شرط بازار برای کاهش قیمت خودرو! + جدول

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به گفته فعالان بازار خودرو رشد عجیب قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در نیمه هفته جاری موجب شد تا بازار خودرو یکبار دیگر وارد لاک خود شود و بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شود. فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که نوسان اندک نرخ دلار یکی از دلایلی است که موجب شده تا بازار خودرو از روز گذشته شکل آرامش به خود گیرد. فعالان بازار خودرو یک پیش شرط هم برای کاهش قیمت خودرو در نظر گرفته اند که این پیش شرط هم به نرخ دلار گره خورده است؛ به گفته فعالان بازار خودرو کاهشی شدن قیمت خودرو در بازار مشروط به کاهش نرخ دلار و ورود به کانال 35 هزار تومان است.

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «هایما S7»، «سمند LX با موتورEF7 » و «تارا دنده ای»، «دنا معمولی» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمندLX با موتورEF7» امروز بدون تغییر در بازار 362 میلیون تومان قیمت خورد  و «هایما S7» هم امروز بدون تغییر در بازار یک میلیارد و 90 میلیون تومانی باقی ماند. اما در میان پرتیراژهای ایران خودرو  «تارا دنده ای» هم بدون تغییر در بازار 441 میلیون تومانی باقی ماند.

با توجه به اینکه هفته جاری رو به پایان است باید دید که قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی از چه زمانی شروع به کاهشی شدن خواهند کرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

ایران 18منبع

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که در میان خانواده دنا امروز شاهد ثبات قیمت بودیم. بطوریکه «دنامعمولی» در بازار 420 میلیون تومان و «دنا پلاس توربو اتومات» هم در بازار 570 میلیون تومان دست به دست شد. از سوی دیگر «پژو 207 دنده‌ای» هم بدون تغییر در بازار 445 میلیون تومان قیمت گذاری شد.