تاثیر سئو در طراحی سایت خبری

بیشتر بخوانید : گواهینامه SSL چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ چرا که الگوریتم های گوگل مدام در حال تغییر کردن هستند و کاری که تا همین دیروز می توانست محتوای شما را صدرنشین صفحه نتایج جستجوی گوگل کند، حالا تاثیری در دیده شدن مقاله شما نداشته باشد. درحالی که شبکه های اجتمایی به طور مستقیم بر روی رتبه سایت شما تاثیری ندارند، اما از طرفی یک بستر فوق العاده برای برندسازی شما و سرازیر کردن ترافیک به سمت وب سایت شما محسوب می شود. ابزار پیش نمایش توضیحات ToTheWeb دارای دو عملکرد است که هر دو برای سئو کارها فوق العاده هستند. این ابزار گوگل، فاکتورهای مهمی چون FCP، LCP و CLS را بررسی میکند. سرعت سایت فاکتور مهمی در سئو تکنیکال است و در صورتی که به آن توجه نشود نرخ پرش افزایش خواهد یافت که در نتیجه آن گوگل با نامهربانی با وبسایتتان برخورد میکند و شما را به قعر جدول نتایج میفرستد. توجه داشته باشید که تمام صفحات، برگهها و دستهبندیهای شما در نقشه ترسیم شود. درواقع موتور جستجویی مانند گوگل در رابطه با کدهای جاوا اسکریپت بسیار با حساسیت تصمیم میگیرد، زیرا قصد دارد سایتها را به سمتی ببرد که بیشترین اهمیت برای کاربران در نظر گرفته شود، یعنی اگر قرار است سایتی در رتبههای بالا باشد و در صدر نتایج دیده شود، به دلیل محتوای مفید و ارزشمند آن باشد، باز هم مانند تمام نتیجهگیریهای مربوط به مطالب سئو، باید بگوییم برای موفقیت سایت بیشتر از هر چیزی روی تولید محتوای مناسب سرمایهگذاری کنید، تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سرعت بارگذاری سایت در درجه اول از نظر کیفیت تجربه کاربری (UX) سایت اهمیت دارد، یعنی اگر سایتی کند باشد باعث خستگی کاربران شده و حتی ممکن است آن ها را از دیدن باقی محتوا منصرف نماید. سایتی که دیر لود شود به سرعت کاربران خود را از دست خواهد داد. برای کاربران بسیار مهم است که پس از کلیک بر روی عنوان صفحه شما در نتایج گوگل، چه مدت طول میکشد تا لود کامل گردد. سئو وردپرس در وقاقع به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که برای بهیته سازی سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوا وردپرس ایجاد و راه اندازی شده اند، بر روی این سایت ها در طول مدت زمانی انجام می شود که باعث افزایش اعتبار سایت و افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو می شود.

دریافت بک لینک از سایتهایی که دارای رنکینگ بالا هستند می تواند در رتبه بندی سایت شما تاثیر زیادی داشته باشد که منتشر کردن آگهی در خبرگزاری ها و سایتهایی که ترافیک بالا دارند می تواند بهترین راهکار باشد و راه دیگر در جهت دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی می باشد که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است که به مجموعه اقدامات بالا سئوی خارجی یا off page seo می گویند. میزان این انتظار برمیگردد به سرعت لود سایت، کیفیت سرور و موارد دیگر. یک وبسایت ایدهال باید قادر به تضمین امنیت فنی سایت، امنیت اطلاعات کاربران و حسابهای آنها باشد. 3. وبسایت باید دارای منو باشد تا کاربران بتوانند به صفحات دیگر وبسایت دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است که برخی از ابزارهای سئو در خصوص تحلیل و آنالیز رایگان هستند و برخی دیگر که به شکل حرفه ای تری عمل می کنند، هزینه را در بر خواهند داشت. استفاده می کنند. بنابراین اگر وب سایت شما در صفحات اول و به خصوص رتبه 1 تا 10 صفحه 1 باشد، احتمال بازدید و در نتیجه افزایش فروش و معرفی وب سایت شما افزایش می یابد. این موضوع در زمان لینک سازی داخلی و خارجی ممکن میشود؛ به این معنی که اگر شما یا شخصی دیگر به آدرس اشتباهی از صفحه شما لینک بدهد که وجود نداشته باشد، در اینجا یک ارور 404 برای شما ثبت خواهد شد. باید چندین راه دیگر برای اطمینان از اینکه محتوای شما از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است وجود داشته باشد. این موضوع در سئو تکنیکال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اینکه شما چه کلمه ای را برای قرار گرفتن در رتبه یک گوگل انتخاب می کنید بسیار مهم است که با مشاوره حرفه ای سئو این کار به خوبی انجام می پذیرد. نرخ خزش زمانی است که موتورهای جستجو به منظور کرال کردن قسمت های مختلف می گذارند.

