زمان واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا مشخص شد

وی افزود: در ادامه نشست امروز ماده(4)  لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در خصوص شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌ها تصویب شد، در جزئیات وظایف فدراسیون‌ها بحث تهیه، تدوین و پیشنهادهای استانداردهای فنی و دستورالعمل شرایط اختصاصی تاسیس باشگاه‌ها در رشته‌های مختلف به انضمام پیوست فرهنگی و اجتماعی رشته‌های مختلف متناسب با هر رشته ورزشی مورد بررسی قرار گرفت.

*پیگیری مصوبات نظارت میدانی اعضای کمیسیون صنایع از واحدهای صنعتی و معدنی کرمانشاه

 

به گزارش گروه اقتصادی یکتا، کمیسیون‌های تخصصی مجلس عصر امروز جلسه داشتند که با حضور دولتمردان موضوعات مختلف را بررسی کرده و مصوباتی نیز داشتند که در این گزارش می‌خوانید:

*خودروسازان باید برای افزایش کیفیت خودرو به مجلس برنامه ارائه دهند

وی با اشاره به محورهای درخواست اعمال ماده 234 در خصوص فروریزش ساختمان متروپل، افزود: استنکاف و نقض قانون و اجرای ناقص ماده 5 قانون و مقررات ساختمانی مسکن و ساختمان و آیین نامه شماره33 قانون نظام مهندسی ساختمان طبق تصویب نامه مورخ 1382/04/22 توسط شهرداری و مالک ساختمان متروپل، استنکاف و نقض قانون و اجرای ناقص قانون کمیته تغییر کاربری مناطق آزاد (ماده8متناظرماده5شهرسازی)و ماده7قانون چگونگی مدیریت مناطق آزاد در تهیه گزارش تخلفات شهرسازی و عمرانی منطقه آزاد اروند از جمله محورهای درخواست اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس نسبت به شهرداری و مالک ساختمان متروپل و منطقه آزاد اروند است.

وی با بیان اینکه دومین دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن پیگیری مصوبات نظارت میدانی بر کرمانشاه بود، اضافه کرد: ماه پیش تعدادی از اعضای کمیسیون و صنایع مجلس از واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی کرمانشاه بازدید کرده و مصوباتی داشتند.

همچنین عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمارن بیان کرد: در جلسه امروز درخواست اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص فرو ریزش ساختمان متروپل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد:از آنجایی که انتقاد نمایندگان از وضعیت کیفیت و ایمنی خودروها از جهت سرقت بسیار زیاد بود، مقرر شد جلسات استمرار پیدا کند تا هم وزیر راه و شهرسازی در جلسه حاضر باشد در خصوص ایمنی جاده ها توضیح دهد و هم خودروسازان گزارشی از فعالیت، برنامه آینده برای اصلاح کیفیت و افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ارائه دهند.

حدادی ادامه داد: رئیس سازمان استاندارد نیز گزارشی از کیفیت خودرو و قطعات مرتبط ارائه کرد که مورد پذیرش نمایندگان نبود، اعتقاد داریم که این سازمان باید اشراف، نظارت و اقدامات لازم را داشته باشد تا جلوی تولید خودروی بی کیفیت گرفته شود.

حدادی تاکید کرد: وزیر صمت از برنامه دولت برای واگذاری سهامش در ایران خودرو و سایپا خبر داد که آگهی این واگذاری داده شده است.

*ادامه بررسی ارکان لایحه نظام جامع باشگاه داری در جمهوری اسلامی ایران

ایری ادامه داد: در نهایت در خواست اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس در خصوص فروریزش ساختمان متروپل در صحن کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس به تصویب رسید./ تسنیممنبع

در ادامه احمد راستینه هفشجانی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ،گفت: در  جلسه امروز ماده(3) ارکان لایحه نظام جامع باشگاه‌داری در جمهوری اسلامی ایران با حضور اعضا مورد بررسی و در قالب نظام نظارت وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها و اتحادیه فدارسیون‌ها تصویب شد.

بر اساس این گزارش، روح اله عباس‌پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی مشکلات ناشی از سیل هفته‌های گذشته در استهبان، شهربابک، فیروزکوه، تهران و… با حضور آقای نامی رئیس سازمان مدیریت بحران بود.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی که به منظور بررسی وضعیت جاده ها و آمار تصادفات جاده ای دعوت شده بود، در نشست حضور پیدا نکرد، افزود: نمایندگان سوالات وانتقادات زیادی نسبت به تولیدات دو خودروساز داخلی داشتند، همچنین به عدم رضایت مردم و افزایش شکایت به دلیل ایمن نبودن خودرو در برابر سرقت و کیفیت پایین خودروها اشاره شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در نشست امروز مصوبات اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نظارت میدانی از کرمانشاه با حضور دستگاه‌های استانی و ملی پیگیری شد.

*تصویب درخواست ارسال پرونده متخلفین حادثه فروریزش ساختمان متروپل به قوه قضاییه در کمیسیون عمران

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر بود که دولت اعتباری را در قالب تنخواه برای جبران خسارت ناشی از سیل پرداخت کند اما تنها بخشی از این اعتبار پرداخت شده، افزود: اعضای کمیسیون در این نشست تاکید کردند که باید به سرعت اقدامات لازم برای تامین منابع لازم به منظور ایجاد و تعمیر زیرساخت‌ها در زمینه صنعت، معدن، کشاورزی، راه و… انجام شود.

سهام ایران خودرو و سایپا

علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به برگزاری دومین جلسه بررسی وضعیت ایمنی و کیفیت خودروها و آمار تصادفات جاده‌ای گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران ایران خودرو، سایپا، رئیس سازمان استاندارد و نیروی انتظامی  میهمان جلسه امروز اعضای کمسیون شوراهای مجلس بودند.