تولید خودروی سواری با برند روز دنیا در آذربایجان شرقی | –


– به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از تبریز، صابر پرنیان رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد:  آذربایجان شرقی با دو هزار و 560 طرح صنعتی در حال اجرا در رتبه اول و با چهار هزار و 238 واحد صنعتی در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

پرنیان گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید خودرو سبک در استان 330 هزار دستگاه خودرو است که امیدواریم تا پایان امسال با تحقق وعده خودروسازان تیراژ تولید خودرو در استان افزایش یابد.

تولید 30 درصد قطعات خودرو وی افزود: براساس آمار حدود 30 درصد قطعات مورد نیاز کشور در این استان تولید و عرضه می شود و در این میان بخش عمده ای از این واحدها براساس قراردادهای منعقد شده با شرکت های بزرگ خودرویی کشور، تأمین قطعات خودروهای تولیدی این شرکت ها را بر عهده دارند.

پرنیان گفت: در آذربایجان شرقی حداقل 170 واحد صنعتی قطعه سازی با میزان اشتغال پنج هزار نفر در حوزه خودرو در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: آذربایجان شرقی – خودرو – آذربایجان – تولید خودرو – تولید – قطعات خودرو – به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس – واحد صنعتی – صنعت، معدن و تجارت – شرقی – استان – قطعات – صنعتی – شرکت ها – خبرگزاری فارس – هزار – کشور – واحد – خودروی سواری – صابر پرنیان – رییس سازمان – ظرفیت تولید – خودروسازان – خبرنگاران – طرح صنعتی – قطعه سازی – صبح امروز – قرار – شرکت – رتبهمنبع