رعایت این نکات به وب سایت شما کمک میکند تا در صفحه نتایج جستجو نسبت به وب سایتهای دیگر رقبا رتبه بالاتری داشته باشد. همچنین نقشه سایت (سایت مپ) شما می تواند اطلاعات متا هر آدرس از سایت را مانند: آخرین بروز رسانی، میزان اهمیت و نحوه ارتباط آن با صفحات دیگر را نیز شامل شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت شرکت سئوکار دیدن نماید. جاوا اسکریپت برای اولین بار توسط شرکت Netscape و با نام LiveScript به دنیای وب و بازار عرضه شد. برای اینکه بتونم در این زمینه مطمئن و قوی خدمات مشاوره را ارائه کنم، چندین دوره آموزشی تخصصی در این زمینه شرکت کردم و مهمتر از آن تست و آزمون در آن بود. ولی وظیفه ما این است که مطمئن شویم یک موتور جستجو، سایت ما را بهعنوان بهترین نتیجه برای جستجوی یک کاربر ببیند. اصلا مهم نیست زبان برنامه نویسی سایت شما چیست؛ در نهایت چیزی که در مرورگر کاربر مینشیند Html است. برای این که کاربر و گوگل با سرعت بیشتری به سایت شما دسترسی پیدا کنند، باید تا حد ممکن پلتفرم خود را برای این دو بهینه سازی کنید. در آدرس URL باید کلمات کلیدی تا حد مناسبی به کار رود و همچنین به جای URL های داینامیک حتما از URL های استاتیک استفاده شود.

کاهش محتوای تکراری باعث افزایش تمرکز کلمات کلیدی مختلف در صفحات سایت شده و همین امر رتبه بهتری را در نتایج گوگل نصیب وبسایت می کند. همچنین کاهش این کدها موجب جلوگیری از گیج شدن موتورهای جستجو هنگام ایندکس محتوای سایت می شود. تگ توضیحات متا: این تگ شامل اطلاعات بیشتری درمورد محتوای هر صفحه می باشد که آن را به موتورهای جستجو می گوید. امنیت اطلاعات کاربران سایت بسیار مهم است، چه در رنکینگ موثر باشد چه نباشد. برای متمایز کردن این صفحات با یکدیگر، باید میزان تعامل کاربران با سایت را افزایش داد تا آن ها با درج نظرات و امتیازات خود به محصولات، محتوای این صفحات را از یکدیگر متمایز کنند. در صفحات لندینگ که ما مجبورم تصاویر باکیفیت تری قرار دهیم گاهی ممکن است حجم تصاویرمان تا ۵۰۰ کیلوبایت هم باشد. از آن جایی که هدف نهایی سئو تنها افزایش ترافیک سایت نیست و در نهایت آنچه اهمیت دارد نرخ تبدیل مخاطب به مشتری است، به نظر می رسد تبلیغات گوگل در این زمینه نیز تا حدودی می تواند کمک کننده باشد.

