سقف کاذب انواع سقف کاذب خرید سقف کاذب فروش سقف کاذب

سقفهای کاذب یکی از شاخه های رشته معماری است که برای پوشش سقف اصلی به کار می رود. این سازه ها در مدت زمان کمی جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد. درضمن به‌صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌وی‌سی، شیشه‌ای، آهنی، ورق‌های فلزی روکش‌دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب میگردد. در هر صورت این متریال قابلیت اجرا به‌صورت واحد و یا با هم را داراست.

برای کسب اطلاعات بیشتردر ارتباط با سقف معرق و نحوه اجرای آن و دیدن نمونه کارها کلیک کنید.

یکی از پرکاربردترین انواع سقف بصورت عمومی سقف کاذب گچی است. سقف کاذب پی وی سی از جنس pvc فشرده شده و مواد خام با همین نام که مخفف پلی وینیل کلراید است تولید می شود. هر کدام از آن ها در هر مکان می تواند بنا بر نوع استفاده و دکوراسیون شما نصب و نورپردازی گردد . پس بهتر است که در هنگام خرید به انواع کشسان دقت داشته باشید. انتخاب از میان انواع کشسان بنا بر نوع مواد افزودنی است که علاوه بر مواد پایه ی اولیه در آن استفاده شده و قابلیت هایی را همچون نور گذر بودن یا تعویض رنگ و طرح و همین طور کنترل نورپردازی را به شما خواهد داد. به طور مثال از انواع کشسان که بسیار پر طرفدار است ، کشسان از نوع لاکر بوده که با داشتن قابلیتی همچون چاپ تصویر دخواه برای دهانه‌های بزرگ به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

سقف کاذب انواع سقف کاذب خرید سقف کاذب فروش سقف کاذب همچنین متراژ و اجرت نصب سقف کاذب نیز بر روی هزینه تمام شده موثر سقف کاذب می باشند. هزینه اجرای سقف کاذب برای اتاق خواب غالبا به صورت مترمربع ارائه می گردد. به طور مثال قیمت سقف کاذب کشسان با نورپردازی ویژه تقریبا دو برابر قیمت اجرای هر مترمربع از این سقف با نورپردازی ساده می باشد.

  • بر روی سطح نهایی دامپا از ضخامتی مناسب از رنگ پودری الکترو استاتیک استفاده می‌شود و رنگ مایع نیز برای مقاومت بیشتر به کار می‌رود.
  • نقش این سقف به عنوان یک عنصر معماری پوشاندن تاسیسات زیر سقف اصلی سازه، آکوستیک نمودن فضا، ایجاد حجم های دکوراتیو، جلوگیری از رطوبت و اتلاف دما، ایجاد بستر نورپردازی مدرن متناسب با فضا و …
  • دیگر نکته‌ای که در این سقف وجود دارد، استفاده از نورپردازی و گونه‌های مختلف از چراغ‌های توکار است، که جلوه خاصی به طرح‌های هندسی و رنگ آمیزی سقف کاذب ترکیبی می‌دهد.
  • سقف کاذب اداریو سقف مغازه و فروشگاه ها که در فضاهای ادارای نیز به دلیل وجود تاسیساتی که از سقف عبور کرده اند، بهترین انتخاب، کناف خواهد بود.
  • در زمان های قدیم (طاق و سقف )را صرفا با یک نقاشی مختصر و گچ کردن به اتمام می رساند.
  • وجود کشسان در یک لابی با طرح های مختلف یکی از ایده آل ترین نوع متریال جنس است، در واقع این متریال سقف کشسان با داشتن پارچه المانی درجه یک با گارانتی درجه یک تقدیم حضور شما خواهد شد، این پارچه های کششی و پی وی سی که قبلا وجود داشت.

قیمت سقف کاذب از ۲۱۰ تومان شروع می شود به بالا و بستگی به نیاز شما دارد. از هر نوع سقف کاذب باید به مقدار مصالح در آن و ضخامت و پارامترهای دیگری را هم در نظر گرفت. ایجاد نورپردازی های متنوع در سقف کاذب از مزیت های پرکاربرد آن است. سقف کاذب پی وی سی با پنل‌های نواری یا سقف نواری پی وی سی که زیرسازی اون، پروفیل فولادی است.

استفاده میشود.سقف آکوستیک مزیت های بسیار خوبی دارد از جمله عایق صدا هست ، ضد حریق هستند ، ساده هستند و قیمت بسیار مناسب نیز دارند.سقف اکوستیک فقط محدود به منازل نیستند و در مکانهای تجاری و اداری و ….. این مدل سقف کاذب از مصالح مختلفی مانند ورق های مقوایی فشرده ، تایل های گچی و یا پارچه ساخته میشوند و به راحتی قابل نصب و اجرا هستند . اما در مورد لیست قیمت باید عرض کنیم که قیمت به جهت نوسانات تغییر میکند اما حدود قیمت را خدمت شما عرض خواهیم کرد. نمونه ای دیگر از سقف های کاذب، سقف آسمان مجازی یا سقف کشسان می باشند.

اغلب سقف‌های کاذب، به نوعی عایق صوت هستند، ولی منعکس کننده صوت نیز هستند و ممکن است شما بخواهید صدا در کل منعکس هم نشود! استفاده از سقف‌های کاذب آکوستیک در ویلا در مازندران باعث می‌شود، صدا بیرون نرود و توسط سقف جذب شده و بازگشت صوت نیز اتفاق نیفتد. البته استفاده از این نوع سقف آکوستیک بیشتر متوجه سالن‌های اجرا و کنفرانس است و در یک محیط مسکونی به ندرت از این سقف کاذب استفاده می‌شود. ولی ممکن است در مواردی خاص، خود کارفرما بخواهد از این نوع از سقف کاذب در خانه‌اش استفاده کند. سقف کاذب آکوستیک از نظر قیمت با توجه به کاربردش، مناسب است و از انواع مشبک سقف کاذب است.

انواع سقف‌ها[ویرایش]