وضعیت سوخت در مجارستان بحرانی شد | شرکت نفت و گاز مول MOL اعلام

شرکت نفت و گاز مول MOL اعلام کرد که وضعیت عرضه سوخت در مجارستان بحرانی است و صف های طولانی خودرو در جایگاه های سوخت این کشور به دلیل افزایش شدید تقاضا شکل گرفته است.

شرکت مول اضافه کرد که تلاش می کند سوخت بیشتری را از کارخانه فرآوری خود در اسلواکی تحویل دهد اما با محدودیت های ظرفیت لجستیکی خود مواجه است.

روز سه شنبه، باچا در یک گفتگوی رادیویی تأیید کرد که ظرفیت کل MOL برای پاسخگویی به نیازهای بازار مجارستان کافی نیست و افزود که حدود 30 درصد سوخت بیشتری باید وارد شود.

– شرکت نفت و گاز مول MOL اعلام کرد که وضعیت عرضه سوخت در مجارستان “بحرانی” است و صف های طولانی خودرو در جایگاه های سوخت این کشور به دلیل افزایش شدید تقاضا شکل گرفته است.

این شرکت گفت که کمبود سوخت در درجه اول به دلیل واردات ناکافی و توقف فعالیت پالایشگاه بزرگ این کشور به دلیل تعمیر و نگهداری است.

این تحولات در حالی صورت می گیرد که اتحادیه اروپا ممنوعیت نفت خام دریایی روسیه را همراه با سقف قیمت 60 دلاری اعمال کرده است.منبع

پیش از این یک سازمان غیردولتی به نام انجمن جایگاه های بنزین مستقل گزارش داده بود که MOL به دلیل مشکلات عرضه، برای سومین هفته متوالی بنزین یا گازوییل را به برخی از جایگاه های سوخت عرضه نکرده است.