بورس کالا «لاماری» را ۱۵ درصد ارزان‌تر به دست خریدار رساند

این در حالی است که قیمت این خودرو در بازار آزاد در روزهای گذشته از حوالی یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان تا یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان در حال معامله بوده است.

با احتساب ۹ درصد هزینه مالیات بر ارزش افزوده بر مبنای قیمت فروش و سایر هزینه به مبلغ ۲۴ میلیون ۷۲۸ هزار تومان، قیمت نهایی لاماری سفید برای خریدار از بورس کالا به یک میلیارد و ۳۱۲ میلیون تومان می‌رسد.

مقایسه قیمت خودرو لارمای سفید معامله شده در بورس کالا با بازار آزاد، اختلافی بین ۲۱۰ تا ۲۴۰ میلیون تومانی را نشان می‌دهد که به معنی ارزان‌تر بودن ۱۵ درصدی این خودور در بورس کالا به نفع مصرف‌کننده و خریدار است. همچنین با احتساب قیمت فروش کارخانه یک میلیارد و ۹۴ میلیون تومانی لاماری و با فروش ۲۰۰ دستگاه در بورس کالا، بیش از ۴۶.۵ میلیارد تومان به سود تولیدکننده اضافه شد. سودی که تا پیش از این به جیب دلال و واسطه‌ها سرازیر می‌شد.

بورس کالا «لاماری» را ۱۵ درصد ارزان‌تر به دست خریدار رساندمنبع

به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بورس کالا روز گذشته (یکم آبان ماه) میزبان عرضه ۲۰۰ دستگاه خودروی لاماری ایما در دو رنگ سفید و مشکی بود که در نهایت با رقابت ۲۰ درصدی، ۱۰۰ دستگاه لاماری سفید با قیمت پایانی میانگین موزون یک میلیارد و ۱۸۰میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.