صدور هشدار زرد گرد و خاک در استان تهران | از مردم می خواهیم


از مردم می خواهیم نسبت به محافظت از تاسیسات حساس به گرد و خاک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک توجه ویژه داشته باشند.

–   مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد گرد و خاک در استان تهران خبر داد و در خصوص احتمال تنش دمایی گفت: با توجه به پیش بینی افزایش گرما از همه مردم می خواهیم مصرف انرژی را مدیریت کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاستانداری تهران، حامد یزدی مهر روز شنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد وزش باد و گرد و خاک در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: براساس گزارش های هواشناسی وزش باد شدید و نسبتاً شدید در استان تهران پیش بینی شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه طبق گزارشات زمان شروع ورزش باد از امروز شنبه 18 تیر ماه آغاز و تا اواخر وقت دوشنبه 20 تیرماه ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: وزش باد شدید به ویژه در ساعات عصر و شب با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به خطرات این وزش باد افزود: احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و سازه های نیمه کاره، ریزش موقت گرد و خاک و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا و گسترش گرد و غبار انتقالی غربی وجود دارد که در این خصوص توصیه می شود مردم تمهیدات لازم را داشته باشند.

وی درخصوص احتمال شکستن درختان فرسوده، امکان آسیب به سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و اظهار داشت: در خصوص مستحکم سازی تابلوهای تبلیغاتی و سازه های موقت هشدار می دهیم تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

یزدی مهر درباره تردد افراد دارای بیماری های تنفسی و سالمندان در فضای باز با توجه به احتمال گسترش گرد و خاک نیز هشدار داد و بیان داشت: از مردم می خواهیم نسبت به محافظت از تاسیسات حساس به گرد و خاک، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره و پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک توجه ویژه داشته باشند.

وی اظهار داشت: تداوم گرما و افزایش دما نیز توسط سازمان هواشناسی پیش بینی شده که در این باره 2 تا 4 درجه افزایش دما خواهیم داشت و به شهروندان در خصوص احتمال گرمازدگی هشدار می دهیم.

یزدی مهر با اشاره به افزایش گرما درباره مدیرت مصرف انرژی و جلوگیری از ایجاد حریق در مراتع نیز اضافه کرد: با افزایش دما احتمال تنش دمایی برای محصولات کشاورزی و صنایع وابسته وجود دارد و توصیه اکید درباره جلوگیری از ایجاد حریق در مراتع است و همچنین به موازات افزایش گرما با افزایش مصرف انرژی روبرو خواهیم شد که نیازمند مدیریت و مصرف بهینه برق و پرهیز از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعت ظهر تا غروب هستیم و به همه مردم توصیه می شود در این زمینه توجه لازم را داشته باشند تا با قطعی مواجه نشوند.

کلید واژه ها: استان تهران – گرد و خاک – تهران – استان – استانداری تهران – وزش باد شدید – مدیریت بحران استانداری – وزش باد – استانداری – مدیرکل مدیریت بحران – باد شدید – گزارش – هشدار – پیش بینی – بحران استانداری – صدور – شنبه – شدید – مدیریت – مدیریت بحران – افزایش گرما – مصرف انرژی – خبرنگاران – نیمه کاره – ویژه – بینی – یزدی – هواشناسی – مردم – تاسیساتمنبع