حکایت مشکوک ماشین هایی که زیر قیمت بازار به فروش می رسند! + دوربین مخفی

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، در شرایط اقتصادی کنونی کشور، افزایش نظارت ها و جلوگیری از فعالیت مجموعه هایی که متعهد به چارچوب های قانونی نیستند، مطالبه ای است که باید مورد توجه دستگاه های متولی قرار گیرد.

(در قرارداد فرد مذکور قید شده این شرکت تا 30 روز کاری مجاز به تاخیر در تحویل خودرو است و مشتری در این مدت حق پیگیری ندارد.

– از پیش فروش خودرو زیر قیمت بازار تا سرگردانی چند ماهه مشتری! برای تشریح این شیوه، خلاصه گفت و گو با یکی از مشتریان را مثال می زنیم.

هر فردی را که می شناختیم به هر میزان که توانسته کم یا زیاد پول جور کرده و در این شرکت سرمایه گذاری کرده و سود خوبی می گیرد و به این دلیل تمایلی برای کار کردن ندارد! این موضوع نه فقط برای قشر کارگر، بلکه برای بخش زیادی از دیگر اقشار و مشاغل فعال در تاکستان نیز صدق می کند.

  سبد گردانی خیالی!  با یکی دیگر از مشتریان این شرکت گفت و گو کردیم.

این مقام مسئول همچنین گفت: بر اساس اخبار منتشره در رسانه ها، در طرح فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو بیش از 5 میلیون نفر برای خرید 8 هزار دستگاه خودرو اقدام به ثبت نام کرده اند، لذا با توجه به شرایط مذکور شهروندان باید هوشیار باشند که امکان پیش فروش خودرو توسط شرکت های خصوصی وجود ندارد و فریب تبلیغات واهی این شرکت ها را نخورند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: خودرو – مشتری – قرارداد – شرکت – تاخیر در تحویل خودرو – میلیون – قیمت – تومان – بازار – تحویل – پیش فروش خودرو – قیمت تمام شده – یکی از – دوربین مخفی – معرفی – فروش خودرو – فروش – پیش فروش – گفت و گو – مشتریان – مراجعه – پیگیری – متقاضی – آذرماه – دوربین – سال 1400 – تامین – تشریح – اعلام – تاخیر



منبع

کافی است این روزها سری به شهرستان تاکستان بزنید.

دادستان وقت قزوین در ادامه بیان کرد: از یکی از این شرکت ها که به صورت لیزینگی فعالیت می کرد، به دلیل عدم اخذ مجوزات قانونی از بانک مرکزی جلوگیری به عمل آمد و دفتر این شرکت در قزوین با دستور قضایی پلمب شد.

کمبود و نبود کارگر به یکی از معضلات اساسی این منطقه تبدیل شده است.

وی افزود: بر اساس مصوبات این کارگروه وضعیت این شرکت ها از حیث اخذ مجوزات قانونی و نحوه فعالیت مورد بررسی قرار گرفت و تاکنون هیچ یک از این شرکت ها مجوزات قانونی خود را ارائه نداده و بر اساس اعلام مدیران آنها در مراحل اخذ مجوز قرار دارند که در این صورت فعالیت این شرکت ها وجاهت قانونی ندارد.

البته در این بین مردم نیز می بایست به جهت پیشگیری از خسارات احتمالی در فعالیت های اقتصادی، نسبت به کسب آگاهی حداکثری از شرایط مورد نظر اقدام کنند.

وی ادامه می دهد: از این طریق به سود خوبی رسیدم ولی آنچه برای بنده جالب بود این است که اصلا خودرویی در کار نبوده و صرفا روی کاغذ پولی دادم و روی کاغذ به سود رسیدم! با بررسی شواهد به نظر می رسد در این مدل فعالیت، این شرکت با آورده فرد سرمایه گذار اقدام به سرمایه گذاری نه در موضوع ثبت شده در قرارداد(خرید و فروش خودرو) بلکه در بخش هایی چون ملک و ارز و طلا به سود می رسد و از محل سود آن به سوددهی به مشتریان می پردازد.

فردی اواخر آذرماه سال 1400 با رقم 25 میلیون تومان به این شرکت مراجعه کرده و خود را متقاضی خرید و دریافت خودروی 206 تیپ 2 معرفی می کند.

یکی از باغداران تاکستان در گفت و گویی که با ما داشت، می گوید: کارگر برای کار پیدا نمی کنیم.

  هشدار دادستانی قزوین در خصوص شرکت های پیش فروش خودرو بعد از حواشی ایجاد شده پیرامون فعالیت غیر شفاف شرکت های پیش فروش خودرو، محمد قاسمی دادستان وقت قزوین در این خصوص گفت: حسب گزارشات مردمی، فعالیت و تبلیغات گسترده چند شرکت مبنی بر پیش فروش خودرو در سطح استان قزوین کارگروهی در راستای پیشگیری از وقوع جرم و صیانت از حقوق عامه و به منظور بررسی وضعیت فعالیت این شرکت ها در دستگاه قضایی استان تشکیل شد.

) از طرفی برای مابقی مبلغ که از طرف مشتری باید تامین می شد، شرکت فرد مذکور را به یکی از بانک های طرف قرارداد خود جهت دریافت وام معرفی کرد.

  می گوید: دو سال پیش مبلغ سنگینی را در این شرکت سرمایه گذاری کردم.

قیمت آن روز این خودرو در بازار تقریبا 260 میلیون تومان بود.

  وی اضافه می کند: در این مدل به بنده اعلام شد شیوه سبدگردانی به این شکل است که بر اساس میزان سرمایه شما تعدادی خودرو پیش خرید می شود و طی دوره سرمایه گذاری و با جابجایی و خرید و فروشی که شرکت انجام می دهد، به سوددهی می رسید.

کارگران تاکستان سرمایه گذار شدند، دیگر کار نمی کنند! با گسترش فعالیت های ایت شرکت و بالا رفتن تصاعدی رقم سود ارائه شده به مشتریان، در دو سال گذشته افراد زیادی بدون در نظر گرفتن شرایط و الزامات قانونی مورد نیاز، به سرمایه گذاری خرد و کلان در این مجموعه روی بیاورند.

مطابق قرارداد باید خودروی این فرد تا اسفند ماه تحویل داده می شد که با بدقولی شرکت، این روند تا اردیبهشت ادامه پیدا می کند و نهایتا با کسر 20 درصد قیمت روز خودرو به عنوان سهم سود مشارکت ، مبلغ باقی مانده به مشتری ارائه می شود.

خانم.

این شرکت به این مشتری اعلام می کند 206 تیپ 2 را ظرف 3 ماه و به قیمت تمام شده 170 میلیون تومان تحویل می دهد.

قاسمی در ادامه به شهروندان هشدار داد: شهروندان باید مراقب فعالیت این شرکت ها باشند و از صحت فعالیت قانونی آنها اطلاع یابند و دستگاه قضایی توصیه می کند که حتی الامکان و تا تعیین تکلیف وضعیت این شرکت ها نسبت به پیش خرید خودرو اقدام ننمایند، زیرا تاکنون مجوز قانونی این شرکت ها احراز نشده و در صورت عدم ایفای تعهد از سوی آنها، ضمانت اجرایی برای سرمایه گذاری شهروندان وجود ندارد و درگیر مسائل حقوقی و قضایی خواهند شد.