Google Images بهطور اتومات یک تیتر و اسنیپت ساخت مینماید تا سود و طریق رابطه تصویر با درخواست استفاده کننده را به شایسته ترین صورت توضیح دهد… برای آکاهی کامل از اهمیت نقشه سایت و نحوه ساخت آن حتما مقاله نقشه سایت چیست؟ رعایت استانداردها و اصول سئو در طراحی سایت که باید رعایت شوند تا رفتار و عملکرد رباتهای گوگل مدیریت شود و درک سایت را برای آنها راحت تر کنند. در این فایل دستورالعملهایی برای رباتهای گوگل و سایر رباتها قرار گرفته است تا محدودیتی برای دسترسی آنها به برخی صفحات بوجود آورد. این فایل حاوی دستورالعملهایی که موتورهای جستوجو برای ایندکس صفحات به آن مراجعه میکنند. صفحاتی ممکن است در سایت حذف یا جابجا شوند؛ لازم است برای جلوگیری از مشکلاتی همچون ایجاد صفحات ۴۰۴، با مفاهیمی پایه آشنا شوید که میتواند در سئو سایت شما تاثیر بسزایی داشته باشد. قالبهای آماده وردپرس معمولا استاندارد هستند اما اگر قالب جدید و اختصاصی طراحی شده باشد ممکن است مشکلاتی در آن وجود داشته باشد. مورد بعدی انتخاب قالب بهینه و پرهیز از قالبهای سنگین و چندمنظوره است. اگر تکنیکهای کلان سئو را به مثابه یک مثلث در نظر بگیریم، اضلاع این مثلث عبارتند از سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال.

در بین اضلاع مثلث سئو، سئو تکنیکال یا سئو فنی اولین گام سئو است؛ در این نوع سئو تلاش بر آن است تا یک سایت بهنحو مطلوب به موتور جست و جو معرفی شود. همچنین میتوانید از این اقدامات به عنوان چک لیست، برای بررسی سئو فنی سایت خود استفاده کنید. ممکن است نیاز باشد برای بهبود تجربه کاربران، در یک صفحه برچسب از تصاویر استفاده کنید و در یکی محتوای ویدیویی قرار دهید. این کار باعث می شود که شما بتوانید در یک مدت زمان خاص و کوتاه اقدام به تغییر محتوای سایت خود و بهبود درک گوگل از آن کنید. این زمان مربوط به همه صفحات سایت می شود. بنابراین، اگر از خدماتی مانند Bazaarvoice برای دریافت نظرات در وب سایت خود استفاده می کنید، بهتر است بدانید آنها با رندر سمت سرور ارائه نمی شوند. تکمیل هر گونه تبدیل ترافیک با کیفیت بالا فقط شامل بازدیدکنندگانی میشود که واقعاً به محصولات، اطلاعات یا سایر منابعی که سایت شما ارائه میدهد، علاقهمند هستند. این کار تاثیر های چند جانبه ای مانند افزایش مدت زمان حضور کاربر در سایت، رضایت کاربر ها از صفحه و اطلاعات صفحه سایت و موارد دیگری نیز دارد.

تصاویر بزرگ می توانند باعث افزایش حجم صفحه و زمان بارگذاری آن گردند. همچنین نسبت به طراحی یک صفحه 404 خلاقانه اقدام کنید و در آن کاربر را به صفحه دیگری راهنمایی نمایید. بهعنوانمثال فرض کنید که شما بهعنوان یک کاربر در دنیای اینترنت یک کلمه را جستجو کرده و دوست دارید که واقعاً به هدف خودتان برسید، اما نتایج جالبی برای شما نمایش داده نمیشود. ولی باید بدانید که اگر این کار را به درستی انجام ندهید، تصاویر شما می توانند از دید موتورهای جستجو پنهان بمانند و این کار خودکشی سئو عکس است. در نتیجه، ترافیک جستجوی تصویر می تواند آسیب زیادی ببیند. Query یک کتابخانه سبک از JavaScript است و شعار آن “کمتر بنویس ، بیشتر کار کن” می باشد.jQuery وظایف متداول زیادی را به عهده دارد و برای انجام آنها نیاز به خطوط کد زیادی از JavaScript است که آنها را درون متدهایی بسته بندی می کند و شما می توانید تنها با یک خط کد آن ها را فراخوانی و اجرا کنید. توجه داشته باشید که از عنوان مختصر استفاده کنید و کلمه کلیدی را تنها یکبار در عنوان قرار دهید. به عنوان عامل بعدی که در سئو یا بهیمه سازی یک سایت بسیار مورد توجه قرار می گیرد ، می توان به سرعت سایت اشاره کرد .

