معرفی پژو 405 GLX با موتور 2022

به همین دلیل، خط جدید تولید پژو ۴۰۵ در سال ۱۳۶۹ به وسیله رئیسجمهور وقت ایران کلید خورد و از همان سال، کار مونتاژ و تولید این خودرو به همراه مدلهای دیگری از سواری پژو در ایران آغاز شد. سیستم تعلیق در هر یک از ۴ چرخ ۴۰۵ مک فرسون میباشد که به صورت جداگانه عمل میکنند که این ویژگی باعث چسبندگی بهتر ماشین در جاده و مخصوصاً پیچها میشود و در نتیجه، سرنشینان آرامش بیشتری را هنگام سفر تجربه میکنند. سیستم فرمان پژو ۴۰۵، دنده شانهای است؛ یعنی راننده میتواند برحسب قد خودش آن را بالا و پایین ببرد و تنظیم کند. پژو 405 با موتور 2000 ، خودرویی مونتاژی در ایران خودرو و البته محبوب در کشور به علت قدرت و استحکام می باشد این خودرو فرانسوی در سال های ابتدایی حضورش در کشور، به عنوان یکی از خودروهای لوکس و سدان محسوب می شد . یکی از بهترین خودروهای مونتاژ شده در ایران است و شرکت ایران خودرو تمام تلاشش را کرده تا این خودرو را به عنوان بهترین اتومبیل تولیدی در خاورمیانه معرفی کند.

پژو ۴۰۵ ساخت کشور فرانسه، نسل پنجم از سری چهار (سدان متوسط) شرکت پژو است که در سال ۱۹۸۷ تولید آن شروع و در سال ۱۹۹۶ در اروپا تولید آن پایان یافت. از سال ۱۳۷۳ شرکت ساپکو، ساخت داخلی قطعات ۴۰۵ را شروع کرد و موفق شد تا سال ۱۳۷۷ بیش از ۷۰ درصد از قطعات این خودرو را تولید کند و به این ترتیب، نیاز به واردات این قطعات با قیمت بیشتر از کشور فرانسه را کاهش دهد. ضعیفترین و ارزانترین مدل آن پژو ۴۰۵ جی ال و قویترین آن پژو ۴۰۵ تی ۱۶ است که آن زمان با هزینه خرید یک دستگاه پژو ۴۰۵ تی ۱۶ میتوانستید سه دستگاه پژو ۴۰۵ جی ال خریداری کنید سالها از تولید آن در فرانسه میگذرد اما هنوز شرکت ایران خودرو در حال تولید این محصول است. پژو ۴۰۵ در دو مدل GL و GLX به بازار عرضه شده و یکی از بهترین اتومبیل های مونتاژ شده در ایران میباشد. پژو پارس:فیس لیفت پژو ۴۰۵ در بخشهای سپر جلو و عقب، جلو پنجره، در کاپوت، چراغهای جلو و عقب و در صندوق عقب، خود پارس در ۴ مدل مختلف عرضه میشود: – معمولی، که از سال ۹۰ به بعد با نام پژو پارس سال شناخته میشود.

پژو پارس یا پژو پرشیا که در زمان عرضه یک خودروی بسیار لوکس قلمداد میشد، فیس لیفتی از پژو ۴۰۵ بود که در آن در بخشهای سپر جلو و عقب، جلو پنجره، در کاپوت، چراغهای جلو و عقب و در صندوق عقب نسبت به ۴۰۵ تغییر بافتهاست. یکی از موفقترین اتومبیل های کلاس متوسط پژو که در سال ۱۹۸۸ توسط بسیاری از مجلات معتبر اتومبیل به عنوان اتومبیل سال انتخاب گشت، اتومبیل پژو ۴۰۵ میباشد. پژو ۴۰۵ SLX:مدل بروزرسانی شده پژو ۴۰۵ که با تغییراتی در نمای خارجی و داخلی و موتور ۱٫۶ لیتری تییو۵ عرضه میشود. LX، که با موتور ۱٫۶ لیتری تییو۵ عرضه میشود. پژو آردی هم خودرویی شبیه به مدلهای قبل از فیس لیفت ۴۰۵ بود که با موتور پیکان و محور محرک عقب عرضه میشد. سال ۱۹۹۵ پژو با موتورهای تکنولوژی بالا و راندمان خوب به بازار عرضه میشد، از جمله موتور ۱٫۸ لیتری با قدرت ۱۰۱ اسب بخار و تورک ۱۵۳ نیوتن متر، موتور دو لیتری با ۱۲۱ قوه اسب و تورک ۱۷۶ نیوتن متر که همگی مدلهای نامبرده به صورت ۲ سوپاپ برای هر سیلندر میباشد.

همچنین در فاز دوم یک داشبورد جدید برای ۴۰۵ طراحی شد. شرکتهای خودروسازی داخلی، برای رهایی از دست پیکان که طراحی بسیار قدیمی داشت و تکنولوژی ساخت آن هم از رده خارج شده بود، تصمیم گرفتند سرمایهگذاری جدیدی روی یک خودروی مدرن مانند پژو ۴۰۵ انجام بدهند. انواع مدلهای پژو ۴۰۵ که علاوه بر فرانسه در انگلستان نیز ساخته میشود فقط به صورت سدان (۴ در) و استیشن بوده و موتور به صورت عرضی در امتداد پلوس ها نصب گشتهاست. پژو ۴۰۵ در انواع مدلهای کاربراتور، انژکتور، دیزلی، تنفس طبیعی، توربو شارژ، هشت سوپاپ، شانزده سوپاپ، در حجمها و قدرتهای مختلف و همچنین از سادهترین مدلها از نظر امکانات رفاهی، از جمله آینههای دستی، شیشه بالابرهای دستی، نداشتن کولر و… پژو ۴۰۵ GL/GLX ابتدا با موتور ۱٫۶ لیتری و پس از آن ۱٫۹ لیتری ۸ سوپاپ کاربراتوری :تولید آن در سال ۲۰۰۲ متوقف شد. در سالهای گذشته پژو با موتور ۱٫۴ لیتری نیز تولید میگشت ولی به دلیل محدودیت های کنترل گازهای خروجی از اگزوز این موتور از روی اتاق ۴۰۵ حذف گردید. ۴۰۵ در سال ۱۹۹۱ یکبار فیسلیفت شد، به روز رسانیهای این فیسلیفت در داشبورد، فرمان اتومبیل و عایقهای صوتی بود.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از مجله خبری mycarrental ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.