خرید خودروهای بهمن موتور بدون قرعه کشی + قیمت

 

نظر کارشناسی درباره عرضه خودروهای داخلی در بورس کالا


برخی کارشناسان معتقدند با عرضه خودرو در بورس کالا، وضعیت این بازار بهبود پیدا خواهد کرد. آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودروی کشور، معتقد است با عرضه خودرو در بورس کالا، قیمت‌های کاذب موجود در بازار تعدیل شده و همچنین قیمت کارخانه‌ای اتومبیل‌ها اصلاح خواهد شد. این امر موجب می‌شود خودروسازان و قطعه سازان زیان کمتری را متحمل شوند.

قیمت خودرو دیگنیتی نیز 821 میلیون و 500 هزار تومان اعلام شده است. قیمت اعلامی، نرخ احتمالی عرضه خودروها در بورس کالا است و احتمالا با توجه به مکانیزم عرضه و تقاضا در زمان فروش قطعی بیشتر می‌شود.

به گزارش منیبان، بهمن موتور بالاخره بعد از چالش‌های زیاد مجوز عرضه سه محصول سواری خود را در بورس کالا دریافت کرد. نرخ پایه فیدلیتی تیپ 1، پنج نفره، 758 میلیون و 500 هزار تومان است که نسبت به قیمت عرضه این خودرو در آخرین فروش سامانه صمت کاهش 95 میلیون و 500 هزار تومانی داشته است. قیمت فیدلیتی تیپ 2، هفت نفره، برای عرضه در بورس کالا 772 میلیون تومان خواهد بود.

به گفته محبی‌نژاد، هر چند که اعتقاد بر شیوه درست قیمت گذاری خودرو، آزادسازی قیمت‌ها و تبعیت از قوانین عرضه و تقاضا است، اما در شرایطی به سر می‌بریم که چنین کاری امکان پذیر نخواهد بود. این مقام مسئول بیان کرده عرضه خودرو در بورس کالا باید به صورتی باشد که اجرایی و عملیاتی شود و مشکلات بیشتری به همراه نداشته باشد. البته در این خصوص همه چیز به طراحان و اجراکنندگان بستگی دارد.
منبع