دلیل نوسان در تولید بنزین چیست؟ | مدیرعامل شرکت ملی پالایش


مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در قانون هوای پاک آمده است که خودروها باید حد استاندارد مصرف داشته باشند، زیرا این موضوع سبب کاهش مصرف و ایجاد ارزش افزوده خواهد داشت؛ – ” جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در حاشیه امضای پنج تفاهم نامه میان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با شرکت های دانش بنیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم باید دوره مصرف سوخت را مدیریت کنیم و پس از آن به دنبال ذخیره سازی سوخت باشیم.

وی افزود: به دلیل گرمای تابستان امسال تعداد زیادی از نیروگاه ها سوخت مایع و گازوییل مصرف کردند به طوری که مصرف سوخت مایع (گازوییل) برای نیروگاه ها امسال 100 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است؛ اما آن را تامین کرده ایم.

سالاری با بیان اینکه “امروز که مردم در مسافرت هستند همکاران ما شبانه روز فعالیت می کنند تا این ایام پرمصرف بگذرد”، گفت: تولید بنزین بر مبنای تعداد پالایشگاه هایی که در بخش عملیات هستند و دوره تعمیرات، ممکن است دچار نوسان هایی شود؛ اما اینکه گفته شود تولید بنزین به 70 یا 80 میلیون لیتر در روز رسیده، صحت ندارد؛ ما در برخی موارد به تولید 94، 97، 100 تا 104 میلیون لیتر بنزین در روز هم رسیده ایم.

معاون وزیر نفت با اشاره به ضرورت توسعه CNG گفت: در توسعه CNG باید انگیزه ایجاد کنیم، همچنین نگاه دیگر ما بر روی دوگانه سوز کردن خودروهای سنگین و کشنده های راه آهن است و اینکه این بخش را از سطح خودروی سواری به خودروی سنگین سوق دهیم؛ البته طبق قانون بودجه LPG نیز باید به ناوگان حمل ونقل اضافه شود، البته در این خصوص با چالش هایی مواجه هستیم.

سالاری درباره صادرات بنزین نیز گفت: هم اکنون به دنبال تامین نیاز داخل هستیم و سپس بحث ذخیره سازی را خواهیم داشت، اما در همین هفته صادرات گازوییل و بعضی از فرآورده ها را داشته ایم.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش با انتقاد از پرمصرف بودن خودروهای ساخت داخل گفت: در قانون هوای پاک آمده است که خودروها باید حد استاندارد مصرف داشته باشند، زیرا این موضوع سبب کاهش مصرف و ایجاد ارزش افزوده خواهد داشت؛ هم اکنون ما بار بخش های پرمصرف را به دوش می کشیم، از این رو باید بیش از پیش چه در صنعت خودرو و چه دیگر صنایع به بهینه سازی مصرف انرژی اهمیت داده شود.

کلید واژه ها: پخش فرآورده های نفتی – پالایش و پخش فرآورده های نفتی – فرآورده های نفتی – شرکت ملی پالایش – شرکت ملی – فرآورده – مصرف – نیروگاه ها – شرکت های دانش بنیان – سوخت مایع – مصرف سوخت – شرکت – سوخت – مدیرعامل – نیروگاه – گازوییل – قانون هوای پاک – سالاری – نفتی – شرکت های دانش – پالایش – تولید بنزین – ارزش افزوده – برنامه ریزی – امسال – تفاهم نامه – دانش بنیان – ذخیره سازی – خبرنگاران – استانداردمنبع