سهمیه بنزین 100 لیتر کاهش یافت! | سهمیه بنزین 3000 تومانی کارت

چرا که حجم زیادی خودرو در مرز حضور پیدا می کنند و باید پیش بینی های لازم برای تامین مصرف آنها صورت می گرفت به همین دلیل انبارها را در ایلام، کرمانشاه و مکان هایی که مسیر عبور زائران است تامین کرده ایم.

– ” جلیل سالاری امروز در جمع خبرنگاران گفت: این طرح در ماه جاری این طرح اجرایی شده است و اکنون کارت های سوخت یک سهمیه 60 لیتری و یک سهمیه 150 لیتری دارند.

نگاه من این است که جابجایی و مهاجرت اتفاق می افتد.

معاون وزیر نفت افزود: هیچ خودرویی نیست که بیش از 1000 کیلومتر در ماه تردد داشته باشد، ضمن اینکه کارت جایگاه ها نیز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در پاسخ به سوالی در خصوص صادرات بنزین به لبنان گفت: در هر جایی که شرایط مناسب باشد، تجارت را انجام می دهیم.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با بیان اینکه در حوزه گاز مایع باید کارهای بزرگ تری اتفاق بیفتد، تصریح کرد: باید به جوانان اعتماد کرد، این جوانان بودند که جنگ تحمیلی را اداره کردند باید به آنها فرصت داد و آنها را وارد میدان کرد.

اگر این اتفاق بیفتد ما با کاهش مصرف 30 تا 40 درصدی مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: سامانه پیمایش پیوست امنیتی توسط دستگاه های متولی تهیه شده و تفاهم نامه آن امضاء شده و باید پیمانکار مربوطه سریعا بحث پیمایش را انجام دهد.

لذا ضرورت دارد که میزان مصرف مدیریت شود.

سالاری اظهار کرد: امروز با وجود تراکم سفر تلاش این است که سوخت رسانی انجام و متوقف شود، همچنین با وجود گرمای هوا سوخت نیروگاه ها را تامین کردیم و خاموشی اتفاق نیفتاد، همچنین ما پای دانش بنیان ها را نیز به این صنعت (پالاش و پخش) باز کردیم و آنها نیز در کنار ما هستند.

سهمیه بنزین 3000 تومانی کارت های سوخت شخصی در سراسر کشور ‍100 لیتر کم شد و به 150 لیتر کاهش یافت.

وی با بیان اینکه در کارت سوخت شخصی هر فرد یک سهمیه نرخ اول 1500 تومان و یک نرخ 3000 تومان که 250 لیتر است، وجود دارد گفت: با بررسی که انجام شد، خودروهای داخلی در 100 کیلومتر به طور میانگین بیش تر از 10 لیتر مصرف نمی کنند، طبیعتا زمانی که در یک کارت شخصی حدود 310 لیتر بنزین داریم، عدد بزرگی است.

لازم است که ذخیره سازی اتفاق بیفتد و از ناوگان های سوخت رسانی سیار استفاده کنیم.

در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا بتوانیم این دوران را نیز مدیریت کنیم.

سالاری با بیان اینکه این پایانه صادراتی با همدلی مجموعه استان هرمزگان به سرانجام رسید، گفت: در ابتدای کار خود بارها با من مکاتبه می شد که وضع گاز مایع مناسب نبود، من نیز اعلام کردم با مکاتبه مشکل حل نمی شود باید اقتدار داشت و شرایط با تصمیم سازی تغییر کند و لازم بود صادرات دریایی را آغاز کنیم.

مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در خصوص ناترازی بین تولید و مصرف گفت: در حال حاضر برنامه ریزی برای این مسئله صورت گرفته، در برخی مواقع میزان مصرف به 115 لیتر نیز رسید.

سالاری با بیان اینکه نیروگاه ها در تابستان امسال نسبت به سال گذشته 80 تا 100 درصد سوخت مایع بیشتری مصرف کردند، گفت: حجم سوخت رسانی در نیروگاه ها از اول سال مدیریت شد و امیدواریم این مسئله تداوم داشته باشد.

همچنین به لحاظ حجم مصرف در بخش خانگی نیز با افزایش مواجه بودیم.

وی با اشاره به اینکه با همدلی کارها پیش می رود، گفت: حمله سایبری به سامانه سوخت دو هفته ای جمع شد، این جز با همدلی میسر نبود.

در این راستا سوخت رسانی زمستان امسال از اکنون آغاز شده است.

چرا که متناسب با نیازمندی ها در این حوزه گام برمی داریم.

عرضه گاز مایع را شروع کردیم و نفت گاز نیز در داخل بورس عرضه می شود و با توجه به شرایط بازار پیش می رویم و این مسئله ارتباطی به لبنان و یا کشورهای دیگر ندارد.

اقدامی که می بایست در بخش مدیریت سریعا اتفاق بیفتد پایش مصرف است.

لذا مجبور بودیم که برای تامین سوخت بخش نیروگاهی از اول سال مدیریت داشته باشیم.

وی افزود: نخستین گام در این زمینه این بود که دو هزار تن از گاز مایع تولیدی کشور که معادل شش هزار تن است وارد چرخه صادرات شود آن هم در حوزه دریایی که این کار انجام شد.

کلید واژه ها: لیتر – سهمیه – کارت – کارت های سوخت – سهمیه بنزین – تومان – بنزین – کیلومتر – خودروهای داخلی – معاون وزیر نفت – کاهش – شخصی – سوخت – بررسی – معاون وزیر – خبرنگاران – کارت سوخت – کشور – بیان – وزیر نفت – میانگین – خودرویی – مشاهده – سالاری – تراکنش – داخلی – اتفاق – زمانی – معاون – امروزمنبع

وی با تاکید بر اینکه مصرف در حوزه های مختلف افزایش یافته و علی رغم اینکه گاز تامین شد اما در مجموع میزان مصرف نیروگاه ها در حوزه سوخت افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه پس از بررسی مشاهده کردیم که تراکنش عمدتا در سهمیه دوم بر اساس کارت های جایگاه دار اتفاق می افتد تصریح کرد: این کاهش در کل کشور است و صرفا مربوط به استان سیستان و بلوچستان نیست.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای سوخت رسانی به نیروگاه ها در زمستان، گفت: امسال با گرمای تابستان مواجه شدیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با حجم زیاد مصرف روبرو هستیم، گفت: میانگین مصرف بین 106 تا 107 میلیون لیتر است.

در حوزه حمل و نقل نزدیک به 55 تا 60 میلیون سوخت مصرف می کنیم که این سیستم می تواند 20 تا 30 میلیون روزانه میزان مصرف را کاهش دهد که با قیمت های امروزی رقم قابل توجهی است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش همچنین در سخنان خود در مراسم گفت: با وجود تراکم سفر تلاش این است که سوخت رسانی انجام و متوقف نشود، همچنین با وجود گرمای هوا سوخت نیروگاه ها را تامین کردیم و خاموشی اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: سهمیه دوم در کل کشور به 150 لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می توانند از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

از طرف دیگر برق آبی ها را که پنج درصد سوخت را به خود اختصاص داده اند از دست دادیم.

از طرف دیگر در حوزه حمل و نقل و صنایع نیز افزایش مصرف اتفاق افتاد.

سالاری ادامه داد: علاوه بر این بحث اربعین را پیش رو داریم.