باید دقت کرد که روند ترافیک برای آن کلمه صعودی باشد. در مرحله آخر بررسی کنید که کش مرورگر برای سایت فعال شده باشد. در مرحله بعد باید فشردهسازی کدهای سایت را بررسی کنید. بهتر است سئو سایت را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید. بااینوجود کاری که نباید انجام دهید مسدود کردن خزندههای وب از کل وبسایت شما است. که رقیبان شما چه فعالیت هایی انجام میدهند و سعی کنید که از بازار جذب مخاطب عقب نمانید. در این وبسایت می خواهم هرآنچه که تو 10 سال فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بذارم. سلام یزدان عزیز، شما خیلی راحت می توانید کسب و کار اینترنتی خودتان را داشته باشید.

محتوای تکراری می تواند به دلایل مختلفی به وجود آید. با این حال، به گفته گوگل، حتی اگر محتوای تکراری داشته باشید، مشکلی نخواهد بود. اگر از سیستمهای مدیریت محتوای عمومی مثل وردپرس استفاده کنید، احتمالا در این زمینه مشکلی نخواهید داشت. همچنین در مواقعی که قصد تغییر در پوشه نصب وردپرس و همینطور تغییر یو ار ال های سایت را دارید نیز بسیار مفید قرار خواهد گرفت. چون ورودی صفحات داخلی سایت های خبری بسیار بیشتر از صفحه نخست است! این فایل غالبا در سیستم های مدیریت محتوا توسط افزونه های مختلف به صورت اتوماتیک ساخته و با انتشار هر صفحه و مقاله و محصول، به روز رسانی میشود.

بسته به بودجه و میزان کراول، چند روز یا چند هفته زمان لازم است تا گوگل بتواند دوباره صفحاتی که نمیخواهید ایندکس شود را کراول کند. کارشناسان سئو ما با تحلیل و بررسی مواردی مانند وضعیت فعلی سایت، وضعیت رقبای سایت، محتوا و رفتار مخاطب، به ایجاد یک استراتژی مناسب جهت افزایش ترافیک سایت و بعد از آن به برنامه ریزی برای افزایش زمان ماندگاری کاربر در سایت می پردازند. صفحات 404 بهواقع صفحاتی هستند که دیگر در سایت شما وجود ندارند و در هنگام مراجعه کاربر به این صفحات فقدان آنها از طریق خطای 404 اطلاعرسانی میشود. این هم یک مورد بدیهی دیگر در سئو تکنیکال است. MOZ بهعنوان یک وبسایت تخصصی در این حوزه، سئو تکنیکال را بهینه سازی وب سایت برای رباتهای موتورهای جستوجو معرفی میکند. رباتهای گوگل علاقه ندارند که صفحات مهم وبسایت شما بهشیوهای تو در تو و پیچیده در دسترس باشند بنابراین تا حد امکان آنها را در نزدیکترین لایه به صفحه اصلی قرار دهید، در واقع عمق کلیک صفحات مهم را تا حد امکان کم کنید. برای تشخیص عمق کلیک صفحات می توانید از ابزار سئو Screaming Frog استفاده کنید.

