حادثه 24 | خرید حواله خودروی صفر؛ ترفندی برای کلاهبرداری 4 هزار میلیاردی در تهران

این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: از شهروندان عزیز درخواست دارم جهت خرید خودرو حتما از منابع معتبر اقدام نمایند تا در دام این سودجویان قرار نگیرند.منبع

سرهنگ موقوفه‌ای با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کلاهبرداری صورت گرفته را ۴ هزار میلیارد ریال اعلام کردند عنوان کرد: متهم به مرجع قضائی معرفی و تحقیقات بیشتر برای دستگیر سایر متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دامه دارد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری یکی از متهمان اصلی باند کلاهبردار فروش خودرو‌های صفر کیلومتر در غرب تهران خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰ نفر از مال باختگان شناسایی و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۴ هزار میلیارد ریال اعلام کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: متهم ۳۸ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و کلاهبرداری با عنوان فروش خودرو‌های صفر کیلومتر با همدستی چند نفر دیگر به نحوی که از برندگان خودرو‌های صفر کیلومتر حواله آن‌ها را خریداری و سپس به چند نفر می‌فروختند معترف و تا کنون ۶۰ نفر از مال باختگان شناسایی و به کلانتری مراجعه کرده اند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت اخبار و دریافت شکایات متعدد و مشابه در خصوص کلاهبرداری شرکتی با عنوان فروش خودرو‌های صفر کیلومتر در غرب تهران رسیدگی به موضوع را تیمی از ماموران کلانتری تهرانسر بر عهده گرفتند.

حادثه 24 –یکی از متهمان باند کلاهبرداری خرید خودروهای صفر کیلومتر در غرب تهران بازداشت شد و به کلاهبرداری 4 هزار میلیارد تومانی اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات و پی جویی‌های انتظامی هویت و مخفیگاه متهمان را شناسایی کردند افزود: تیم مجربی از ماموران پس از اخذ مجوز قضائی به مخفیگاه متهمان مراجعه و یکی از متهمان اصلی پرونده را در محل دستگیر و تعدادی از مدارک مربوط به این کلاهبرداری نیز در محل کشف شد.