لزوم احداث شهرک سلامت و انتقال نمایشگاه های خودرو / چند درصد مصدومان تصادفات فوت می کنند


رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی در راستای احیای حقوق عامه و حفظ حقوق شهروندی بر لزوم احداث شهرک سلامت و انتقال نمایشگاه های خودرو به شهرک خودرو با هدف کاهش ترافیک تأکید کرد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از تبریز، موسی خلیل الهی امروز در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان با بیان این که اغلب فوتی ها در تصادفات رانندگی درون شهری، عابران پیاده هستند و بیش از 60 درصد مجروحان تصادفات رانندگی نیز در بیمارستان ها فوت می کنند، از تشکیل دو کمیته در راستای کاهش آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات درون و برون شهری خبر داد.

وی بر رسیدگی به وضعیت معابر و مناسب سازی آنها، نظارت بر اورژانس بیمارستان ها توسط دستگاه های مسئول، تسریع در انتقال مطب پزشکان مرکز شهر تبریز با احداث شهرک سلامت و نیز نمایشگاه های خودرو کلانشهر تبریز به شهرک مبل و خودروی مایان تبریز و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای کاهش ترافیک تأکید کرد.

خلیل الهی با اشاره به اینکه وقوع جرم سرقت آثار منفی و نامطلوبی را در سطح جامعه ایجاد می کند، بر لزوم توجه به موضوع پیشگیری و تشکیل کمیته پیشگیری از سرقت تأکید و خاطرنشان کرد: نهادها و سازمان ها باید طرح های لازم برای پیشگیری از سرقت را ارائه کنند.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی همچنین ساماندهی کودکان خیابانی و کار را که در معرض آسیب های اجتماعی مختلف قرار دارند، از دستگاه های مسئول مطالبه کرد و با اشاره به اینکه وضعیت سرویس مدارس امسال یکی از گلایه های عمومی از اداره آموزش و پروش استان است، بر تسریع در ساماندهی سرویس مدارس تأکید کرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: تصادفات رانندگی – تصادفات – خودرو – نمایشگاه – بیمارستان ها – رییس کل دادگستری استان – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس – شهرک – استان آذربایجان شرقی – انتقال – بیمارستان – پیشگیری از وقوع جرم – شهر تبریز – اورژانس بیمارستان – رییس کل دادگستری – تبریز – سلامت – احداث – احیای حقوق عامه – رانندگی – آذربایجان شرقی – دادگستری استان – موسی خلیل الهی – آمار مرگ و میر – کلانشهر تبریز – خبرگزاری فارس – عابران پیاده – حقوق شهروندی – کاهش ترافیک – استانمنبع