افزونه های مختلفی برای وردپرس وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید عکسهای سایت خود را بهینه سازی کنید و سئو آنها را ارتقا دهید. با سلام. من میخام بدانم آموزش شما با آقای علی حاجی محمدی همیار وردپرس چه تفاوتهایی دارد؟ مطمئنا شما در زمینه فعالیتی خود با سایتهایی رقابت دارید. آدرس سایتهایی که این گواهینامه را دارند با https شروع میشود و قفل سبز و عبارت secure هم در آن نمایش داده میشود. راههای مختلفی برای کمک به درک ربات گوگل از محتوای صفحه وجود دارد که یکی از آنها استفاده از Structured data یا استانداردهای Schema است. برای تست این کدهای نشانه گذاری میتوانید از ابزار structured data testing tool استفاده کنید. برای مثال در تصویر زیر به عبارت «15 ابزار برای تحقیق کلمه کلیدی» اصلاحکننده «برای سئو» را افزوده است. در واقع MetaDescription، متا تگی بوده که در آن توضیحات مختصر و کوتاهی در رابطه با موضوع صفحه پرداخته و این توضیحات در صفحه مربوط به نتایج جستجو و زیر عناوین قرار می گیرند. برای اینکه موتورهای جستجو بتوانند محتوای بارگذاری شده با جاوا اسکریپت را در مرورگر ببینند، باید آن را رندر کنند و از آنجایی که رندر صفحات در مقیاس وب به زمان و منابع محاسباتی زیادی نیاز دارد، ربات های موتور جستجو رندر جاوا اسکریپت را به تعویق می اندازند و ممکن است این کار هفته ها طول بکشد.

زمان لود آهسته باعث میشود کاربران تجربه بدی داشته باشند و در نتایج ضعیف سئو در طولانی مدت خواهد شد. اهمیت سئو تکنیکال سایت زمانی مشخص می شود که هدف ارائه یک تجربه کاربری با کیفیت به کاربران و افزایش فروش سایت باشد. اگر صفحه شما تعداد محدودی (1 تا 3) اصطلاحات را که مرتباً جستجو می شود هدف قرار می دهد ، بهترین کار این است که Meta Description خود را بنویسید و این اصطلاحات را مستقیماً هدف فایل ربات در سئو قرار دهید. این توضیحات باعث می شود خوانندگان به یک وبسایت از SERP متصل شوند و همین امر باعث می شود بخش قابل ملاحظه ای و مهم از بازاریابی جستجو باشد. در سئو تکنیکال سایت اشتباهات زیادی رخ می دهد که برخی از آن ها حتی در سایت های معروف به کرات تکرار می شود.

تعیین اهداف قابل اندازه گیری که به تیم مارکتینگ کمک میکند تا روند رشد فعالیتهای سئو را پیگیری کند. مسئله دیگر بررسی تصاویر از نظر اندازه است. البته اگر اندازه متا دیسکریپشن طولانی باشد از حوصله کاربر هم خارج است. روش آن به این صورت است که مثلا اگر در یک صفحه چندین عکس وجود داشته باشد عکس ها با رسیدن کاربر به آن عکس باز میشود نه اینکه از قبل همه ی عکس ها باز شوند. وقتی از لینک سئوپسند صحبت میکنیم در واقع به لینکهایی اشاره داریم که حاوی کلماتی میشوند که به وضوح محتوای صفحه را شرح میدهند.

تمامی این تلاش ها به این منظور است که وقتی کاربر بر روی لینکی کلیک کرد، محتوای مورد نظر او نمایش داده شود و با خطای 404 یا صفحه ای که نمی خواسته رو به رو نشود. ریدایرکتها کاربر و ربات گوگل را از وضعیت صفحه مطلع و در صورت نیاز آنها را به صفحه دیگری منتقل خواهند کرد. در صورتی که وبسایتی با محتوای بی نظیر داشته باشید اما از زیرساخت فنی مناسب برخوردار نباشید، هیچ زمانی جایگاه مناسبی را دریافت نخواهید کرد! همان طور که اشاره کردم سئو فنی اساسا در مورد بهینهسازی کدهای وب سایت است. تفاوت این فایل با سایت مپ در آن است که این فایل امکان محدود کردن موتورهای جستوجو برای دسترسی به صفحات مختلف را مقدور میکند. سئو تکنیکال به مجموع اقداماتی گفته میشود که فرایند خزش و ایندکس شدن صفحات سایت توسط گوگل را ساده میکنند. قابلیت کش این امکان را فراهم میکند تا اطلاعات ظاهری سایت پس از مرور آن توسط کاربر در مرورگر او ذخیره شود؛ این فرایند کمک میکند تا در مراحل بعدی مراجعه نیاز به دانلود دوباره اطلاعات نباشد و عملاً سرعت بارگذاری سایت افزایش یابد. این فناوری برای برقراری ارتباط ایمن بین وب سرور و مرورگر است و انتقال آدرس HTTP به HTTPS را ممکن میسازد؛ HTTPS پروتکل مورد تأیید گوگل بوده و موجب افزایش امنیت انتقال اطلاعات در وبسایت میشود.

