رقابت در تولید خودرو همراه با ارتقای کیفیت


به گزارش صدای بورس, رهاد طهماسبی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنعت خودرو کشور نیازمند مدیریت درست و دقیق در حوزه کیفیت، قیمت طراحی و تکنولوژی و قابلیت رقابت بالا با شرکت‌های بزرگ بوده، اظهار کرد: صنعت خودرو در کشور از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و همواره مورد توجه بوده، اما از سال‌های گذشته چالش‌ها و انتقادات‌هایی برای آن وجود داشته که نیاز به مدیریت صحیح دارد.

وی عنوان کرد: این روزها خبرهای بسیاری مبنی بر عرضه خودروهای مختلف در بورس کالا وجود دارد که به نظر می‌رسد این مکانیزم می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های شفاف سازی در قیمت‌ها و عرضه و تقاضا باشد چرا که بورس کالا یکی از جاهایی است که در سراسر دنیا پذیرفته شده است.

نماینده مردم نی ریز در مجلس ادامه داد: ماسفانه وجود مافیای خودرو اجازه نمی‌دهد تا تصمیم‌ها و اقداماتی که به صلاح مردم و تولیدکننده است، اجرایی شود بنابراین شرایط رقابتی هم ایجاد نمی‌شود.

به گزارش بورس نیوز,وی با بیان این مطلب که دو نرخی بودن خودرو از گذشته تاکنون ایجاد رانت کرده و جیب دلالان را پر می‌کند، تصریح کرد: به طور قطع قیمت خودرو در بورس کالا به درستی کشف شده و براساس مکانیزم عرضه و تقاضا پیش خواهد رفت، اما در کنار این مباحث، خودروسازان باید ضمن ارتقای کیفیت خودرو، طبق نظر مشتریان بتوانند شرایط رقابتی را ایجاد و تولیدات بهتری را ارائه دهند.

طهماسبی خواستار نظارت بیشتر تیم اقتصادی دولت بر عملکرد خودروسازان، در نظر گرفتن منافع تولیدکننده و مصرف کننده نهایی شد و خاطرنشان کرد: به طور قطع با کوتاه شدن دست مافیای این صنعت، شرایط برای عرضه خودروهای پرتیراژ دیگر به ویژه در بورس کالا که به شفاف سازی قیمتی کمک می‌کند، فراهم‌تر خواهد شدمنبع