شاخص های استاندارد در کارخانه های ساخت قطعات خودرو قزوین افزایش یافت

بخش تولید هم یکی از بخش هایی است که باید برای حل مشکلات آن از ظرفیت کنشگران حکمرانی استفاده کرد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: استاندار – استان – استاندارد – قزوین – استان قزوین – واحدهای تولیدی – استاندار قزوین – مراسم تجلیل – تولیدی – مدیرکل استاندارد – مراسم – استانداری قزوین – برگزار – حوزه – مدیرکل – نیروی انسانی – توسعه مدیریت – قطعات خودرو – مهدی بخشنده – سیروس صارمی – توسعه – تجلیل – سیدابراهیم – معاون – استانداری – شهر قزوین – بخش خدمات – شاخص – برتر – کارخانهمنبع

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، در پایان این مراسم از مدیران 4 واحد تولیدی برتر و 4 مدیر کنترل کیفیت و آموزش در حوزه استاندارد هم با اهدای لوح و جوایز نقدی تقدیر شد.

معاون استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود تمرکزگرایی را در زمره موانع توسعه استان برشمرد و تصریح کرد: برای تحقق سند تحول دولت مردمی باید از تمرکزگرایی در توزیع امکانات و مسئولیت ها دور شویم و اگر این اتفاق بیفتد، شاهد رشد چشمگیر در زمینه حکمرانی ملی، منطقه ای و استانی خواهیم بود.

وی با اشاره به شاخص های اختصاصی و عمومی ارزیابی برای انتخاب واحدهای برتر حوزه استاندارد اضافه کرد: وجود واحد کنترل کیفیت، ضایعات کم در فرآیند تولید، موفقیت در کسب مستمر پروانه استاندارد و میزان صادرات جزو شاخص های عمومی ما برای ارزیابی واحدهای برتر این حوزه به حساب می آیند که بر این اساس 4 واحد صنعتی و تولیدی برتر استان انتخاب شدند.

وی ادامه داد: نظارت بر حوزه استانداردسازی ساختمان و مسکن باید از دولت به شرکت های خصوصی منتقل شود، چرا که نیروی انسانی و اعتبارات دولت محدود است؛ اما با واگذاری نظارت به بخش خصوصی می توانیم توان مردم را برای نظارت بر بخش تولید مسکن پای کار بیاوریم.

سیدرضی آقاسیدی اضافه کرد: برای تحقق اهداف استان قزوین در حوزه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید در شاخص های استاندارد نیروی کار و خدمات مختلف بخش دولتی و خصوصی هم پیشرفت کنیم و کوشش ها باید در این حوزه بیشتر از گذشته شود.

صارمی همچنین با بیان اینکه سازمان استاندارد بیشترین سخت گیری را بر واحدهای تولیدی و صنعتی اعمال می کند، تصریح کرد: بنابراین صنایع و کارخانه هایی که به عنوان واحد برتر استاندارد شناخته می شوند، استانداردهای ملی را در بالاترین سطح رعایت می کنند و در بازدیدهای مختلف کارشناسان و بازرسان معمولاً نقصی در این واحدها دیده نمی شود.

وی با تأکید بر ضرورت استانداردسازی فضاها و اماکن عمومی گفت: شاهد این هستیم که سنجش کیفیت فضاهای عمومی بر اساس دیدگاه و نظرات شخصی افراد صورت می گیرد؛ در حالی که باید برای استاندارد کردن فضاهای عمومی شاخص های کمی تعریف کرده و با این شاخص های میزان استانداردسازی اماکن عمومی را ارزیابی کرده و از نظارت هم غافل نشویم.

سیروس صارمی همچنین از افزایش استانداردهای هتل داری و زیرساخت های اقامتی در استان قزوین خبر داد و افزود: با این حال در حوزه صنعت ساختمان و به ویژه بخش نصب و تمدید گواهی استاندارد آسانسور هنوز چالش های جدی داریم و در این حوزه سازمان استاندارد به تنهایی نمی تواند نظارت کند و باید همه دستگاه های متولی صنعت ساختمان نظارت را جدی بگیرند.

آقاسیدی افزود: امروز علاوه بر مدیران رسمی کنشگرانی در حوزه حکمرانی در بخش های خصوصی و عمومی هم داریم که باید بسیاری از اختیارات را به آنها واگذار کنیم و اگر این اختیارات را تفویض کنیم، روند توسعه استان و کشور تسریع خواهد شد.

– از قزوین، مراسم تجلیل از واحدهای تولیدی برتر استان قزوین در حوزه استاندارد امروز با حضور سیدابراهیم ابراهیمی، مدیرکل حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استاندارد، سیدرضی آقاسیدی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار قزوین، سیروس صارمی مدیرکل استاندارد و مهدی بخشنده رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین در سالن جلسات شهیدسلیمانی استانداری قزوین برگزار شد.

مراسم تجلیل از واحدهای تولیدی برتر استان قزوین در حوزه استاندارد در شهر قزوین برگزار شد.

استانداردهای قطعه سازی خودرو افزایش یافتمدیرکل استاندارد استان قزوین هم در این مراسم با اشاره با گلایه ها و انتقادات موجود در حوزه صنعت خودرو و قطعه سازی خودرو گفت: بررسی ها از شرکت های قطعه سازی خودرو در این استان حاکی از این است که شاخص های استاندارد قطعات خودرو ارتقا یافته وافزایش کیفیت قطعات سبب افزایش کیفیت محصول نهایی یعنی خودرو می شود.

معاون استاندار قزوین در این مراسم اظهار داشت: تمرکز بر استاندارد کالاها و محصولات تولیدی کافی نیست و باید استانداردهای بخش خدمات و نیروی انسانی هم در استان قزوین ارتقا پیدا کند.