ابزارهای مختلفی برای کم کردن حجم عکس بدون از بین رفتن کیفیت وجود دارد. بوجود آمدن لینکها و خطاهای 404 موجب هدر رفتن نرخ خزش، بی اعتمادی گوگل و افت رتبه میشود که ضربهای به همه بخش های سایت شما وارد میکند. ایجاد فایل robots.txt یکی از مهمترین آیتمهای چک لیست سئو تکنیکال است که برای خزندههای وب، حکم یک دستورالعمل را دارد. بر اساس اعلامیه رسمی گوگل، یکی از فاکتورهای مهم سئو تکنیکال، طبقه بندی و ساختار سایت است. سئو تکنیکال، کمک به ربات های گوگل برای درک بهتر ماهیت و موضوع صفحات و ارتباط میان آنهاست. آیا سایت شما نسخه های متفاوتی از صفحات را به زبان های مختلف دارد؟

کدهای HTML و CSS در بسیاری از سایتها فشرده نشدهاند و این مسئله باعث کم شدن سرعت سایت میشود. مسئله محتوای تکراری در طراحی سایت فروشگاهی اهمیت زیادی دارد، چون صفحه معرفی محصولات معمولا ساختار یکسانی داشته و بخش عمده ای از محتوای آن تکراری است. پس از این مراحل صفحه وبسایت شما ایندکس خواهد شد. بعد از گوگل، موتورهای جستجو نظیر بینگ، بایدو و یاندکس در رتبههای بعدی قرار دارند. گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتیجه ممکن را برای جستجوی خود به کاربران خود ارائه دهند، بنابراین رباتهای گوگل بسیاری از عوامل صفحات وب را خزنده و ارزیابی میکنند. فناوری AMP یا Accelerated Mobile Pages راهی برای دسترسی سریع تر کاربران به محتوا است. اما گاها با وجود کدنویسی اختصاصی و پیاده سازی AMP و طراحی خوب برای موبایل، باز هم حضوری در نتایج Top Stories ندارند. خطاهایی ممکن است در سیستمهای اختصاصی رخ دهد.

در صورتی که از cms اختصاصی استفاده میکنید، باید نکات بسیاری را در این زمینه مد نظر داشته باشید. ریدایرکت ۴۱۰: در صورتی که صفحه مورد نظر حذف شده است و در آدرس دیگری هم قصد معرفی محتوای آن را ندارید باید از این نوع ریدایرکت استفاده کنید. طبق مطالعات انجام شده توسط Neilpatel در صورتی که زمان لود صفحه از یک به پنج ثانیه افزایش یابد، نرخپرش یا بانسریت به بیش از ۹۰ درصد افزایش پیدا میکند. گاها یک محتوا یا خبر پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ارزش خود را از دست داده و دیگر خواهانی نخواهد داشت.

