جزئیات حذف فروش خودرو در سامانه یکپارچه / قرعه کشی محصولات ایران خودرو ادامه دارد

معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت با اعلام اینکه در سامانه یکپارچه طرح های جوانی جمعیت و خودروهای فرسوده نیز تعریف شده است، گفت: در حال حاضر براساس اطلاعات دریافتی سه دوره فروش خودرو به صورت قرعه کشی در سامانه یک پارچه خودرو انجام شده و هم اکنون در بسیاری از شرکتها تولید افزایش یافته است. به نحوی که در مراحل قبلی فروش محصولات آنها از مرحله قرعه کشی حذف شد.

منطقی با تاکید براینکه فقط در ایران خودرو تقاضا بیشتر از عرضه است، گفت: با توجه به این موضوعات قرار شده فروش خودرو توسط خودروسازان انجام و فقط ایران خودرو باید قرعه کشی ها را برای متعادل سازی عرضه و تقاضا انجام دهد اما باید تاکید کنم که سامانه بخش نظارتی خود را بر عملکرد خودروسازان انجام می دهد تا مطابق با اهداف تعیین شده فروش خودرو صورت گیرد.

وی افزود: دومین هدف این سامانه رصد خودروسازان در تحویل محصولات است به نحوی که بررسی می شود که آیا محصولات در زمان مشخص به مصرف کننده تحویل داده شده است یا خیر.

۲۷۱ ۲۵۶منبع

وی اضافه کرد: در مجموع برای خودروهایی که صف زیادی نیست قرعه کشی انجام نمی شود اما برای خودروهایی که تقاضا بیش از عرضه است دو راهکار قرعه کشی و عرضه انها در بورس کالا صورت می گیرد تا در نهایت بتوانیم در بازار تعادل عرضه و تقاضا را در خودروهای تولیدی کشور فراهم کنیم.

بیشتر بخوانید:

منوچهر منطقی در رابطه با حذف فروش خودرو در سامانه یکپارچه خودرو به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: سامانه یک پارچه تخصیص خودرو با سه هدف تشکیل شده بود نخست آنکه پیش از این فروش های غیرمنطقی از سوی خودروسازان انجام می شد به نحوی که فروش خودروها متناسب با تولید نبود و در نهایت محصولات در زمان مقرر به دست مصرف کننده نمی رسید. ما در سامانه نظارتی تاکید کردیم باید فروش مطابق با تولید باشد تا خودروساز بتواند در زمان مقرر به تعهدات خود عمل کند.

جزئیات حذف فروش خودرو در سامانه یکپارچه / قرعه کشی محصولات ایران خودرو ادامه دارد