ریزش ۲۷ میلیون تومانی پرشیا طی یک هفته

پرشیا

به گفته او: به طور کلی اگر خودروسازان روزانه ۳۰۰ خودرو به بازار عرضه کنند، قیمت خودرو در بازار به کارخانه نزدیک خوهد شد.دیگر شاهد اختلاف قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیونی بین کارخانه و حاشیه بازار نخواهیم بود. همچنین از طرفی خریدار نیز در بازار وجود ندارد و رکود حاکم است.یکی از دلایل کاهش نیافتن قیمت خودرو نیز وجود برخی دلالان در بازار است.

به گزارش گروه اقتصادی یکتا؛ آقای سعید موتمنی گفت: در حال حاضرخودرو‌هایی مانند پژو ۲۰۶ و سمند به دلیل کاهش عرضه فاکتور نمی‌شوند و قیمتشان کاهش نیافته است. پژو پرشیا با افزایش عرضه، ۲۷ میلیون تومان در یک هفته کاهش یافته است. همچنین ۲۰۷ اوتومات هم از ۵۶۰ میلیون در چند ماه اخیر به ۴۵۵ میلیون رسیده است. بدین ترتیب با افزایش عرضه، ۱۰۰ میلیون تومان در یک ماه کاهش یافت.

­رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو این را هم گفت:قرار بود روز گذشته مصوبات و مشخصات واردات خودرو مشخص شود که تا این لحظه خبری نشده است. به نظر من باید نیاز کشور از طریق بازار داخل یا خارج تامین شود تا کمبودی در بازار خودرو احساس نشود، ولی اگر واردات خودرو به مرحله اجرا دربیاید احتمال کاهش ریزش قیمت خودرو‌های داخلی زیاد است./ باشگاه خبرنگارانمنبع