منطقی: خودروهای اقتصادی داخلی نیمه دوم سال آینده به بازار عرضه می شود

وی ادامه داد: مقرر است با واردات خودرو از یک سو بازار تنظیم و از سوی دیگر بستر رقابتی شدن قیمت خودرو های داخلی با محصول خارجی فراهم شود.

کلید واژه ها: واردات خودرو – خودرو – واردات – منوچهر منطقی – اقتصادی – بازار – آیین نامه – خبرگزاری – وزارت – استفاده – معاون وزیر صمت – دانشجو – منوچهر – نامه – برنامه ریزی – گزارش – داخلی – تنظیم – افراد – معاون وزیر – قیمت خودرو – وزارت صمت – سال آینده – کشور – گروه – معدن – دیگر – آیین – بستر – هاییمنبع

وی در خصوص اینکه آیا سازوکاری برای موضوع کاهش تعرفه واردات خودرو های اقتصادی پیش بینی شده است، توضیح داد: زمانی که قرار است خودرو با قیمت مشخص و برای طیف خاصی وارد شود، مهندسی معکوس انجام می شود؛ به این معنی که هزینه حمل و نقل، تعرفه گمرکی، اسقاط (برای واردات هر خودرو 2 خودرو باید اسقاط شود) و .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، منوچهر منطقی درباره آیین نامه واردات خودرو اظهار داشت: پیش از این فقط خودرو هایی وارد کشور می شد که افراد متمول می توانستند از آن ها استفاده کنند، – ” معاون وزیر صمت گفت: مقرر است با واردات خودرو از یک سو بازار تنظیم و از سوی دیگر بستر رقابتی شدن قیمت خودرو های داخلی با محصول خارجی فراهم شود.

معاون وزیر صمت ادامه داد: سپس مشوق هایی برای کاهش مؤلفه های مذکور پیش بینی می شود تا قیمت هدف برای خودرو های اقتصادی به دست آید.

محاسبه خواهد شد.

اگر به دنبال رشد تیراژ تولید هستیم، تولید باید با قدرت خرید های متفاوت متناسب باشد.

خودرو های اقتصادی داخلی نیمه دوم سال آینده به بازار عرضه می شود منطقی اضافه کرد: این موضوع که در مقوله واردات چه کمکی می توان به تأمین خودرو های مورد نیاز خانواده های کم درآمد کرد، در نظر گرفته شده است.

منطقی تصریح کرد: برای تحقق این اهداف، در مرحله نخست واردات خودرو هایی در دستورکار قرار خواهد گرفت که نیاز های مذکور را تأمین کند، البته خودرو های گران قیمت تر نیز وارد می شوند، اما برای شروع، کار را از جایی آغاز می کنیم که به بخشی که بیشترین مساله را دارد رسیدگی کنیم.

وی درباره برنامه خودروسازان درباره تولید خودرو های جایگزین سمند و تیبا، گفت: دو خودروساز بزرگ کشور در حال کار روی خودرو های اقتصادی هستند و نیمه دوم سال آینده محصول آن ها به بازار عرضه می شود، این نیاز در حال حاضر مقرر است با واردات تأمین شود.

وی گفت: مشوق هایی برای واردات خودرو های اقتصادی در نظر گرفته شده است؛ به طور مثال تعرفه واردات تا 20 درصد کاهش می یابد یا از اسقاط معاف می شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، منوچهر منطقی درباره آیین نامه واردات خودرو اظهار داشت: پیش از این فقط خودرو هایی وارد کشور می شد که افراد متمول می توانستند از آن ها استفاده کنند، اما وزارت صمت با برنامه ریزی و بررسی بازار، خلاء های موجود در این حوزه را احصا کرده است.