جبران ضرر و زیان خودروسازان با فروش در بورس کالا

این کارشناس بازار سرمایه اعتقاد داشت: زمانی سرمایه‌گذاران به این جمع‌بندی برسند که خرید سهام می‌تواند بازدهی مناسبی را نصیب آنها کند و در صورت نبود خرید، از یک دور صعودی جدید جا می‌مانند، بورس تهران با یک مسیر افزایشی جدید همراه خواهد شد.

رضاپور نیکرو در رابطه با بودجه ۱۴۰۲ عنوان کرد که در حال حاضر مهم‌تر از هر چیزی، در صنایع نیاز به یک برنامه چند ساله مدون وجود دارد که مدیران اقتصادی بتوانند برای وضعیت عملیاتی و مالی خود برنامه‌ریزی کنند. اینکه شرکت بداند مواد اولیه و خوراک خود را با چه نرخی خریداری خواهد کرد و محصولات خود را نیز با چه نرخی به فروش خواهد رساند، بسیاری از مشکلات حال حاضر را برطرف می‌کند.

وی درباره استراتژی مناسب در این روزها اشاره کرد و گفت: اگر کسی فکر می‌کند که چشم‌انداز اقتصادی و سیاسی کشور در ادامه مسیر با ثبات دنبال خواهد شد، می‌تواند در ادامه سال به خرید سهام با قیمت‌های جذاب اقدام کند اما اگر فردی نظری خلاف این داشت، بهتر است برخی از دارایی خود را به خرید دارایی‌های امن اختصاص دهد.منبع

وی افزود: فروش خودرو در بورس کالا با قیمت‌های نزدیک به قیمت بازار آزاد به جای روش‌هایی همچون قرعه‌کشی که قیمت‌هایی پایینی دارد، اتفاق بسیار مثبتی برای خودروسازان محسوب ‌می‌شود که می‌تواند به جابجایی سرمایه از جیب دلایل به جیب خودروساز بیانجامد و بخش قابل توجهی از ضرر و زیان سال‌های گذشته را برای آن‌ها جبران کند و مسیر مثبتی پیش روی این صنعت بگذارد.

رضاپور نیکرو در پاسخ به این پرسش که آیا بورس تهران بدون خودرویی‌ها نیز مستعد رشد هستند یا خیر؟ پاسخ داد: وجود برخی ابهامات و شرایط نبود اطمینان در سطح کلان اقتصادی و سیاسی کشور باعث شده است که بورس تهران با وجود اتفاق نظر از ارزندگی آن، با کمبود نقدینگی و خریدار مواجه شود که یکی از دلایل آن نیز از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران در دو سال گذشته بوده است.

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)، احسان رضاپور نیکرو، کارشناس بازار سرمایه، به بررسی معاملات بورس تهران در روزهای اخیر پرداخت و به بورسان گفت: عرضه خودرو در بورس کالا، به وقوع پیوستن یکی از خواسته‌های چندساله اهالی بازار سرمایه و سهامداران این صنعت است.