وزیر اقتصاد و دارایی: واردات خودروهای ارزان قیمت تا پایان سال آغاز می‌شود

شفقنا- وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به بررسی جزئیات و تصویب آیین نامه واردات خودرو برای سال ۱۴۰۱ گفت: امیدواریم در هفت ماهه باقی مانده سال شاهد واردات خودرو با مقررات مصوب باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های پایانه مرزی سرو گفت: عمده نارضایتی‌ها مربوط به نبود دستگاه ایکس ری ورودی و خروجی پایانه بود که با هماهنگی مدیران استانی تا هفت ماه آینده این دستگاه‌ها جانمایی شده و سرعت ترخیص کالاها افزایش می‌یابد.

به گزارش شفقنا، آقای سیداحسان خاندوزی عصر جمعه در بازدید از ظرفیت‌های پایانه مرزی رازی سرو در ارومیه اظهار کرد: با توجه به اینکه جزئیات آئین نامه برای واردات ۱۴۰۱ نیازمند هماهنگی‌های داخل دولت بود، هفته گذشته در جلسه دولت مطرح و مصوب شد که با دستور دکتر مخبر در ۷ ماهه باقی مانده امسال با اولویت خودروی قیمت پایین که مصرف‌کنندگان متوسط کشور به آن دسترسی داشته باشند و بار ارزی بیش از یک میلیارد دلار برای بانک مرکزی ایجاد نکند، واردات آغاز شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد با توجه به همت مدیران، طی ماههای آینده سرعت ترخیص کالا با نصب دستگاه ایکس ری در این مرز بیشتر شود.

آقای خاندوزی با بیان اینکه تسهیلات ویژه ای برای راحتی تردد مرزنشینان ارائه خواهد شد، گفت: دولت معتقد است که مرزنشینان از مواهب حضور در منطقه مرزی باید بیشتر بهره‌مند شوند، بنابراین در این راستا به دنبال اجرای برنامه‌های ویژه اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق مرزی است.

خبر قبلیدرپی درگیری در کرانه باختری 7 فلسطینی زخمی شدند
خبر بعدیپیام تسلیت وزیر امور خارجه ایران درپی درگذشت آیت الله ناصری دولت آبادیمنبع