خبرگزاری فرانسه: کشته های ناآرامی های بغداد به هشت نفر افزایش یافت

جریان صدر عراق از بیش از یک ماه گذشته به دلیل اختلافات سیاسی، طرفدارانش را به تظاهرات وا داشته و آنان با اشغال ساختمان پارلمان روند سیاسی کشور را تعطیل و تشکیل دولت جدید را به تاخیر انداخته اند.

بر روی پل المعلق نیز نیروهای ویژه مستقر شده اند تا مانع ورود دیگر حامیان صدر به منطقه سبز شوند، همزمان تمامی درهای منطقه سبز نیز بسته شده و تعداد زیادی از نیروهای امنیتی مقابل آن ها مستقر شده اند.

در پی صدور بیانیه وی آشوبگران حامی جریان صدر در منطقه سبز به برخی ساختمان های دولتی کرده اند.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه بین الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری فرانسه” شامگاه دوشنبه اعلام کرد که تعداد کشته های ناآرامی های بغداد به هشت نفر افزایش یافته است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: خبرگزاری فرانسه – خبرگزاری – ناآرامی – دوشنبه – انتشار – افزایش – فرانسه – جریان صدر – بغداد – رهبر جریان صدر – بیانیه – عراق – کشته – اعلام – تعداد – قدیمی – ستاد مشترک – بحران عراق – شبکه سعودی – کناره گیری – منطقه سبز – مقتدی صدر – بین الملل – شبکه – آشوبگران – شهروندان – ممنوعیت – العربیه – خودروها – ساختمانمنبع

ستاد مشترک عراق نیز روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای، از منع آمدو شد در سراسر این کشور خبر داد.

 سید مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق بعد از ظهر امروز (دوشنبه) مدعی شد که از تمامی فعالیت های سیاسی کناره گیری می کند.

این ممنوعیت شامل خودروها و شهروندان است.

این شبکه، با انتشار ویدئوهای قدیمی که متعلق به عراق نیست، در تلاش است آتش تظاهراتها را شعله ورتر کند.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که تعداد کشته های ناآرامی های بغداد به هشت نفر افزایش یافته است.

به گفته کارشناسان امید می رود تا با کناره گیری مقتدی صدر از فعالیت های سیاسی، به مرور بساط چنین تجمعات و آشوبگری ها نیز برچیده شود.

تعداد زیادی از نیروهای امنیتی نیز از مناطق مختلف بغداد به سمت منطقه سبز گسیل شده اند.

رسانه های عراقی نوشته اند که پل الجمهوری نیز به طور کامل مسدود شده و نیروهای امنیتی اجازه عبور خودرو و افراد را نمی دهند.

این در حالی است که برخی از منابع خبری مانند شبکه سعودی العربیه که سعی در شعله ور کردن بحران عراق دارند، در حال انتشار ویدئوهای قدیمی هستند.

حامیان جریان صدر نیز در منطقه سبز در دسته های پراکنده در خیابان های مختلف این منطقه به راه افتاده و برخی در حمایت از مقتدی صدر شعار می دهند و برخی نیز تلاش دارند وارد ساختمان های دولتی و حاکمیتی شوند.