شارژ باتری خودروی الکتریکی تنها در 72 ثانیه! | یک باتری جدید

یک باتری جدید که برای خودروهای هیبریدی ساخته شده است، تنها ظرف 72 ثانیه شارژ می شود که با فناوری جدید خود می تواند استقبال گسترده از خودروهای برقی در شهرهای کوچک را افزایش دهد.

این در حالی است که سیستم باتری هیبریدی الکتریکی جدید به نام ای تکنولوژی(eTechnology) تقریباً این زمان را به نصف کاهش می دهد که در نهایت می تواند مشوق بزرگی برای پذیرش و استقبال گسترده تر از خوودروهای برقی باشد.

این فناوری جدید که می تواند خودروهای الکتریکی را تنها در 72 ثانیه شارژ کند، یک سیستم هیبریدی است که از فناوری باتری های سنتی و ابرخازن ها استفاده می کند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا و به نقل از آی ای، فناوری باتری جدیدی که توسط یک استارتاپ سوییسی موسوم به موراند(Morand) توسعه یافته است، می تواند باتری های وسایل نقلیه الکتریکی(EV) را در زمان کمتری نسبت به پر کردن مخزن سوخت یک خودروی موتور احتراق داخلی(ICE) در پمپ بنزین شارژ کند.

فناوری جدید باتری هیبریدی بر اساس گزارش موسسه نفت آمریکا(API)، میانگین زمانی که یک دارنده خودروی موتور احتراق داخلی برای پر کردن مخزن سوخت خود صرف می کند، 2 دقیقه است.

به گفته شرکت موراند، یکی دیگر از مزایای این فناوری این واقعیت است که می تواند طول عمر بسیار بیشتری نسبت به باتری های لیتیوم-یونی که به طور سنتی در خودروهای الکتریکی استفاده می شمنبع