سازمان ملی استاندارد تولید پنج خودروی غیر ایمن را در کشور متوقف کرد

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن استاندارد 6 هزار و 44 استاندارد ملی وضع شده است، گفت: این مهم در طرح های مسکن عینیت دارد چرا که دیگر نمی خواهیم حوادثی همانند متروپل در کشور رخ دهد.

وی با بیان اینکه چند خودرو نیز در این مدت رونمایی شد، اظهار داشت: تولید خودروی غیر ایمن و غیر استاندارد را متوقف می کنیم و بجای آن خودروی جایگزین متولد می شود.

اسلام پناه خاطر نشان کرد: طبق قانون ،کارشناسان سازمان ضابط خاص دستگاه قضا هستند، در این موضوع مشکلی نداریم اما کمتر به آن عمل شده و در این میان نیت ما بگیر و ببند نیست.

اسلام پناه با اشاره به اینکه دستگاه مرجع باید در این خصوص بدون تعارض منافع نظارت داشته باشد، ادامه داد: دادستان عضو شورای عالی استاندارد کشور بوده و بطور کلی دستگاه قضا عضو شورای استاندارد است و تا کنون همکاری بسیار خوبی انجام گرفته است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری ایران پرس”، مهدی اسلام پناه شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان افزود: بر این اساس تولید خودروهای سواری تیبا 1، تیبا 2، سمند، ساینا و پژو 405 با همراهی دولت و فرمان هشت ماده ای شخص رییس جمهور متوقف شد.

این مسوول با اشاره به اینکه این کار موجب خوشحالی، مردم شد، ادامه داد: انجام چنین کاری در سایر حوزه ها امکان پذیر است و از طرفی این سازمان نقشی موثر در تمامی حوزه ها دارد.

رییس سازمان ملی استاندارد افزود: امسال کار رسانه ای حرفه ای در خصوص هفته استاندارد در کشور انجام گرفت تا عموم مردم بیش از گذشته با مقوله مهم استاندارد آشنا باشند.

اسلام پناه با اشاره به اینکه خط تولید پراید نیز 2 سال پیش متوقف شد، افزود: خودروهای کنونی برای سالها قبل بوده و دستگاههای خودروساز، وزارت صمت و راهور همکاری لازم را داشته اند.

113 بیشتر بخوانید:
کلید واژه ها: سازمان ملی استاندارد – خودرو – رییس سازمان ملی استاندارد ایران – استاندارد – تولید – سازمان ملی استاندارد ایران – سازمان – رییس سازمان ملی استاندارد – استان – متوقف – رییس جمهور – معاون رییس جمهور – خودروهای سواری – غیر استاندارد – رییس – ایمن – تولید پراید – رییس سازمان – استان زنجان – جمهور – اسلام – ایران – اشاره – خبرنگاران – نشست خبری – کشور – چهارشنبه – تیبا – حوزه – خبرگزاریمنبع

وی با بیان اینکه رسانه های گروهی در ترویج استاندارد نقش آفرین هستند، خاطرنشان کرد: در قانون استاندارد، مجازات و جرایم لحاظ شده و در واقع ظرفیت های بسیاری هم وجود دارد که آنگونه که باید و شاید استفاده نشده است.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: طی هشت ماهه گذشته این سازمان تولید پنج خودروی غیر ایمن و پر عیب را در کشور متوقف کرد.