تراز تجاری کشور منفی شد | رییس کل گمرک ضمن تشریح آخرین وضعیت

باید سرمایه گذاران را به سرمایه گذاری در این بخش تشویق کرد.

وی با بیان اینکه حدود 70 درصد مبادلات تجاری به دستگاه ایکس ری کامیونی مجهز است، گفت: چهار دستگاه ایکس ری تولید داخلی افتتاح شده است که خودروهای سواری که وارد کشور می شوند را اسکن می کنند.

کلید واژه ها: گمرک – رییس کل گمرک – قاچاق انسان – مالیات بر ارزش افزوده – حقوق ورودی – پرونده – واردات تلفن همراه – خودروهای دپو شده – قاچاق – حقوق ورودی گمرک – رییس کل – کالاهای اساسی – کشور – آخرین وضعیت – تعیین تکلیف – ارزش افزوده – واردات تلفن – انسان – ورودی – قاچاق کالا – تلفن همراه – پرونده ها – مواد مخدر – کالا – نخست – رییس – بیان – ارزش – درصد – حقوقمنبع

65 دلاری در ارزش مواجه بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به 14 میلیون تن در وزن و 21 میلیارد و 665 میلیون دلار رسیده است که نشان می دهد تراز تجاری منفی شده است.

مقدسی در مورد اینکه گفته می شود تجهیزات برخی خودروها دزدیده شده است، عنوان کرد: با توجه به شرح وظایف گمرک، این نهاد انباردار نیست و مرجع تحویل گیرنده است.

تعیین تکلیف خودروهای دپو شده وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا در مورد خودروهای دپو شده در گمرک نیز توضیح داد: موضوع ثبت سفارش جعلی این خودروها مطرح است که همه موارد اخیرا تعیین تکلیف شده است و به فروش خواهند رسید.

همچنین در این مدت 14.

70 درصد مبادلات تجاری گمرک با دستگاه ایکس ری انجام می شود مقدسی با تاکید بر اینکه هزینه خرید دستگاه ایکس ری بسیار بالا است، اظهار کرد: هزینه دستگاه داخلی 60 میلیارد و دستگاه خارجی 100 میلیارد تومان است.

تعیین تکلیف کالاهای ماندگار در گمرک وی در ادامه از کاهش ماندگاری کالاها در گمرک خبر داد و افزود: تغییر سیاست های تجاری و ارزی باعث افزایش ماندگاری کالاها در گمرک می شد که در دولت سیزدهم سعی شد این موضوع رسیدگی شود.

تراز تجاری کشور منفی شد وی در ادامه در مورد تجارت خارجی پنج ماهه سال جاری توضیح داد: وزن صادرات کالاهای غیرنفتی در این مدت بالغ بر 44 میلیون تن به ارزش 20 میلیارد و 924 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 3.

سامسونگ و ال جی در کشور وجود ندارند مقدسی در ادامه در مورد واردات کالاهای سامسونگ و ال جی عنوان کرد: زمانی که کارت های بازرگانی متعددی وجود داشت قطعات این کالاها توسط شرکت های اقماری به صورت جداگانه وارد کشور شد.

رییس کل گمرک ادامه داد: تاکنون بیش از یک میلیون کالا ارزیابی و به سازمان اموال تملیکی اعلام شده اند.

5 تن پیش ساز مواد مخدر در گمرک ماهی رود و دوغارون کشف شده است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازاکوفارس به نقل از ایسنا، علیرضا مقدسی در نشست خبری، با بیان اینکه برای نخستین مرتبه میزان دریافت مالیات بر ارزش افزوده بیشتر از حقوق ورودی گمرک شده است، اظهار کرد: یکی از دلایل آن این است که حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارویی از چهار به یک درصد کاهش یافت.

مقدسی در پاسخ به سوال ایسنا در مورد واردات تلفن همراه بالای 600 دلار نیز اظهار کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری 166 هزار دستگاه تلفن همراه بالای 600 دلار به کشور وارد شده است.

برای این کار هم ترفندهای مختلفی به کار گرفته می شود.

سقف آن یک میلیارد دلار است.

برای مثال تانکرها را چند جداره می کنند و در یک جداره سوخت و در جداره دیگر مایعی را قرار می دهند که مشکلی ندارد و در نهایت گمرک با نمونه گیری متوجه می شود.

کشور آذربایجان در مرز خشکی بین ایران و روسیه قرار گرفته است و بعضا تجار از فک پلمب و معطلی زیاد در مرز اذربایجان گلایه داشتند.

