خط تولید خودروهای ایرانی در ارمنستان راه اندازی می شود |


رییس سازمان توسعه تجارت ایران از ایجاد خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان با هدف صادرات به کشور های حوزه اوراسیا خبر داد و گفت: موافقت اولیه برای احداث خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان انجام شده است.

– خبرگزاری تسنیم”، علیرضا پیمان پاک با اعلام این خبر گفت: در این باره یک خودروساز ایرانی و یک سرمایه گذار از طرف ارمنستان اعلام آمادگی کرده اند که این موضوع از طریق وزارت اقتصاد ارمنستان و وزارت صمت ایران در حال پیگیری است.

وی افزود: موافقت اولیه برای احداث خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان انجام شده که بر اساس این موافقتنامه، طرح توجیهی آن آماده می شود.

پیمان پاک با بیان اینکه در حوزه همکاری های خودرویی با ارمنستان، تهاتر انجام نمی شود ادامه داد: هم اکنون بخش خصوصی ارمنستان، خودرو را از ایران خریداری و در بازار این کشور عرضه می کند.

وی با بیان اینکه خودرو های صادر شده به ارمنستان محصول ” ایران خودرو” هستند، گفت: تا کنون سفارش گذاری 200 دستگاه خودرو به ارمنستان انجام شده و در مرحله نخست صادرات خودرو به صورت آزمایشی بوده است و منتظر هستیم که نتایج آن دیده شود.

پیمان پاک افزود: در روند صادرات آنچه اهمیت دارد شبکه خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات است از این رو با هماهنگی بخش خصوصی ارمنستان مقرر شد بعد از ارسال تعداد مقرر شده در مرحله نخست، شاهد افزایشی شدن روند صادرات خودرو به این کشور باشیم.

پیمان پاک با اشاره به اینکه ارمنستان جزو کشور های حوزه اوراسیا است و تعرفه تجاری به این کشور ها پرداخت نمی کند گفت: امیدواریم که از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم و بتوانیم ارمنستان را به قطب تولید و صادرات کالا ها و محصولات ایرانی تبدیل کنیم.

رییس سازمان توسعه و تجارت همچنین در این باره که آیا زمینه های تهاتر کالا از ایران به ارمنستان فراهم شده است؟ گفت: هم اکنون گاز و برق تهاتر می شود و وزارت اقتصاد ارمنستان در حال فراهم کردن شرایطی است که در سایر کالا ها بتوان فرآیند تهاتر را دنبال کرد و فهرست کالا های مورد نیاز دو کشور بررسی و نهایی و بستر های مالی معین شده است و در سفری که به زودی به ارمنستان خواهیم داشت موافقنامه امضا و عملیات تهاتر با این کشور اجرایی می شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: ارمنستان – تولید خودروی ایرانی – خودرو – ایران – خودروی ایرانی – خط تولید – ایرانی – سازمان توسعه تجارت ایران – تولید – موافقت – سازمان توسعه تجارت – اقتصاد ارمنستان – وزارت اقتصاد – سرمایه گذار – تجارت ایران – رییس سازمان – اعلام – احداث – پیمان – وزارت – راه اندازی – وزارت صمت – بخش خصوصی – صادر – کشور – خودروساز – بیان – حوزه – خبرگزاری – خریداریمنبع