خودروهایی که در بورس تاختند | سالی که گذشت نخستین سالی بود

درواقع در 28 اردیبهشت سال گذشته 48 دستگاه کارا دو کابین و 45 دستگاه کاراتک کابین در بورس کالا عرضه شد.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، 26 اردیبهشت سال گذشته بود که عباس یعقوبی، مدیر عملیات بورس کالا به ایسنا خبر داد که بسترهای لازم برای فروش خودرو در بورس کالا فراهم شده و هدف این است که با استفاده از بازاری شفاف و رقابتی، خودرو با قیمتی منصفانه به دست مصرف کننده برسد و بر این اساس کارا دو کابین و کارا تک کابین نخستین خودروهایی بودند که بورسی شدند.

بر این اساس، در روزهای 28 و 31 اردیبهشت و همچنین اول، دوم و سوم خردادماه جمعا 139 دستگاه خودرو کارا تک کابین و کارا دو کابین در بورس کالا عرضه شد.

پس از عرضه موفق کارا در بورس قرار بود دو خودروی پر طرفدار دیگنیتی و فیدلیتی نیز در هجدهم خردادماه در تالار خودروی بورس کالا عرضه شوند که این عرضه با دستور وزارت صمت دیگنیتی می شد.

سالی که گذشت نخستین سالی بود که رد خودرو روی تابلوی بورس افتاد و با وجود موانع بسیار، شاهد عرضه های خودروهای مختلف در بورس کالا بودیم؛ البته این روند در ماه پایانی سال 1401 نسبت به سایر ماه ها کم رنگ تر شد.

فرایند عرضه خودرو در بورس کالا ادامه داشت و تعداد خودروهایی که عرضه شد در شهریورماه نسبت به مردادماه 97 دستگاه بیشتر و تنوع خودروها نیز گسترده تر بود.منبع