پنج میلیون تن کالای اساسی در گمرک وجود دارد رییس کل گمرک ایران در ادامه در مورد آخرین وضعیت کالاهای اساسی در گمرک توضیح داد: 3.

رییس کل گمرک ادامه داد: میزان واردات نیز با کاهش 8.

تسهیل تجارت با روسیه رییس کل گمرک از همکاری سه جانبه بین ایران، آذربایجان و روسیه خبر داد و افزود: برای گسترش مبادلات تجاری با روسیه یک همکاری شکل گرفت.

در حال حاضر گمرکات مهم زمینی به دستگاه ایکس ری مجهز هستند.

250 هزار تن کالا باقی مانده است که شامل کالاهای اساسی نمی شود.

برای قاچاق سوخت تانکرها را چند جداره کردند معاون وزیر اقتصاد در مورد قاچاق سوخت اظهار کرد: دلیل اصلی قاچاق سوخت تفاوت قیمت آن در ایران با کشورهای همسایه است.

در واقع مرجع قضایی درحال تعلین تکلیف آن است.

این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و طبق مصوبات امکان اعتراض هم وجود داشت.

البته بحث حقوق ورودی آن ها مطرح است.

مقدسی ادامه داد: در این راستا طی نشستی که با گمرک اذربایجان داشتیم نتایج خوبی برای تسهیل این امر حاصل و یک سند سه جانبه امضا شد.

معاون وزیر اقتصاد همچنین درمورد استفاده از خودروهای دپو شده در مدت جام جهانی در منطقه ازاد کیش گفت: از این موضوع اطلاع ندارم، اما ورود اکثر این خودروها به دلیل اینکه بالای 2500 سی سی یا ساخت کشور خاصی هستند به کشور ممنوع است.

مقدسی همچنین در مورد قاچاق انسان توضیح داد: 161 پرونده قاچاق انسان وجود دارد که بر این اساس 1295 نفر کشف شده اند که اکثرا از همسایگان شرقی و در مرز بازرگان بوده است.

رییس کل گمرک با بیان اینکه قاچاق کالا در پنج ماه نخست سال جاری 1238 پرونده بوده است، اظهار کرد: ارزش این پرونده ها 28 هزار میلیارد است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.

اگر 10 هزار یورو باشند 100 هزار خودرو و اگر 20 هزار یورو باشند 50 هزار خودرو وارد شده و از طریق بورس کالا عرضه خواهند شد.

53 تنی در وزن و افزایش 19.

32 درصدی در ارزش دلاری مواجه بوده است.

به گفته وی کشور دارای 139 گمرک اصلی و 231 مکان استقرار گمرکی است.

رییس کل گمرک ایران با تاکید بر اینکه واردات گوشی در رتبه نخست واردات قرار دارد، گفت: در پنج ماهه نخست واردات آیفون نداشتیم.

من دزدی را تایید نمی کنم و تاکنون شکایتی مبنی بر این نداشتیم.

5 میلیون تن کالای اساسی در بنادر، 500 هزار تن در اسکله ها، یک میلیون تن در لنگرگاه ها و جمعا پنج میلیون تن کالای اساسی در گمرک است که تشریفات آن ها درحال انجام بوده و هیچ نگرانی ای وجود ندارد.

بر این اساس متوجه شدیم یک میلیون و 250 هزار تن کالا در گمرک وجود دارد که ماندگاری زیادی طی سال های گذشته داشته اند.

5 درصدی در وزن و افزایش 21.

وی در مورد واردات کالا نیز اظهار کرد: گمرک آمادگی لازم برای ورود خودروهای خارجی را دارد.

در حال حاضر سامسونگ و ال جی در کشور وجود ندارند.

واردات آیفون نداشتیم مقدسی در مورد اقلام عمده صادراتی و وارداتی توضیح داد: عمده اقلام صادرات پروپان مایع، متانپل، پلی اتیلن، شمش اهن و فولاد و عمده اقلام وارداتی گندم، برنج، ذرت دامی، دانه سویا، گوشی تلفن همراه، شکر تصفیه شده، روغن بوده است.

وی ادامه داد: معاونت حقوقی وقت ریاست جمهوری به وزارت صمت رای داد و پرونده در اختیار آن ها است.

رییس کل گمرک ضمن تشریح آخرین وضعیت واردات تلفن همراه به کشور از تعیین تکلیف خودروهای دپو شده خبر داد.