 2024 تولید خود را آغاز کند.

انتهای پیام /
کلید واژه ها: کارولینای شمالی – کارخانه – خودروساز – ویتنام – سنگاپور – خودروهای الکتریکی – برقی – خودروی شاسی بلند – سوخت های فسیلی – شرکت خودروساز – خودروهای برقی – خبرگزاری فارس – شرکت – ایالات متحده – علم و پیشرفت – خودروی برقی – تولید – تأسیس – خودروسازان – سیتی گروپ – دستور کار – شاسی بلند – استارت آپ – قرار – الکتریکی – خبرگزاری – خبرنگار – میلیارد – پیشرفت – استارتمنبع

به گفته این شرکت، کارخانه آن در کارولینای شمالی، با مساحت 800 هکتار، در ابتدا 150000 خودروی الکتریکی در سال تولید خواهد کرد.