روغن موتورهای نانویی عمر خودرو را افزایش می دهند | یک شرکت


یک شرکت دانش بنیان داخلی موفق به تولید روغن موتورهای حاوی افزودنی های نانومتری شده که باعث محافظت و افزایش طول عمر روغن و موتور خودرو می شود.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، مستهلک شدن موتور خودروها در اثر افزایش دما و اصطکاک از مشکلات اساسی حوزه خودرو به شمار می آید و بهبود کیفیت روغن موتورها در این راستا همواره دغدغه متخصصان است.

یکی از راهکارهای متخصصان برای افزایش کیفیت این روغن ها؛ استفاده از افزودنی های نانومتری است.

این فناوری توسط شرکت دانش بنیان پردیس شیمی باختر بومی سازی و با کمک این فناوری و محصول جدید؛ محافظت و افزایش طول عمر روغن و موتور خودرو میسر شده است.

نانوذرات سوسپانسیون شده در روغن موتور به طور کامل در روغن پراکنده  شده و منافذ سطوح فلزی را پر می کنند.

این امر باعث می شود که یک  لایه روغنی ضخیم تر روی سطوح ایجادشده و به روغن کاری بهتر قطعات می انجامد.

نانوذرات الماس بین سطوح فلزی به عقب و جلو می غلتند و اصطکاک لغزشی که معمولا بین سطوح فلزی اتفاق می افتد را به اصطکاک غلتشی تبدیل می کند.

این امر در طول فرآیند شروع به کار و خاموش شدن خودرو هنگامی که لایه روغن بسیار نازک بوده و به اصطکاک لغزشی زیاد بین بخش های فلزی منجرمی شود، بسیار مهم است.

این مزیت به روشن شدن سریع تر خودرو و تولید حرارت کمتر منجر شده و درنهایت به افزایش طول عمر روغن و مصرف کمتر سوخت کمک می کند.

    انتهای پیام/
کلید واژه ها: روغن – روغن موتور – موتور – موتور خودرو – افزایش – شرکت دانش بنیان – افزایش طول عمر – خودرو – دانش بنیان – فناوری – متخصصان – طول عمر – دانش – دانش و فناوری – کیفیت – بنیان – تولید روغن – افزایش دما – بومی سازی – سطوح فلزی – نانوذرات – شرکت – خبرگزاری – خودروها – استفاده – مشکلات – اصطکاک – یکی از – تولید – پردیسمنبع