یکی از دیگر از راهکارهای سئو آف پیج تولید ویدیوهای تبلیغاتی است. 1. سرعت سایت: یکی از عواملی که عملکرد سئوی سایت شما را تعیین می کند، سرعت آن است. به بیان دیگر عبارت تعرفه سئو به این شکل که هزینه سئو یک کلمه کلیدی در سایت، عددی از پیش تعیین شده باشد، از نظر منطقی اشتباه است و اگر کسی قبل از بررسی سایت شما و بدون هیچ تحقیق میدانی برای سئو هر سایتی یک عدد مشخص داشته باشد، می بایست در صحت و صداقت گفته های آن شخص شک کرد. را نشان دهند، گوگل با اطمینان خاطر برای کاهش رتبه شما و جایگزینی تان با سایت های دیگر اقدام میکند. اینگونه وب سایت در گوگل رتبه خوبی بدست نیاورده و تعداد بازدیدکنندگان آن کاهش می یابد. چون سرعت بارگذاری بر روی کیفیت تجربه کاربری سایت ها اثر گذار است، گوگل نیز به آن اهمیت داده و رتبه بهتری به سایت های سبک و با سرعت بارگذاری بالا می دهد. برای افزایش سرعت سایت روشهای مختلفی وجود دارد. طبق گفته وبمستران، ماه عسل گوگل گاها برای سایت های تازه کار هم اجرا میشود؛ اما با توجه به وجود سندباکس، الگوریتم گوگل دنس و…

اینکه گوگل برای ایندکس کردن سایت جاو اسکریپتی شما با مشکل مواجه میشود یا نه را میتوانید از نوع سایتتان توجه شوید. اما اینکه خودتان نیز اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و از تجاربتان استفاده کنید، بسیار مفید است. ساختار URL صفحات یک سایت بسیار مهم است، چون باعث درک بهتر کاربران و موتورهای جستجو از محتوای سایت می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای سایتتان به درستی توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو ایندکس می شود و کاربران نیز می توانند به درستی به آن دسترسی یابند. را به موتورهای جستجو معرفی کنید. موارد بسیاری را میتوان در این زمینه مطرح کرد. پس از سال ۲۰۱۱ با تغییراتی که به دلیل معرفی الگوریتم های رتبه بندی گوگل در دنیای سئو و بهینه سازی سایت به وجود آمد، اصول سئو تغییر جهت قابل توجهی را تجربه کرد. شاید این روز ها کمتر کسی باشد که نام سئو را نشنیده باشد و از اهمیت آن در دنیای دیجیتال و کسب و کارهای مجازی اطلاعی نداشته باشد. سئو کلیدی برای درخشش در دنیای پهناور وب است. به همین دلیل، در عرض چند هفته از کلمه کلیدی “مطالعه موردی SEO” ترافیک دریافت می کنید. خبری که به بهترین وجه ممکن پوشش داده شود، همانیست که در چند نسل آینده نیز به آن استناد خواهد شد.

یکی از بهترین کارها برای خزش بهتر سایت توسط گوگل، کاهش کدهای وضعیت 4xx و 3xx است. بک لینک دانشگاهی: یکی از مورد اعتماد ترین بک لینک ها از نظر گوگل است اما ساخت این بک لینک ها بسیار دشوار هستند. حالت ریسپانسیو بسیار در سئو سایت تاثیر گذار است . نقشه سایت XML (زبان نشانه گذاری قابل توسعه) در واقع یک فایل متنی حاوی تمام آدرسهای موجود در وبسایت شماست. این امر باعث میشود تمام ارزش و اعتبار صفحه قبل به صفحه جدید منتقل شود. تگهایی که در head بکار میروند در صورت استفاده صحیح، میتوانند در درک مفهوم و ماهیت صفحه برای ربات گوگل موثر واقع شوند. عناصر در Html علاوه بر نشانه گذاری و نمایش محتویات سایت میتوانند مفهوم و ماهیت آن را هم به رباتهای گوگل بیان کنند. اکنون که با مفهوم اولیه سئو تکنیکال آشنا شدهاید لازم است مهمترین اقدامات آن را با هم مرور کنیم. آموزش سئو کلاه سیاه یکی از مهلکترین کارهایی است که یک فرد میتواند انجام دهد. چون استفاده از سئوی کلاه سیاه دیر یا زود به جریمه شدن سایت منجر شده و این باعث بدنامی سئو کار خواهد شد. 5. سئو کلاه سیاه چیست؟

