بررسی چالش های اساسی صنعت خودرو در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

مطرح شده است.

کلید واژه ها: خودرو – مرکز بررسی های استراتژیک – صنعت خودرو – افزایش تولید خودرو – انجمن خودروسازان – سنگین – تولیدکنندگان – افزایش تولید – ایجاد اشتغال – ریاست جمهوری – تولید خودرو – جمهور – تولید – بررسی – خودروسازان – رییس جمهور – استراتژیک – برگزار – صنعت – نامه – خبرگزاری – نوسازی ناوگان – مشکلات – افزایش – اشتغال – جمهوری – نیمه – مشکل – تمدید اعتبار – گزارشمنبع

در ادامه این نشست راهکار های ارائه شده در نامه فعالان صنعت خودرو به رییس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران در نشست نقطه نظرات خود را درباره این راهکار ها ارائه کردند.

در این نامه راهکار هایی نظیر رفع مشکل گواهی اسقاط برای شماره گذاری، تمدید اعتبار گواهینامه های سازمان ملی استاندارد، نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، باری و مسافری کشور و .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، چندی پیش انجمن خودروسازان کشور و جمعی از تولیدکنندگان خودرو های سنگین و نیمه سنگین طی نامه ای خطاب به رییس جمهور ضمن تشریح مشکلات مربوط به افزایش تولید خودرو و ایجاد اشتغال در صنعت خودروسازی، پیشنهاداتی را در این زمینه مطرح کردند.

در پایان این نشست نیز محمدصادق خیاطیان، رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ضمن جمع بندی مسائل مطرح شده، بر اهمیت ایجاد تعادل در سمت عرضه و تقاضا و نیز اصلاح برخی قوانین مرتبط در این رابطه تاکید کرد و گفت: همانطور که در این جلسه اشاره شد، چه بسا با اصلاح برخی از قوانین جاری، بسیاری از مسائل و مشکلات موجود برطرف شود.

در همین راستا و به منظور بررسی این راهکارها، مرکز بررسی های استراتژیک ضمن دعوت از فعالان صنعت خودرو و نیز مسئولان نهاد های مربوطه، عصر امروز نشستی را با عنوان بررسی چالش های اساسی صنعت خودرو های سنگین و نیمه سنگین برگزار کرد.

خیاطیان همچنین بر ضرورت تداوم این نشست ها تاکید کرد و گفت: با تهیه گزارشی جامع که شامل مسائل و راهکار های پیشنهادی مشخص باشد، این امکان فراهم است تا ضمن ارائه آن به رییس جمهور، دستور عملیاتی شدن آن ها را برای ابلاغ به وزارتخانه ها اخذ کنیم.

مرکز بررسی های استراتژیک هم این آمادگی را دارد تا این جلسات را تا حصول نتیجه و نیز تحقق آن پیگیری کند.

در ابتدای این نشست، سیدجواد سادات فریزنی، معاون هماهنگی و برنامه ریزی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در سخنانی ضمن اشاره به نامه فعالان حوزه خودرو های سنگین و نیمه سنگین به رییس جمهور، گفت: در این زمینه تلاش کردیم با دعوت از فعالان این حوزه از یک سو و نمایندگان دولت و مجلس از سوی دیگر، بستری را برای گفتگوی مستقیم و طرح مسائل و ارائه راهکار ها فراهم کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، چندی پیش انجمن خودروسازان کشور و جمعی از تولیدکنندگان خودرو های سنگین و نیمه سنگین طی نامه ای خطاب به رییس جمهور ضمن تشریح مشکلات مربوط به افزایش تولید خودرو و ایجاد اشتغال در صنعت خودروسازی، – ” نشست بررسی چالش های اساسی صنعت خودرو های سنگین و نیمه سنگین در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

از این رو نشست حاضر با حضور فعالان این حوزه و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.