نوسازی تاکسی های فرسوده با خودروهای وارداتی | خرید 10 هزار اتوبوس برای تهران

وزیر کشور درباره واردات اتوبوس های کارکرده عنوان کرد: زمانی که اتوبوس در داخل تولید می شود و دارای تولیدکننده های متعدد هستیم، ترجیح بر این است که از اتوبوس های داخلی خریداری کنیم، چرا که این امر به تولیدکننده های داخلی کمک می کند؛ ضمن اینکه دیگر اتوبوس ها کارکرده نیستند و نو هستند و نو بودن اتوبوس ها از نظر آلاینده ها و استانداردهای زیست محیطی بهتر است.

کلید واژه ها: نوسازی تاکسی های فرسوده – بخش خصوصی – اتوبوس – خودروهای وارداتی – خصوصی – تاکسی های فرسوده – انعقاد قرارداد – حمایت های دولت – افزایش تولید – نوسازی تاکسی – هزار – دستگاه – وزیر کشور – خرید – تهران – تولید – حمایت – وارداتی – قرارداد – انعقاد – نوسازی – شهری – افزایش – فرسوده – دولت – صنایع وابسته – تاکسی – حمایت دولت – خدمات شهری – ماشین آلاتمنبع

وزیر کشور از انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای خرید 10 هزار دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: به محض افزایش تولید داخل، حمایت های دولت از بخش خصوصی بیشتر خواهد شد.

وحیدی در بخش پایانی سخنان خود اعلام کرد که شرکت های داخلی درصدد بهتر کردن کیفیت تولیدات خود هستند.

وحیدی در پاسخ به این پرسش که علت اصلی عدم برگزاری نمایشگاه کتاب در مجموعه شهرآفتاب، مخالفت وزارت صمت است، عنوان کرد: باید تلاش کرد که نمایشگاه های مهم بیشتری در مجموعه شهر آفتاب برگزار شود.

دولت قراردادهای متنوعی در بخش اتوبوس، مینی بوس، میدل باس و … با برخی از شرکت های تولید داخل منعقد کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، احمد وحیدی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه حمل و نقل، عمران و خدمات شهری شهر هوشمند، مدیریت جامع شهری، ماشین آلات و صنایع وابسته ، درباره نیاز تهران به 7 هزار دستگاه اتوبوس و اینکه آیا می توان از ظرفیت بخش های خصوصی برای تولید اتوبوس و تحویل آن به پایتخت استفاده کرد یا خیر، گفت: در حال حاضر بخش خصوصی مورد حمایت دولت واقع شده است.

– نوسازی تاکسی های فرسوده با خودروهای وارداتی خرید 10 هزار اتوبوس برای تهران” وزیر کشور از انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای خرید 10 هزار دستگاه اتوبوس خبر داد و گفت: به محض افزایش تولید داخل، حمایت های دولت از بخش خصوصی بیشتر خواهد شد.

برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 در شهر آفتاب وحیدی همچنین در حاشیه این بازدید در پاسخ به این پرسش که آیا سال آینده می توان شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب و همچنین نمایشگاه های پرمخاطب در مجموعه شهرآفتاب بود یا خیر، گفت: نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب مکانی بسیار خوب با فضا و مساحت زیاد است.

ممکن است که بخشی از نوسازی تاکسی های فرسوده از طریق واردات هم انجام شود.

او با تأکید بر اینکه برگزاری نمایشگاه ها در مرکز شهر موجب ترافیک بیشتر شده و سبب آزار و اذیت شهروندان می شود، افزود: اولویت برگزاری نمایشگاه کتاب در سال آینده، در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب است، اما گاهی اوقات اقتضائاتی پیش می آید که عملی نمی شود، اما باز هم ترجیح این است که نمایشگاه کتاب در مجموعه شهرآفتاب برگزار شود.

وزیر کشور به قرارداد خرید اتوبوس برای شهرهای کشور اشاره کرد و افزود: دولت برای خرید 10 هزار دستگاه اتوبوس با بخش خصوصی قراردادهای مختلفی منعقد کرده که این رقم تاکنون وجود نداشته است.

واردات؛ از تاکسی تا اتوبوس کارکرده او درباره توقف نوسازی تاکسی های فرسوده در شهر تهران گفت: نوسازی تاکسی ها جزو برنامه وزارت کشور است.

ترجیحاً هر نمایشگاهی که در شهر آفتاب برگزار شود، بهتر است.