تسلا بیشتر سرمایه بیت کوین خود را فروخت | بر اساس آخرین گزارش


بر اساس آخرین گزارش درآمد شرکت سازنده خودروهای برقی تسلا، این شرکت تقریباً سه چهارم بیت کوین های خود را به فروش رسانده و 936 میلیون دلار پول نقد به ترازنامه خود اضافه کرده است.

– وی توضیح داد که اتخاذ این اقدام در آن زمان برای به حداکثر رساندن موقعیت نقدی و افزایش نقدینگی این شرکت در بحبوحه عدم قطعیت درباره قرنطینه های کرونایی در چین ضروری بود.

طبق گزارشات قبلی، تسلا در سه ماهه اول سال 2021 در مجموع 1.

5 میلیارد دلار در بخش ارز دیجیتال و بیت کوین سرمایه گذاری کرد و طبق گفته شرکت تحلیلیCoinGecko، به دومین دارنده ارز دیجیتال در دنیای شرکت ها تبدیل شد.

این شرکت حتی اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای خودروهای خود قبول می کند، اما ماسک دو ماه بعد به طور ناگهانی تصمیم خود را تغییر داد و دلیل آن را نگرانی های زیست محیطی عنوان کرد.

ماسک به سرمایه گذاران اطمینان داد: “ما هیچ یک از دوج کوین های خود را نفروخته ایم” و اضافه کرد که علیرغم اینکه تسلا حدود 106 میلیون دلار در جریان انحلال دچار ضرر و زیان شده اما همچنان آماده افزایش دارایی های ارزهای دیجیتال خود در آینده است.

به طور کلی، این شرکت خودروسازی مستقر در شهر آستین در ایالت تگزاس سود خالص 2.

26 میلیارد دلاری را بهتر از حد انتظار برای این دوره سه ماهه گزارش کرد و سهام آن در معاملات روز چهارشنبه با 1.

5 درصد افزایش به 753.

40 دلار رسید.

بیت کوین با انتشار این خبر به حدود 23000 دلار سقوط کرد، اما پس از توضیحات ماسک تا حدودی به روند صعودی خود بازگشت.

تصمیمات و اظهارات این میلیاردر در موارد متعددی در گذشته بر ارزش بیت کوین، دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است، به طوری که برخی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال او را به دستکاری این بازار با پیام هایش در توییتر متهم کرده اند.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بیت کوین – شرکت – ارز دیجیتال – سرمایه – دیجیتال – 5 میلیارد دلار/0/20′>1.

5 میلیارد دلار – افزایش نقدینگی – سرمایه گذاران – خودروهای برقی – تسلا – سرمایه گذاری – میلیون دلار – گزارش – زیست محیطی – نقدی – ماسک – دلار – دوج کوین – نقدینگی – اطمینان – کرونایی – ناگهانی – میلیارد – قرنطینه – شرکت ها – پول نقد – میلیون – حداکثر – نگرانی – سازندهمنبع