خودروسازان با توقف خط تولید سمند و تیبا به دنبال کاهش زیان خود با معرفی خودروهای جایگزین هستند

وی ضمن تاکید بر ضرورت تجدید نظر در تعیین خودروهای جایگزین تیبا و سمند، اضافه کرد: باید علاوه بر تامین نیاز این اقشار در تولیدات داخلی، بستر مناسب برای تامین نیاز آن‌ها از طریق واردات با تعرفه پایین نیز تامین شود.

به گزارش بازار به نقل از خانه ملت، سیدجواد حسینی کیا درباره توقف خط تولید خودروهایی مانند تیبا و سمند و جایگزین کردن خودروهای مذکور با شاهین، هایما s۸ و… گفت: از آنجاکه خودروهایی مانند تیبا، ساینا و… توسط اقشار کم درآمد و متوسط جامعه استفاده می‌شود، قیمت خودروهای جایگزین آن‌ها نیز باید به گونه‌ای باشد که این قشر توانایی خرید داشته باشند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: تفاوت قیمت سمند و تیبا با خودروهای جایگزین آن‌ها در برخی موارد بیش از ۱۵۰ میلیون تومان است درحالیکه بسیاری از خریداران خودرو برای خرید خودروهای معمولی نیز ناچار به دریافت وام یا قرض از دیگران هستند بنابراین خرید خودروهای در نظر گرفته شده به عنوان جایگزین تیبا و سمند برای آن‌ها ممکن نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: به نظر می‌رسد خودروسازان با توقف خط تولید سمند و تیبا به جای ارتقا کیفیت به دنبال کاهش زیان خود با معرفی خودروهای جایگزین هستند.منبع