برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو گولتان نزند !

رئیس پلیس فتای غرب استان تهران عنوان کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید توسط مجرمان و اخاذان اینترنتی، موضوع را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهید و به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرایم سایبری و مصونیت از شگردهای مجرمانه  به وب‌سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنید.

وی در ادامه افزود: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌- مهندسی تیم کارشناسان پلیس فتا مشخص شد کلاهبرداران به صورت تلفنی از طریق پنل‌های مخابراتی اقدام به تماس با افراد مختلف کرده و تحت عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی خودرو از افراد قربانی می‌‌خواستند به شماره حسابی که داده‌اند پول واریز کنند و قربانیان نیز به آنها اعتماد کرده و اقدام به واریز وجه می‌‌کردند.

سرهنگ سید نظام موسوی رئیس پلیس فتای غرب استان تهران در این باره گفت‌:  تعداد زیادی از شهروندان طی هفته اخیر به پلیس مراجعه کرده‌ و با ثبت شکایت مبنی بر اینکه با آنها تماس تلفنی گرفته  شده و مدعی شده‌اند در قرعه‌کشی خودرو برنده شده‌اید، از  کلاهبرداری‌های گسترده‌ای خبر دادند. پس از این شکایت‌ها رسیدگی به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و مأموران موفق شدند متهمان را شناسایی کنند.

سرهنگ موسوی خاطرنشان کرد: قرعه‌کشی خودروهای ایران‌خودرو و سایپا و دیگر خودروسازها از طریق سایت‌های اصلی تولیدکنندگان و سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام می‌‌شود و اگر فردی برنده قرعه‌کشی شده باشد، امن‌ترین راه استعلام از همین سایت‌ها است. برای پرداخت وجه نیز سایت‌های اصلی ذکر شده، کاربر را به درگاه بانکی هدایت می‌‌کنند؛ از این رو از واریز وجه به حساب‌های شخصی و نامعتبر خودداری کنید.

 

منبع