سود 70 میلیون تومانی خریداران این خودرو در بازار آذر 1401

قیمت خودرو یک ماهی‌ است که با افزایش قابل توجهی همراه شده است. ۱۱ آبان سال جاری بود که دلار سقف تاریخی خود را شکست و وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد.

به گزارش دیلی اکسچنج؛ دنبال کردن بازار خودروهای داخلی حاکی از سود ۷۰ میلیون تومانی خریداران خودرو شاهین در بازار آذر ۱۴۰۱ است.

چنانکه روند بازار نشان داد که در کمتر از یک ماه خودرویی نظیر شاهین G افزایش قیمت ۷۰ میلیون تومانی را تجربه کرد.

در این میان باید به این نکته توجه کرد که در ابتدای افزایش قیمت‌ خودرو، بازار در رکود مانده بود. اما رفته رفته این رکود کمتر شد و اکنون نیز فعالان بازار ادعا می‌کنند سطح معاملات به حدی رسیده که می‌توان گفت بازار با رکود هشت‌ماهه خود خداحافظی کرده است.

  • بیشتر بخوانید:
  • رشد ۲۴ درصدی قیمت خودروهای داخلی؛ شتاب افزایش قیمت خودرو با رکوردشکنی دلارمنبع

پس از تسریع روند صعودی نرخ دلار از آبان ماه، قیمت خودرو نیز بار دیگر افزایشی شد و رکوردهای جدیدی را ثبت کرد.

البته دلار در این محدوده ثابت نماند و در روزهای بعد کانال‌های بالاتر را نیز فتح کرد. هم‌زمان با این سقف‌شکنی‌ها بازار خودرو با جهش قیمتی قابل توجهی همراه شد.

کارشناسان معتقدند که بازار خودرو در حال حاضر در وضعیتی به سر می‌برد که به کوچک‌ترین محرک‌ها نیز واکنش نشان می‌دهد و قیمت خودرو را با نوساناتی همراه می‌کند.

روند افزایش قیمت خودرو از همان روز سقف‌شکنی دلار آغاز شد. گرچه این روزها دلار با ثبات نسبی همراه شده است، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد خودرو همچنان در شیب تند افزایش قیمت قرار گرفته است.