حذف شاهین و کوییک از فهرست قرعه کشی خودرو

به گزارش صدای بورس,مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره این موضوع که سایپا محصول دیگری را در بورس کالا پذیرش و عرضه خواهد کرد، گفت: خودروی پُرتیراژ دوم سایپا یعنی کوییک را نیز در بورس کالا عرضه خواهیم کرد. در ابتدا از کوییک اتومات شروع می کنیم و سپس به سمت مدل های بعدی می رویم.

به گزارش تسنیم,مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره کاهش زیان انباشته و احیا سودآوری شرکت های خودروسازی عنوان کرد: سایپا در پی آن است که زیان های جاری شرکت را به حداقل رسانده و ثباتی را حاکم کند.

در ۷ ماه اخیر سایپا به ثبات نسبی خوبی نسبت به قبل دست یافته و تولیدات انبوه روزانه به ۲ هزار دستگاه رسیده است. با وجود حذف تیبا از خط تولید سایپا در ۵ ماه گذشته برنامه ریزی هایی صورت گرفته که روند تولید کاهشی نشود و مجموعه حتی توانسته محصول های جدید را جایگزین محصول های قدیمی کندمنبع

وی ادامه داد: سایپا از بهمن سال ۱۴۰۱ تا بهمن سال آینده ۸ مدل محصول های جدید شامل آریا، سهند، اطلس، ون و … را به بازار عرضه خواهد کرد و تلاش ما این است محصول های مذکور در بورس کالا عرضه شوند.

به گفته تیموری، به نظر می رسد به زودی خودروهای تولید انبوه نیز در سازوکار بورس کالا عرضه شود و این روش مطمئنا بهترین سازوکار کشف قیمت منصفانه برای شرکت‌ها و مصرف کنندگان خواهد بود.