قیمت خودروهای مزایده ای گمرک؛ گرانترین و ارزانترین خودروهای خارجی | امکان بازدید خودروها فراهم شد

ارزش قیمت پایه گذاشته شده این خودروها در مزایده 2 هزار و 37 میلیارد تومان است و پیش بینی می شود با این ارزش تعیین شده پایه، متقاضیان با قیمت های بالاتری این خودروها را خریداری کنند.

با توجه به این شرایط امکان عودت کالا وجود ندارد که این موضوع با مقررات بورس کالا در تعارض است.

این موضوع نیز ناشی از اطلاعاتی است که در سامانه ستاد آمده است.

وی افزود: وقتی خودرویی 5 سال روشن نشود، قطعا پس از خریداری نیاز به تعمیرات دارد و این تعمیرات می تواند باعث بروز تعارض با استانداردهای بورسی شود.

در صورتی که در فروش چنین کالاهایی که از عمر آنها مدت ها گذشته است، این کالاها به شرط رویت و موتور خاموش تحویل خریدار می شود.

امکان مشارکت آحاد مردم وجود دارد معاون جمع آوری و فروش سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه امکان مشارکت آحاد مردم در این مزایده فراهم است، گفت: با توجه به فضای رقابتی و شفافی که ایجاد شده است، مشارکت بیشتر مردم منجر به افزایش رقابت و رعایت حقوق مردم و دولت خواهد شد.

– قیمت خودروهای مزایده ای گمرک؛ گرانترین و ارزانترین خودروهای خارجی امکان بازدید خودروها فراهم شد” معاون سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه در مجموع هزار و 40 خودرو در سایت ستاد دولت بارگزاری شده است، گفت: کمترین قیمت پایه 670 میلیون تومان و برای خودروهای سراتو و بالاترین قیمت مربوط به خودروهای پورشه ماکان با رقم 7 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعاتی که از استان ها دریافت کردیم مردم بازدیدها را آغاز کردند و به انبارهای مختلف از جمله بوشهر، مازندران، تهران و خوزستان مراجعه و از خودروها بازدید کردند.

براساس مقررات بورس کالا، وقتی کالایی خریداری می شود، خریدار به مدت سه ماه مهلت اعتراض و بازگرداندن کالا را دارد.

براساس تصمیم صریح ریاست شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران، این خودروها باید در مزایده فوق العاده سراسری به شرط شماره گذاری در داخل کشور، به آحاد مردم و با بالاترین قیمت به فروش برسد.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص فروش خودروها در قالب مزایده و عدم امکان مرجوع کردن خودروهای فروخته شده اظهار کرد: نحوه مزایده و فروش خودروها براساس دستور مقام قضایی بوده است.

وی اضافه کرد: امکان بازدید این خودروها از امروز فراهم شده است و تا روز 12 مهر ماه امکان بازدید و ارائه پیشنهاد نیز وجود خواهد داشت.

غلامی تاکید کرد: محدودیت هایی در فروش خودروها در بورس کالا وجود داشت و اگر قصد داشتیم که از این طریق خودروها را به فروش برسانیم باید مجددا از مرجع قضایی حکم دریافت می کردیم.

غلامی در خصوص پایین ترین و بالاترین قیمت تعیین شده برای خودروهای موجود در مزایده گفت: کمترین قیمت پایه ای که بر روی سایت قرار گرفته است، 670 میلیون تومان و مربوط به خودروهای سراتو موجود در بوشهر است.

در حال حاضر امکان مشاهده خودروها حتی بدون ثبت نام در سامانه تدارکات دولت فراهم شده است.

در نتیجه روش فروش به صراحت توسط مرجع قضایی تعیین شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین، سعید غلامی در پاسخ به سئوالی در خصوص جزییات خودروهایی که در مزایده فوق العاده سازمان اموال تملیکی به فروش خواهند رسید، افزود: در مجموع هزار و 40 خودرو در سایت سازمان اموال تملیکی و سامانه تدارکات دولت بارگذاری شده است.

همچنین بالاترین قیمت نیز به خودروهای پورشه ماکان با رقم 7 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

به عبارت دیگر خریدار به صورت حضوری مراجعه می کند و شرایط خودرو را به صورت کامل مشاهده می کند و با توجه به این موضوع پیشنهاد خود را برای خرید ارائه می کند.

بنابراین هماهنگی های لازم برای تسهیل ثبت نام و شرکت افراد در مزایده تا حد امکان انجام شده است.

این هزار و 40 خودرو در 9 استان کشور قرار دارند که شامل استان های بوشهر، خوزستان، مازندران، هرمزگان، تهران، گیلان، قم، آذربایجان شرقی و فارس می شود.

معاون سازمان اموال تملیکی با بیان اینکه در مجموع هزار و 40 خودرو در سایت ستاد دولت بارگزاری شده است، گفت: کمترین قیمت پایه 670 میلیون تومان و برای خودروهای سراتو و بالاترین قیمت مربوط به خودروهای پورشه ماکان با رقم 7 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

ضمن اینکه این خودروها از سال 1396 تا کنون در انبارها و بنادر کشور دپو شده بودند و این موضوع منجر به بروز ایراداتی برای خود می شود.

زمان مزایده خودروهای خارجی اعلام شد نحوه ثبت نام و اسامی خودروها
کلید واژه ها: خودروها – خودرو – سازمان اموال تملیکی – اموال تملیکی – خودروهای خارجی – میلیون – قیمت – معاون سازمان – تومان – مزایده – سازمان – گرانترین – بالاترین – اموال – میلیارد – بازدید – پورشه – سراتو – خارجی – ماکان – معاون – مربوط – فوق العاده – هزار – سایت – پایه – بیان – ستاد – دولت – همشهریمنبع