سلام به شما دوست گرامی در زمینه ی دامنه مقاله ای رو از قبل آماده کردم میتونید مشاهده کنید :نام دامنه یا دامین چیست و چه نکاتی را در رابطه با دامین باید بدانیم؟ من سعی کردم از موارد بدیهی مثل معرفی سایت به گوگل و معرفی دامین بگذرم و مسائل مهمتر را بررسی کنم. برای مثال در بیشتر وبسایتها، اطلاعات و پروفایل کاربری افراد نیاز نیست در جستجوهای گوگل جایگاه بگیرد بنابراین بهتر است این صفحات از دید رباتهای گوگل دور بمانند تا فرصت بیشتری برای بررسی صفحات مهمتر داشته باشد. با فعال کردن این گزینه، وقتی کاربر به سایتی سر میزند، مقداری از اطلاعات سایت در مرورگرش ذخیره میشود تا در مراجعه بعدی سایت با سرعت بیشتری بارگذاری شود. این اتفاق معمولا وقتی رخ می دهد که موتور جست و جو تشخیص میدهد دیسکریپشن انتخابی با محتوای صفحه هم خوانی ندارد. خطای 404 عمدتاً در نتیجه حذف یک صفحه یا تغییر آدرس آن بهوجود میآید. تغییر مسیرهای نادرست میتوانند به SEO (و رتبهبندی) شما آسیب جدی وارد کنند، به همین دلیل ایجاد تغییر مسیرهای مناسب SEO برای HTTPS بسیار مهم است. در ابتداییترین درجه، رباتهای گوگل و سایر موتورهای جستجو لازم است محتوای شما را پیدا کنند، آن را خزش و رندر سپس ارزش گذاری نمایند.

این کدها به ربات های موتور جستجو توضیح میدهند که هر صفحه از سایت شما چه نوع صفحه ای است (مقاله، برگه، محصول و…) و همینطور توضیحات دیگری که در نهایت باعث شناسایی بهتر سایت شما توسط ربات ها و سئو بهتر آن میشود. این کدها علاوه بر کمک به ربات گوگل برای درک بهتر صفحه، میتوانند نوع نمایش صفحه در نتایج گوگل را تغییر دهد. برای مثال کد 301 مربوط به ریدایرکت کردن یا تغییر آدرس یک لینک به آدرسی جدید است. برای سایت های چند زبانه استفاده از تگ hreflang میتواند بسیار مفید و کارساز باشد. برای ایجاد تگ hreflang برای وب سایت چندزبانه ی خود میتوانید از سایت aleydasolis استفاده کنید.

نقشه سایت که با پسوند XML ساخته میشود همچون فایل Robots.txt، برای بهینه سازی بودجه خزش مورد استفاده قرار میگیرد. 2) از دادههای ساختار یافته که به رباتهای موتورهای جستجو میکند تا متوجه موضوع شود استفاده نمایید. درک میکنند. افزودن این کدها باعث میشود موتورهای جستجو بخشهای مختلف سایت شما بهتر درک کنند. ابزار تست AMP کدها و ساختارها را بررسی میکند اما توانایی سنجش محتوا را ندارد. اما نکته اینجاست که علاوه بر رعایت ساختارهای AMP لازم است فاکتورهایی نظیر سایز لوگو و فضای درج آن را رعایت کنید. این ویژگی در نوشتن کدهایی که در مرورگرهای مختلف نتایج متفاوتی را تولید می کند می تواند بسیار مفید باشد. در این که سرعت لود بالاتر بهتر است شکی نیست اما این موشوع تا حد بسیار زیادی به رقبای شما بستگی دارد. سعی کنید تا حد امکان محتوای کپی را تغییر دهید و در هنگام نگارش متون در وبسایتتان حداقل از 600 کلمه استفاده کنید. این موارد روی هم رفته باعث گیج شدن گوگل در هنگام ایندکس مطالب سایت شده و سئو سایت را با مشکل رو به رو می کند. رباتها هنگام یافتن صفحه این بخش را میخوانند.