بی ام و دست دوم خود را در ۴۵ دقیقه بفروشید

این شرکت که از دو جنگ جهانی سهمگین جان سالم به در برده بود، تصمیم گرفت راه جدیدی را در راستای موفقیت بیشتر در پیش گیرد و به یک کمپانی جهانی تبدیل مجله خبری mycarrental شود. این شرکت که نقش مهمی در تولید ماشینآلات جنگی ارتش آلمان داشت؛ تحت شدیدترین مجازاتها قرار گرفت و حتی تملک بسیاری از کارخانهها و املاک خود را مجله خبری mycarrental از دست داد. با اینکه شرکت بی ام و در سال ۱۹۱۷ با هدف تولید موتورهای هواپیما فعالیت خود را آغاز کرد؛ اما در سال 1923 پس از امضای پیمانی موسوم به ورسای، تولید موتور هواپیما را متوقف کرده و به ساخت موتورسیکلت روی آورد. سابقه حضور BMW در ایران نیز به اوایل دهه ۵۰ باز میگردد و پس از انقلاب، فعالیتهای ب ام و در ایران افزایش یافت. این شرکت تابع به بالاترین استانداردهای روز مجهز شده بود و در زمان خود به عنوان یکی از بهترین سازندگان وسایل نقلیه در جهان شناخته میشد. هماکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در سرتاسر جهان برای شرکت بی ام و کار میکنند.

در آن سالها بی ام و حتی تا مرز فروخته شدن به رقیب خود یعنی «مرسدس دایملر» نیز پیش رفت، اما یک سرمایهگذار آلمانی با نام هربرت کواندت(Herbert Quandt) بخش قابل توجهی از سهام شرکت را خریداری کرد و ناجی ب ام و در آن شرایط سخت شد. پس از راهاندازی مجدد شرکت بی ام و مهمترین هدفی که هربرت کواندت در سر داشت؛ شرکت شروع به تولید خودروهایی کرد که برای عموم اقشار جامعه قابل خریداری باشند. پس از کسر اعتبار از کیف پول، نتیجه استعلام به شما نمایش داده میشود. اگر اطلاعات نمایش داده شده با سند شما تطابق نداشته باشد، باید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید تا مشکل هر چه سریعتر برطرف شود. برخی از محصولات این شرکت تحت نامهای سری 1 تا ۸ روانه بازار میشوند؛ برخی دیگر پیشوند Z داشته و برخی دیگر نیز پیشوند X را یدک میکشند و همچنین سریهای M و i نیز از دیگر محصولات شرکت بی ام و هستند. امروزه کمپانی قدر آلمانی در کشورهای برزیل، هند، چین، انگلستان، آمریکا و آفریقا جنوبی کارخانه تولید خودرو دارد و همچنین مالک کمپانیهای رولز رویس، موتورکارز و مینی است. کلمه «بی ام و» به زبان آلمانی کوتاه شده «صنایع موتوری باواریا» است و در سال 1916 توسط شخصی به نام فرانتس یوزف بوب با هدف تولید موتور هواپیما در آلمان تاسیس شد.

از گذشته تاکنون جسارت و ابتکار، یکی از شاخصههای اصلی شرکت بی ام و به حساب میآید؛ به طور مثال در سال ۱۹۹۰، اولین مرکز تحقیق و نوآوری صنعت خودرو لوکس توسط بی ام و در شهر مونیخ آلمان ساخته شد. یک سال بعد یعنی در سال ۱۹۷۲ شرکت ب ام و موفق شد، اولین کارخانه خود را در خارج از خاک آلمان تاسیس و راهاندازی نماید. در سال ۱۹۷۱ شرکت بی ام و برای تامین بودجه پروژههای جهانی خود، یک شرکت مالی به نام BMW Kredit تاسیس کرد. این شرکت در سال ۱۹۷۷ اولین مدل از لوکسترین محصولات سدان خود را تحت نام سری 7(BMW Series 7) تولید و روانه بازار کرد. استعلام کارت خودرو با پلاک از جمله اولین نیازهای خریداران خودروهاست. بی ام و اولین کارخانه آمریکایی خود را در کارولینای جنوبی برای تولید مدل Z3 رودستر راهاندازی کرد. در طی جنگ جهانی دوم، بی ام و مجددا کار ساخت موتورهای هواپیما را این مرتبه برای ارتش آلمان آغاز کرد و در واقع تمام توان خود را صرف ساخت ماشینآلات جنگی نمود تا جایی که برای تامین هر چه بیشتر نیازهای ارتش آلمان، به استفاده از اسیران جنگی و کارگران خارجی در خطوط تولید خود روی آورد.

در همین سال (۱۹۷۲) دومین شرکت تابع بی ام و با نام BMW Motorsport تاسیس شد. به جرات میتوان گفت که امروزه نام بی ام و به نوعی با لوکس بودن گره خورده است. در سال ۲۰۱۷ بیش از دو میلیون دستگاه از خودروهای شرکت بی ام و در سرتاسر جهان به فروش رسید؛ از این رو این شرکت آلمانی الاصل، موفق به کسب عنوان «پرفروشترین خودرساز لوکس جهان» شد. این شرکت نامآشنا از تولیدکنندگان خودرو و موتور سیکلتهای لوکس دنیا محسوب میشود. در حال حاضر بی ام و یکی از برندهای خودرویی بسیار فعال و شناخته شده در بازار ماشین ایران محسوب میشود که فعالیتهای گسترده خود را تحت نمایندگی شرکت پرشیا خودرو انجام میدهد؛ در واقع هم اکنون پرشیا خودرو، تنها نمایندگی رسمی فروش و خدمات ب ام و در ایران شناخته میشود. بی ام و (BMW) یک خودروساز قدرتمند آلمانی تبار است که در حال حاضر، دفتر مرکزی آن به شکل یک موتور چهار سیلندر در شهر مونیخ قرار دارد.