مینیخانوف: تولید هلیکوپتر، هواپیما و کشتی در تاتارستان از توسعه یافته ترین مناطق روسیه / به دنبال عملیاتی کردن توافقات به آذربایجان آمده ام

وی اظهار داشت: امروز از سرگیری و فعال سازی کریدور شمال- جنوب بسیار مهم است و پیوستن زنجیره های تولید تاتارستان به این مسیر و در نتیجه اتصال به شمال ایران اهمیت ویژه ای دارد چون فعال سازی این مسیر امکان بسیار مناسبی را برای ارسال کالا از روسیه به ایران و سپس دیگر کشورها و بالعکس فراهم می کند.

وی خاطرنشان کرد: تولید خودرو، هلیکوپتر، هواپیما، کشتی، تجهیزات الکترونیکی، لوازم اپتیکی و  ماشین آلات کشاورزی در این جمهوری صورت می گیرد و از مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی و تجار ایرانی برای حضور در این بازار دعوت می کنم و منتظر حضورشان در تاتارستان هستیم.

مینیخانوف با اشاره به مسئولیت خود در گروه بینش استراتژیک روسیه که به دستور ودلادیمیر پوتین تشکیل شده، گفت: از حاضران این جلسه برای حضور در نشست سال آینده این گروه دعوت می کنم چرا که ظرفیت گسترده ای برای سرمایه گذاری و تولید در حوزه های دانش بنیان، فناوری های پیشرفته، کشتی و خودروسازی، کنترل فرآیندهای تولیدی، بهداشت، فرهنگ، علم، آموزش، گردشگری، ورزش، تولید محصولات حلال و همکاری اتاق های بازرگانی بین دو طرف وجود دارد.

رییس جمهور تاتارستان این جمهوری را از توسعه یافته ترین مناطق روسیه عنوان و تصریح کرد: تاتارستان منابع انسانی و تولیدی بالایی دارد و نیروی انسانی ماهر، منابع اولیه، زیرساخت های توسعه یافته حمل و نقل به عنوان زیرساخت توسعه از مزیت های آن محسوب می شود و پالایش نفت و پتروشیمی پایه و اساس اقتصاد این جمهوری است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از تبریز، رستم مینیخانوف بعد از ظهر روز یکشنبه در دیدار با عابدین خرم استاندار آذربایجان شرقی در هتل شهریار تبریز اظهار داشت: سفر امروز در پی ارتباط تصویری اخیر با استاندار آذربایجان شرقی و به منظور تقویت و گسترش روابط اقتصادی و ایجاد زمینه های همکاری جدید بین دو طرف صورت می گیرد.

تولید خودرو، هلیکوپتر، هواپیما، کشتی، تجهیزات الکترونیکی، لوازم اپتیکی و ماشین آلات کشاورزی در این جمهوری صورت می گیرد و از مسئولان دولتی و فعالان اقتصادی و تجار ایرانی برای حضور در این بازار دعوت می کنم و منتظر حضورشان در تاتارستان هستیم.

مینیخانوف تأکید کرد: تنها برای امضای تفاهم نامه به آذربایجان شرقی نیامده ایم و به دنبال عملیاتی کردن توافقات هستیم و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور هیاتی بلند پایه از آذربایجان شرقی به ریاست استاندار در تاتارستان باشیم چرا که این جمهوری دروازه ورود و حضور در جمهوری فدرال روسیه است و در خصوص مشکل مراودات مالی نیز تلاش می کنیم راهکارهایی را از طریق بانک فدرال روسیه بیابیم.

وی با اشاره به حضور مقامات ارشد و رؤسای شرکت های مهم در ترکیب هیات تاتارستان تأکید کرد: برای تعاملات خود با ایران در قالب جمهوری  فدرال برای مسلمانان روسیه داشته است.

انتهای پیام/ 60036
کلید واژه ها: استاندار آذربایجان شرقی – آذربایجان شرقی – تاتارستان – آذربایجان – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس – ماشین آلات کشاورزی – استاندار – اقتصادی – هواپیما – فعالان اقتصادی – مسئولان دولتی – ارتباط تصویری – روابط اقتصادی – خبرگزاری فارس – حضور – جمهوری – تجار ایرانی – تولید – تبریز – ایران – عابدین خرم – ماشین آلات – کشتی – صورت – خبرگزاری – شرقی – توافقات – تجهیزات – عملیاتی – مسئولانمنبع